Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
24 Ekim 2012
Deniz Feneri'nden Kurban Kampanyası
Kurban bağışlarını henüz yapmayan hayırseverler, bağışlarını öğleye kadar bankadan tüm gün de denizfeneri.org.tr adresinden yapabilirler.

Yıllardır kendisine emanet edilen iyilikleri gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Deniz Feneri bu yıl da hayırseverlerin kurbanlarını keserek yoksullara dağıtacak.

Deniz Feneri Derneği hayırseverlerin kurban vekâletlerini İslami kurallara uygun olarak yerine getiriyor. Kesim sırasında Deniz Feneri görevlileri, noter ve veteriner hazır bulunuyor.

Kurban etleri ülkemizin dört bir yanındaki dul, yetim ve öksüzler başta olmak üzere, Deniz Feneri tarafından yoksulluğu tespit edilmiş on binlerce aileye dağıtılıyor.

14 Ülkede Kurban
Deniz Feneri bu yıl, Türkiye, Sudan, Bangladeş (Arakanlı mülteciler için), Nijer, Pakistan, Bosna, Somali, Filistin, Sri Lanka, Gana, Irak, Kazakistan, Tanzanya ve Makedonya’da kurban keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.

Neden Yurtdışında Kurban?
“Ülkemizde bu kadar çok yoksul varken neden yurtdışında kurban kesiyorsunuz” sorusu sivil toplum kuruluşlarının sıklıkla muhatap olduğu bir soru.
Deniz Feneri Genel Sekreteri İbrahim Altan’ın bu konuda bir açıklama yaptı:

Kurbanımı yurtdışında kesin diyenlerin kurbanlarını yurtdışında kesiyoruz.
Öncelikle Deniz Feneri, kurbanının yurtdışında kesilmesini isteyen bağışçıların iradeleri doğrultusunda kurbanların bir kısmını yurtdışında keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Bazı hayırseverler 490 TL verip yurt içinde kurban kesemeyebilir, bütçesi buna yeterli olmayabilir. Biz kendilerine 240 TL vererek dünyanın çeşitli yoksul ülkelerinde kurban kesme imkanı sağlıyoruz. İbadetten geri kalmamalarına vesile oluyoruz.

Kimi hayırsever de kurbanının yurtdışındaki din kardeşlerine ulaştırılmasını istediği için onların kurbanını yurtdışında kesiyoruz.

Türkiye’de 4 Noktada Kesim
Deniz Feneri bu yıl Malatya, Şanlıurfa, Antalya ve İzmir’de kurban kesim organizasyonu yapıyor.
 

Mültecilere Kurban Eti
Deniz Feneri, Malatya’da keseceği kurbanların bir kısmını da Türkiye’ye hicret eden Suriyeli muhacir ailelere dağıtacak.

Kurban Kesim Bilgilendirmesi
Deniz Feneri, bağışçılarını kurbanlar kesilir kesilmez sms ile, bayram sonrasında ise kurban kesim sertifikası ile bilgilendiriyor. Deniz Feneri yurt içi kesimlerde, bağışçılarına isimlerinin okunarak kurbanlarının kesildiğini gösteren, kişiye özel kurban kesim görüntüleri de ulaştırıyor.

2 Dakikada Kurban Bağışı
Deniz Feneri, bağışçılarına iki dakikada kurban bağışı yapma imkânı sunuyor. denizfeneri.org.tr adresli internet sitesinden 0212 414 60 60 no’lu çağrı merkezinden ya da 0212 510 90 90 no’lu telebağış hattından Deniz Feneri’ne kredi kartı ile 2 dakikada kurban bağışı yapmak mümkün.

Hesap Numarası Vermeden Bağış
Deniz Feneri, kredi kartı kullanmayan bağışçıları için de Halkbank, Vakıflar Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Bank Asya ve Vakıfbank şubelerinden tahsilat ekranları sayesinde kolayca bağış yapma imkânı sunuyor.

Deniz Feneri’ne ayrıca Garanti, Yapı Kredi, Akbank ve İş Bankası aracılığıyla da kurban bağışı yapılabiliyor. (Not: Bu bankalardan yapılan kurban bağışlarının dekontunun 0212 415 61 61’e fakslanması gerekiyor.)

Deniz Feneri Derneği’ne, ayrıca çeşitli noktalarda açılmış tanıtım ve bağış kabul stantlarından ve dernek merkezlerinden de kurban bağışı yapılabiliyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 15/32 °C
İstanbul 21/28 °C
İzmir 21/37 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
80.549
ALTIN
397,185