Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
21 Eylül 2013
Okul Alışverişi İçin Güvenilir Yerlere Gidin
Türkiye’nin kitap, kırtasiye ve teknoloji zinciri NT Mağazaları’nın Kırtasiye Kategori Yöneticisi Sinan Sarıbaş, okul alışverişinde sağlıklı ürün almak için güvenilir yerlerin tercih edilmesi gerektiğini söyledi

Okul alışverişinde en çok dikkat edilmesi gereken ürünlerin sağlıklı olup olmadığı konusu. Bu durum, okul sezonunda güvenilir yerlerden alışveriş yapmanın önemini daha çok öne çıkardı.

Türkiye’nin kitap, kırtasiye ve teknoloji zinciri NT, bu yıl ailelerin okul alışverişinde daha çok sağlıklı ürün konusuna odaklandığını açıkladı.

Sağlıksız ürün almayın!
Türkiye’de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ürünlerin sağlığa zararlı maddeler içermediğini üretici ya da ithalatçının ispat etmesi gerekiyor. Ayrıca, özellikle okul alışveriş sezonundan önce denetimler yapılıyor.

Bakanlık onaylı SGS ve Türkak yetkili laboratuvarları en ince ayrıntısına kadar ürünü inceliyor. Testlere tabi tutuyor. Testlerden geçmeyen ürünlerin satışa sunulması yasaklanıyor. Ancak, denetimlerden kaçan sağlıksız ürünler birçok yerde karşımıza çıkabiliyor.

Sektörün lideri olan NT ise, her zaman ki gibi sağlıklı ürün tedariki ve satışı hassasiyetini sürdürmeye devam ediyor. CE Belgesi, İSO Belgesi gibi kalite belgelerine sahip olan ve gerekli laboratuvar testlerinden geçerek Bakanlık onaylı olan ürünleri raflarına koyuyor.

Güvendiğiniz yerlerden okul alışverişi yapın
Sektörün öncüsü olarak NT’nin sağlıklı, çevreci ve kaliteli ürünleri ekonomik şekilde müşterilerine sunma hassasiyetinin önemine dikkat çeken NT Mağazaları Kırtasiye Kategori Yöneticisi Sinan Sarıbaş, şöyle konuştu: “Okul alışverişinde sağlıksız kırtasiye ürünleriyle karşılaşmamak için velilerimize ve çocuklarımıza güvenli yerlerden alışveriş yapmalarını özellikle öneriyoruz. Bu konuda, tüketicilerin bilmediği ve sonrasında hakkını arayamayacağı bir yerden alışveriş yapmasının geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığını tehdit edebileceğinin unutulmaması gerekir.”

Kullanımı sınırlandırılmış fitalat kimyasal maddesini içeren ürünler konusunda tüketicileri uyaran Sarıbaş, NT olarak yasak olmamasına rağmen tüketicilerimize olan sorumluluğumuz gereği solvent içeren ürünleri de satmadıklarını açıkladı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -2/12 °C
İstanbul 3/11 °C
İzmir 3/17 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3281
EURO
6,0377
IMKB
80.549
ALTIN
229,430