Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
28 Haziran 2012
Ortak Beğenimiz Sadece Laleler Değil
Danca Mobilya’nın Jumbo, Charm, Manche, Buster gibi birbirinden güzel modelleri hem Hollanda hem de Türkiye’deki tüketiciler tarafından beğeniyle karşılanıyor.

Türkiye-Hollanda ortaklığıyla kurulan oturma grubu üreticisi Danca Mobilya, Bursa’da bulunan 5.000 m2’lik üretim merkezinde, ayda ortalama 2.000 oturma eşdeğerinde kanepe/koltuk üretiyor. 2001 yılında üretim merkezini Hollanda’dan Türkiye’ye taşıyan firma, Avrupa ülkelerine Hollanda, Avrupa dışındaki ülkelere de Türkiye üzerinden satış yapıyor. Daha çok üst segmente hitap eden Danca Mobilya; Teun Van Zanten, Michelle Moore, Mat Linders, Hugo De Ruiter, Robert Nimwegen, Thomas Althaus, Okan Türkoğlu gibi farklı ülkelerden deneyimli tasarımcılarla çalışıyor. Oturma gruplarının imalatı için gerekli bütün malzemelerin işlenmesinden teslimine kadar tüm süreçleri kendi içinde çözen firma, Danca markasını taşıyan koleksiyonun yanı sıra özel sipariş üzerine Private Label olarak adlandırılan markalara da üretim yapıyor.

Ürünleri hem Avrupa'da hem Türkiye'de
Bugüne kadar Türkiye’de aracı firma ve satış noktaları üzerinden satış yapan Danca, önümüzdeki günlerde Hollanda ve Türkiye’de aynı anda direkt satış mağazaları açacak. Dünyanın dört bir yanında ürünlerini satışa sunan firma; Hollanda, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, İsviçre, Azerbaycan, İran ve Lübnan gibi ülkelere ihracat yapıyor

Tüm mekân ve zamanlara uyan kaliteli ürünlerini, yenilikçi yorumlarla modernize eden marka, rakiplerini hızlı teslimat hizmeti ve rekabetçi fiyatlarıyla da zorluyor. Daha önce Beymen Home, Mobi ve Boyner mağazalarında satışa sunulan Danca ürünlerine şu anda Ankara’da LuxiHome, Bursa’da Viva, Eskişehir’de Kuğu, İzmir’de Yenkur mağazalarından ulaşmak mümkün.

Danca markalı ürünlerin en önemli özelliklerinden biri ‘second skin’ adı verilen, süngerin iskelete sabitlenmesinden sonra üzerinin pamuklu kılıfla kaplanması işlemi. İngilizceden direkt tercüme edildiğinde ikinci deri anlamına gelen second skin, ürünün döşemelik kılıfının altında yer alan ikinci kılıfa deniliyor. Bu kılıf ürünün hem alt yapısını bir arada tutuyor hem de döşemelik kılıfın kolayca giydirilmesini sağlıyor. Ayrıca döşemelik kılıfın temizlenmesi ya da değiştirilmesi gerektiğinde, mekânlarda geçici kılıf vazifesi görerek, oturma grubu eksikliğinin hissedilmesini önlüyor.

Hem işçisini hem çevreyi gözetiyor
Danca diğer markalardan çevre bilincine, işçi ve müşteri sağlığına gösterdiği özenle de ayrılıyor. İş ve işçi sağlığının gerektirdiği önlemler ve ekipmanlarla çalışan, ürünlerinde su bazlı, kanserojen madde içermeyen yapıştırıcılar kullanan Danca, aynı zamanda yaralı Afrika fillerine destek amacıyla oluşturulan ”Elephant Parade” isimli organizasyonun da destekleyicilerinden.
 

Bu habere toplam (1) yorum eklenmiştir.
Emre Tolunay
29 Haziran 2012 Cuma 19:29
DANCA DESIGN FURNITURE
Daha önce İstanbul Akmerkez Beymen Homelarda Danca ürünleri satılıyordu. Şuan ürünleri Beymen Homelarda göremiyoruz. 6 y...

İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 6/20 °C
İstanbul 10/14 °C
İzmir 12/25 °C
PİYASALAR
DOLAR
9.5897
EURO
11.1482
IMKB
80.549
ALTIN
553,18