Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Eylül 2013
Okulda Çocuklarda Su Tüketimi Önemli
Türkiye’nin pH değeri en yüksek, uluslararası ödüllü, doğal mineralli suyu Saka, okul dönemindeki çocuklarda su tüketimine dikkat çekiyor

Eylül ayının gelmesi ile birlikte yoğun okul temposuna geri dönen çocuklarda su tüketimi oldukça önem kazanıyor. Dr. Yasemin Bradley, özellikle okullarda yapılan aktivitelere değinerek, “Sıcak havada egzersiz yapan çocuklarda yapılan gözlemlerde, çocuklarda sıvı kaybı (dehidratasyon) görüldüğünü ve çocukların vücut ısılarının yetişkinlere oranla daha hızlı yükseldiği ortaya koymuştur. Sonuç olarak çocuklarda yeterli su alımı çok önemlidir. Vücudun kaybettiği sıvı miktarını yerine koymak için çocuğunuza susamasa da su içirmeli, özellikle doğal mineralli ve pH değeri yüksek alkali suları tercih etmelisiniz.” diyerek çocuk gelişiminde suyun öneminin altını çiziyor.

Çocuklarda 1 yaşından itibaren su dengesi değişmeye başlar. Çocukluk ve ergenlik döneminde vücuttaki su oranı yavaş yavaş azalır. Doğal mineralli suların, kemik gelişimi ve gelişme çağındaki çocukların boylarının uzamasında oldukça önemli olduğunu belirten Dr. Yasemin Bradley; “Büyüme çağında kalsiyum açısından zengin beslenmek çok önemlidir. Kalsiyumu en çok taşıyan yiyecekler süt, peynir ve yoğurttur. Bunun yanında kalsiyum oranı yüksek doğal mineralli su tüketmenin çocuklarınızın kemik gelişimine büyük oranda katkısı vardır.” şeklinde bilgi veriyor.

Beslenme çantasında su şart
Bradley, çocukların su gereksinimleri için beslenme çantalarına mutlaka pH değeri yüksek doğal mineralli su koyulmasını, bu şekilde çocukların hem mineral ihtiyaçlarını hem de susuzluklarını giderebileceklerini belirtiyor.

Saka’dan çocuklara özel Sünger Bob’lu su şişesi

Kaynağından doğal olarak şişelenen ve kalsiyum içeren doğal mineralli su Saka, 2010 yılında, suyun doğadan gelen sağlığını, çocukların en sevdiği çizgi film kahramanlarından Sünger Bob karakterlerinin yer aldığı özel tasarımlı ambalajlar ile birleştirdi. Çocukların eğlenceli bir şekilde su tüketmesini amaçlayan Saka Sünger Bob şişeleri, içiminin daha kolay ve güvenli olması amacıyla mini ambalaj ve sarı spor kapaklı olarak üretiliyor. Sünger Bob karakterli Saka, tüketicilere kolaylık sağlamak amacıyla, Saka damacana bayileri üzerinden de sipariş verilebiliyor.

Neden pH Değeri Yüksek Doğal Mineralli Su?
8,22’lik pH değeri ile sağlığına önem verenlerin tercihi Saka Su, kalsiyum, magnezyum gibi doğal mineraller içeren alkali bir sudur. Doğal mineralli sular vücudun gün boyunca kaybettiği minerallerin bir kısmını geri kazanmasını sağlar. Kalsiyum, kemik sağlığı için büyük önem taşımaktadır. pH’ı 7’nin üzerinde olan sular, içinde doğal oksijen iyonu daha fazla olan alkali sulardır.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -2/12 °C
İstanbul 3/11 °C
İzmir 3/17 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3205
EURO
6,0379
IMKB
80.549
ALTIN
229,359