Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
21 Eylül 2013
Okul Alışverişi İçin Güvenilir Yerlere Gidin
Türkiye’nin kitap, kırtasiye ve teknoloji zinciri NT Mağazaları’nın Kırtasiye Kategori Yöneticisi Sinan Sarıbaş, okul alışverişinde sağlıklı ürün almak için güvenilir yerlerin tercih edilmesi gerektiğini söyledi

Okul alışverişinde en çok dikkat edilmesi gereken ürünlerin sağlıklı olup olmadığı konusu. Bu durum, okul sezonunda güvenilir yerlerden alışveriş yapmanın önemini daha çok öne çıkardı.

Türkiye’nin kitap, kırtasiye ve teknoloji zinciri NT, bu yıl ailelerin okul alışverişinde daha çok sağlıklı ürün konusuna odaklandığını açıkladı.

Sağlıksız ürün almayın!
Türkiye’de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ürünlerin sağlığa zararlı maddeler içermediğini üretici ya da ithalatçının ispat etmesi gerekiyor. Ayrıca, özellikle okul alışveriş sezonundan önce denetimler yapılıyor.

Bakanlık onaylı SGS ve Türkak yetkili laboratuvarları en ince ayrıntısına kadar ürünü inceliyor. Testlere tabi tutuyor. Testlerden geçmeyen ürünlerin satışa sunulması yasaklanıyor. Ancak, denetimlerden kaçan sağlıksız ürünler birçok yerde karşımıza çıkabiliyor.

Sektörün lideri olan NT ise, her zaman ki gibi sağlıklı ürün tedariki ve satışı hassasiyetini sürdürmeye devam ediyor. CE Belgesi, İSO Belgesi gibi kalite belgelerine sahip olan ve gerekli laboratuvar testlerinden geçerek Bakanlık onaylı olan ürünleri raflarına koyuyor.

Güvendiğiniz yerlerden okul alışverişi yapın
Sektörün öncüsü olarak NT’nin sağlıklı, çevreci ve kaliteli ürünleri ekonomik şekilde müşterilerine sunma hassasiyetinin önemine dikkat çeken NT Mağazaları Kırtasiye Kategori Yöneticisi Sinan Sarıbaş, şöyle konuştu: “Okul alışverişinde sağlıksız kırtasiye ürünleriyle karşılaşmamak için velilerimize ve çocuklarımıza güvenli yerlerden alışveriş yapmalarını özellikle öneriyoruz. Bu konuda, tüketicilerin bilmediği ve sonrasında hakkını arayamayacağı bir yerden alışveriş yapmasının geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığını tehdit edebileceğinin unutulmaması gerekir.”

Kullanımı sınırlandırılmış fitalat kimyasal maddesini içeren ürünler konusunda tüketicileri uyaran Sarıbaş, NT olarak yasak olmamasına rağmen tüketicilerimize olan sorumluluğumuz gereği solvent içeren ürünleri de satmadıklarını açıkladı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -4/9 °C
İstanbul 9/12 °C
İzmir 4/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,4813
EURO
6,1912
IMKB
80.549
ALTIN
212,163