Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Eylül 2013
Okulda Çocuklarda Su Tüketimi Önemli
Türkiye’nin pH değeri en yüksek, uluslararası ödüllü, doğal mineralli suyu Saka, okul dönemindeki çocuklarda su tüketimine dikkat çekiyor

Eylül ayının gelmesi ile birlikte yoğun okul temposuna geri dönen çocuklarda su tüketimi oldukça önem kazanıyor. Dr. Yasemin Bradley, özellikle okullarda yapılan aktivitelere değinerek, “Sıcak havada egzersiz yapan çocuklarda yapılan gözlemlerde, çocuklarda sıvı kaybı (dehidratasyon) görüldüğünü ve çocukların vücut ısılarının yetişkinlere oranla daha hızlı yükseldiği ortaya koymuştur. Sonuç olarak çocuklarda yeterli su alımı çok önemlidir. Vücudun kaybettiği sıvı miktarını yerine koymak için çocuğunuza susamasa da su içirmeli, özellikle doğal mineralli ve pH değeri yüksek alkali suları tercih etmelisiniz.” diyerek çocuk gelişiminde suyun öneminin altını çiziyor.

Çocuklarda 1 yaşından itibaren su dengesi değişmeye başlar. Çocukluk ve ergenlik döneminde vücuttaki su oranı yavaş yavaş azalır. Doğal mineralli suların, kemik gelişimi ve gelişme çağındaki çocukların boylarının uzamasında oldukça önemli olduğunu belirten Dr. Yasemin Bradley; “Büyüme çağında kalsiyum açısından zengin beslenmek çok önemlidir. Kalsiyumu en çok taşıyan yiyecekler süt, peynir ve yoğurttur. Bunun yanında kalsiyum oranı yüksek doğal mineralli su tüketmenin çocuklarınızın kemik gelişimine büyük oranda katkısı vardır.” şeklinde bilgi veriyor.

Beslenme çantasında su şart
Bradley, çocukların su gereksinimleri için beslenme çantalarına mutlaka pH değeri yüksek doğal mineralli su koyulmasını, bu şekilde çocukların hem mineral ihtiyaçlarını hem de susuzluklarını giderebileceklerini belirtiyor.

Saka’dan çocuklara özel Sünger Bob’lu su şişesi

Kaynağından doğal olarak şişelenen ve kalsiyum içeren doğal mineralli su Saka, 2010 yılında, suyun doğadan gelen sağlığını, çocukların en sevdiği çizgi film kahramanlarından Sünger Bob karakterlerinin yer aldığı özel tasarımlı ambalajlar ile birleştirdi. Çocukların eğlenceli bir şekilde su tüketmesini amaçlayan Saka Sünger Bob şişeleri, içiminin daha kolay ve güvenli olması amacıyla mini ambalaj ve sarı spor kapaklı olarak üretiliyor. Sünger Bob karakterli Saka, tüketicilere kolaylık sağlamak amacıyla, Saka damacana bayileri üzerinden de sipariş verilebiliyor.

Neden pH Değeri Yüksek Doğal Mineralli Su?
8,22’lik pH değeri ile sağlığına önem verenlerin tercihi Saka Su, kalsiyum, magnezyum gibi doğal mineraller içeren alkali bir sudur. Doğal mineralli sular vücudun gün boyunca kaybettiği minerallerin bir kısmını geri kazanmasını sağlar. Kalsiyum, kemik sağlığı için büyük önem taşımaktadır. pH’ı 7’nin üzerinde olan sular, içinde doğal oksijen iyonu daha fazla olan alkali sulardır.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -4/9 °C
İstanbul 9/12 °C
İzmir 4/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,4813
EURO
6,1912
IMKB
80.549
ALTIN
212,163