Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
20 Eylül 2013
Akıllı Tahta Öğretmenlere Ücretsiz
Anaokulundan lise son sınıfa kadar her seviye için eğitim kitapları hazırlayan Zambak Yayınları, akıllı tahta ile uyumlu kitap içeriklerini öğretmenlere ücretsiz sunuyor

Okul yayıncılığı alanında lider konumda bulunan Zambak Yayınları, eğitimin daha etkileşimli sürdürülmesi çabalarına destek olmak üzere önemli bir sosyal sorumluluk çalışması başlattı. Zambak Yayınları, Hücreleme Yöntemine Göre(HYG) ve Yapılandırıcı Eğitim Sistemi (YES) ile hazırlanan tüm konu anlatımlı ve akıllı tahtaya uyumlu dijital kitapları öğretmenlerle ücretsiz olarak paylaşıyor. Dijital kitapların Türkiye’deki eğitimin dönüşmesi için önemli bir kaynak olduğunu belirten Zambak Yayınları Ürün Müdürü Mehmet Karagöllü şöyle konuştu: “Zambak Yayınları olarak, akıllı tahta ile uyumlu konu anlatımlı dijital kitap içeriğimizi tüm öğretmenlerimizle paylaşıyoruz.”

Tam anlamıyla öğrenme için Hücreleme yöntemi
Zambak Yayınları içeriklerini bu güne kadar hücreleme yöntemine göre(HYG) hazırlıyordu. HYG sisteminde; Parçalar birleştirilerek bütünün öğrenilmesi esas alınan yöntemde, bir yıl içinde işlenecek konular haftalara bölünüyor. Her hafta kendi içinde özgün bir bütün olarak planlandığından o haftaki konu gerekli ve yeterli olacak biçimde işleniyor.İşlenen konu, çok değişik etkinlik biçimleriyle pekiştirilerek örnek ve çözümlü sorularla öğrenilen konunun üzerinden yeniden geçiliyor. Son olarak, değişik ölçme ve değerlendirme metotlarıyla (çoktan seçmeli sorular, boşluk doldurma, bulmaca, eşleştirme vs.) konunun öğrenilip öğrenilmediği denetleniyor. Böylece bir haftalık çalışma tamamlanıyor. Her haftanın ayrı bir hücre olarak tanımlandığı bu modelde öğrenci her hafta bir hücre bitirerek konuları, üniteleri parça parça öğreniyor. Yılsonunda, hedeflenen konular tam anlamıyla öğrenilmiş oluyor.

Tüm içerik akıllı tahta ile uyumlu
Zambak Yayınları’nın uyguladığı HYG modeliyle hazırlanan kitaplar, Akıllı Tahta Uygulaması ile kullanmak için uygun hale getirildi. Akıllı Tahta uygulamasına özel araçlar eklenerek, eğitim deneyiminin daha fazla hissedilmesi için geliştirmeler yapıldı. Örneğin, perde aracı ile ekranın sadece bir bölümü gösterilebiliyor. Kalem aracı ile akıllı tahta bir defter haline dönüştürülebiliyor yahut sayfanın istenen bölümü büyütülebiliyor.

Yapılandırıcı Eğitim Sistemi ile değişen müfredata uygun
Milli Eğitim Bakanlığı, 2013-2014 Eğitim-Öğretim Dönemi’nden itibaren5’inci sınıflarda Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde; liselerde ise 9’uncusınıfta Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinde müfredatı değiştirdi. Öğrenci merkezli bir yaklaşım benimsenen yeni müfredat ile öğrencinin derslerde daha aktif olması, yaşamda ise araştırıcı ve sorgulayıcı bir kimlik kazanması amaçlanıyor. Yeni müfredat ile eşzamanlı olarak Yapılandırıcı Eğitim Sistemi’ne (YES) göre kitaplarını hazırlayan Zambak Yayınları, yayınların hazırlık aşamasında konuların daha rahat anlaşılması için şekil, grafik ve şemalardan da yararlanıldı. Pedagoji bilimcilerin öğrenmenin çoğunun görme yoluyla meydana geldiğinin altına çizen Zambak Yayınları Ürün Müdürü Mehmet Karagöllü şöyle konuştu: “100’ün üzerinde yazar kadromuzla, sayfalarca anlatılacak konuyu; çizimler, şemalar, fotoğraflar ve şekillerle canlandırarak, konuların ilk bakışta ve görme yoluyla öğrenilmesini hedefledik. Tüm öğretmenlerimizle konu anlatımlı kitap içeriklerimizi zambak.com adresinden paylaşarak Eğitimin dijital dönüşümüne destek veriyoruz.”
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/24 °C
İstanbul 11/18 °C
İzmir 16/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
80.549
ALTIN
378,335