Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
21 Ekim 2012
Yeryüzü Doktorları Bayramda Nijer'de
eryüzü Doktorları, sağlık hizmetlerini kapsayacak yardımları yapmak ve kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla Nijer’e 8 kişilik bir ekip gönderiyor.

Yeryüzü Doktorları, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliği ile açlık ve hastalıklarla boğuşan Nijer halkının ihtiyaçlarına cevap vermek için Nijer’e gidiyor. 20 Ekim’de 1 üroloji uzmanı, 1 epidemiyoloji uzmanı, 1 genel cerrah, 1 jinekolog, 1 ebenin bulunduğu 8 kişilik bir ekip, sağlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde 2012 Kurban Organizasyonu için Niamey’e hareket edecek.

Tessaoua hastanesi, Tilaberi’deki sağlık ve beslenme merkezinde sağlık hizmetleri verecek Yeryüzü Doktorları ekibi, aynı zamanda Maradi, Tessaoua ve Tilaberi’deki Kurban Organizasyonunu da yönetecek.

Ülkedeki kritik sağlık sorunlarına merhem olmak amacıyla Yeryüzü Doktorları Nijer’deki ilk projesine 2007’de Maradi’deki bir hastaneye cerrahi müdahaleler yapmak için bir doktor ekibini göndererek başladı. O tarihten bu yana Yeryüzü Doktorları, yerel partneri Goulbi ile işbirliğiyle hem sağlık hem de acil gıda yardımlarıyla bölgeye yardım eli uzatıyor.

Yeryüzü Doktorları 2012 yılında ise son 2 yıldır başta Mali olmak üzere Sahil bölgesindeki ülkelerde devam eden kuraklıkla birlikte artan güvenlik sorunlarıyla da boğuşan Nijer’de yeni bir yardım operasyonu başlattı.

Birleşmiş Milletler uzmanlarına göre Sahil Bölgesi’ndeki 15 milyon insan ülkelerin içinde bulunduğu kuraklıktan direkt olarak etkilenmiş durumda. Nijer’de ise 5 milyon (nüfusun %35’i) kişi açlıkla karşı karşıya. Krizin şiddeti arttığı sürece daha fazla insan iş ve gıda bulmak umuduyla evlerini terk ederek şehirlere göç edeceği ve bu bölgelerdeki talebi yükseltecekleri öngörülüyor.

Yeryüzü Doktorları, Şubat 2012’de Tessaoua ve Tilaberi’de yardım operasyonları organize etmeye başladı. Gıda yardımları kıtlıktan en çok etkilenen gruba ulaşmak için şehir merkezlerine uzak bölgelerde yapıldı. Daha uzun vadeli bir yardım süreci sağlamak için Tilaberi’de Koria Haoussa Sağlık ve Beslenme Merkezi kuruldu. Merkezde, 1 doktor, 3 hemşire, 1ebe, 1 beslenme uzmanı ve 1eczacı görev yapıyor.

Yeryüzü Doktorları Derneği, önümüzdeki dönemde Nijer’de fistül ve katarakt kampanyalarıyla iyileştirme ve kalkınma perspektifli çalışmalar ve aynı zamanda var olan sağlık merkezlerinde kapasite artırıcı çalışmalar yapmaya devam edecek.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 16/32 °C
İstanbul 22/28 °C
İzmir 22/37 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
80.549
ALTIN
397,185