Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
20 Eylül 2013
Akıllı Tahta Öğretmenlere Ücretsiz
Anaokulundan lise son sınıfa kadar her seviye için eğitim kitapları hazırlayan Zambak Yayınları, akıllı tahta ile uyumlu kitap içeriklerini öğretmenlere ücretsiz sunuyor

Okul yayıncılığı alanında lider konumda bulunan Zambak Yayınları, eğitimin daha etkileşimli sürdürülmesi çabalarına destek olmak üzere önemli bir sosyal sorumluluk çalışması başlattı. Zambak Yayınları, Hücreleme Yöntemine Göre(HYG) ve Yapılandırıcı Eğitim Sistemi (YES) ile hazırlanan tüm konu anlatımlı ve akıllı tahtaya uyumlu dijital kitapları öğretmenlerle ücretsiz olarak paylaşıyor. Dijital kitapların Türkiye’deki eğitimin dönüşmesi için önemli bir kaynak olduğunu belirten Zambak Yayınları Ürün Müdürü Mehmet Karagöllü şöyle konuştu: “Zambak Yayınları olarak, akıllı tahta ile uyumlu konu anlatımlı dijital kitap içeriğimizi tüm öğretmenlerimizle paylaşıyoruz.”

Tam anlamıyla öğrenme için Hücreleme yöntemi
Zambak Yayınları içeriklerini bu güne kadar hücreleme yöntemine göre(HYG) hazırlıyordu. HYG sisteminde; Parçalar birleştirilerek bütünün öğrenilmesi esas alınan yöntemde, bir yıl içinde işlenecek konular haftalara bölünüyor. Her hafta kendi içinde özgün bir bütün olarak planlandığından o haftaki konu gerekli ve yeterli olacak biçimde işleniyor.İşlenen konu, çok değişik etkinlik biçimleriyle pekiştirilerek örnek ve çözümlü sorularla öğrenilen konunun üzerinden yeniden geçiliyor. Son olarak, değişik ölçme ve değerlendirme metotlarıyla (çoktan seçmeli sorular, boşluk doldurma, bulmaca, eşleştirme vs.) konunun öğrenilip öğrenilmediği denetleniyor. Böylece bir haftalık çalışma tamamlanıyor. Her haftanın ayrı bir hücre olarak tanımlandığı bu modelde öğrenci her hafta bir hücre bitirerek konuları, üniteleri parça parça öğreniyor. Yılsonunda, hedeflenen konular tam anlamıyla öğrenilmiş oluyor.

Tüm içerik akıllı tahta ile uyumlu
Zambak Yayınları’nın uyguladığı HYG modeliyle hazırlanan kitaplar, Akıllı Tahta Uygulaması ile kullanmak için uygun hale getirildi. Akıllı Tahta uygulamasına özel araçlar eklenerek, eğitim deneyiminin daha fazla hissedilmesi için geliştirmeler yapıldı. Örneğin, perde aracı ile ekranın sadece bir bölümü gösterilebiliyor. Kalem aracı ile akıllı tahta bir defter haline dönüştürülebiliyor yahut sayfanın istenen bölümü büyütülebiliyor.

Yapılandırıcı Eğitim Sistemi ile değişen müfredata uygun
Milli Eğitim Bakanlığı, 2013-2014 Eğitim-Öğretim Dönemi’nden itibaren5’inci sınıflarda Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde; liselerde ise 9’uncusınıfta Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinde müfredatı değiştirdi. Öğrenci merkezli bir yaklaşım benimsenen yeni müfredat ile öğrencinin derslerde daha aktif olması, yaşamda ise araştırıcı ve sorgulayıcı bir kimlik kazanması amaçlanıyor. Yeni müfredat ile eşzamanlı olarak Yapılandırıcı Eğitim Sistemi’ne (YES) göre kitaplarını hazırlayan Zambak Yayınları, yayınların hazırlık aşamasında konuların daha rahat anlaşılması için şekil, grafik ve şemalardan da yararlanıldı. Pedagoji bilimcilerin öğrenmenin çoğunun görme yoluyla meydana geldiğinin altına çizen Zambak Yayınları Ürün Müdürü Mehmet Karagöllü şöyle konuştu: “100’ün üzerinde yazar kadromuzla, sayfalarca anlatılacak konuyu; çizimler, şemalar, fotoğraflar ve şekillerle canlandırarak, konuların ilk bakışta ve görme yoluyla öğrenilmesini hedefledik. Tüm öğretmenlerimizle konu anlatımlı kitap içeriklerimizi zambak.com adresinden paylaşarak Eğitimin dijital dönüşümüne destek veriyoruz.”
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -4/9 °C
İstanbul 9/12 °C
İzmir 4/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,4813
EURO
6,1912
IMKB
80.549
ALTIN
212,163