Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
03 Ekim 2013
GezginDamaklar'la Lezzetli Bayram Tatili
GezginDamaklar, keşif ve lezzet düşkünü seyahat severlere bu yıl en güzel seyahat mevsimine denk düşen Kurban Bayramı için keyifli ve lezzet dolu rotalar hazırladı.

GezginDamaklar ile kültürel ve tarihi varlıklar, doğal cazibe alanları kadar mutfak özelliklerinin de ön planda olduğu turlardan biri ile lezzet dolu bir tatil geçirmek mümkün...

En fazla 20 kişinin katılımıyla gerçekleşen turlarda, damak tadına düşkün seyahat severler, yaşayacakları farklı gezi deneyimlerinin yanı sıra kimi zaman yöre evlerine bilinmedik lezzetler için konuk olurken, kimi zaman da şehrin ünlü bir restoranında damak tadına varabiliyor, bazen de yörenin meşhur aşçısının mutfağında birlikte yemek pişirerek tadım zevkini paylaşıyorlar.
GezginDamaklar’ın Kurban Bayramı için sunduğu turlar:

• AKDENİZ SAHİL ŞERİDİNDE SEKİZ GÜN; 12 – 19 Ekim tarihleri arasında uçakla düzenlenecek ve 8 gün / 7 gece sürecek bu tur, Göcek’ten Mersin’e kadar Akdeniz sahil şeridinde 817 km’lik bir rota üzerinde düzenleniyor. Önemli tabiat varlıkları ve ören yerlerinin ziyaretinin yanında, lezzet ustalarının ellerinden çıkan enfes tatları kapsayan bu turda sıradışı menülerle kahvaltı ve yemekler de dahil iki kişilik odada kişi başı fiyat 2.120 TL.

• FIRAT, ASİ VE DİCLE; ÜÇ NEHİR, 1001 MEDENİYET; 14 – 20 Ekim tarihlerinde uçakla düzenlenecek tur 7 gün / 6 gece sürecek. Bu program, Diyarbakır, Hasankeyf, Mardin, Şanlıurfa, Nemrut, Gaziantep gibi klasik GAP bölgesinin yanı sıra ayrıca Antakya ve Adana illerini de kapsayan ve eksiği olmayan lezzet dolu bir bölge turu niteliğinde... Sıradışı menülerle kahvaltı ve yemekler de dahil iki kişilik odada kişi başı fiyat 2.150 TL.

• PİTORESK BİR ALEM KARADENİZ + BATUM; Samsun Havaalanı’ndan başlayacak, 6 gün / 5 gece süresince Karadeniz sahilinin doğusunda yer alan Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Uzungöl, Rize ve Ayder’de bir yandan yaylalar, köyler, kültürel ve tarihi alanlar gezilirken bir yandan da komşu şehir Batum ziyaret ediecek. Tur boyunca pideler başta olmak üzere Akçaabat Köftesi, Laz Böreği, Hamsikuşu, Mıhlama, Balık Köfte, Hamsili Pilav, Mısır Ekmeği, Karalahana Çorbası, Kaygana, Kuru Fasulye, Tereyağlı Pilav, Kuymak, Turşu Kavurması, Kara Lahana sarması, Hamsiköy Sütlacı gibi birbirinden lezzetli Karadeniz yemeklerinin yanı sıra Gürcü mutfağı ile de bir damak şenliği yaşanacak. 15-20 Ekim tarihleri arasında uçakla gerçekleşecek turun fiyatı, sıradışı menülerle kahvaltı ve yemekler de dahil iki kişilik odada kişi başı 1.890 TL.

• AĞRI, SÜPHAN VE PALANDÖKEN GÖLGESİNDE YOLCULUK; 15-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek kültür ve lezzet içeren “Ağrı, Süphan ve Palandöken Gölgesinde Yolculuk” turunda; Erzurum, Kars, Iğdır, Doğubayazıt, Bitlis, Tatvan ve Van dolaylarında yer alan doğal ve kültürel varlıklar Camiler, Katedraller, Kliseler ve harabeler gezilirken bölgeye has yöresel lezzetler de ayrı ayrı tadılacak... Bu turda gezi boyunca alınacak kahvaltı ve yemeklerin yanı sıra özenle seçilmiş tüm yöresel menüler de dahil olmak üzere, iki kişilik odada kişi başı fiyat 1.990 TL.

• EGE! BİZE SENİ GEREK SENİ; 15-20 Ekim tarihlerinde 6 gün / 5 gece boyunca Ayvalık, Foça, Çeşme, Kuşadası, Didim, Bodrum, Tire, Birgi ve İzmir’i kapsayan ve gezi boyunca ustaların ellerinden enfes tatlara uzanan bu yolculukta sıradışı menüler, kahvaltı ve yemekler de dahil iki kişilik odada kişi başı fiyatı 1.540 TL.

• YEDİ RENKLİ DOĞU AKDENİZ; 16 – 20 Ekim tarihleri arasında Muhteşem Klikya Medeniyeti mirasçısı olan Doğu Akdeniz Bölgesine yolculuğu kapsayan; Adana, Mersin, Tarsus, Silifke, Anamur, Gazipaşa ve Antalya dolaylarında büyük bir keşif zevki yaşatacak olan ve damak tadını da ihmal etmeden hazırlanan bu turda sıradışı menüler, kahvaltı ve yemekler de dahil iki kişilik odada kişi başı fiyatı 1.260 TL.

• BALLICA’DAN HATTUŞAŞ’A; 16 – 20 Ekim tarihleri arasında 5 gün / 4 gece sürecek tur esnasında ülkemizin önde gelen kültürel ve doğal varlıklarının yanı sıra Peskutan Çorbası ve Pezik Turşusu lezzetine sahip Sivas, ünlü kebabı ile Tokat, Baklalı Dolması meşhur Amasya, Topuz Kebabı ile ünlü Merzifon, tadılmaya değer Çatal Aşı ile Çorum ve 93 çeşit yiyecekle zengin bir mutfağa sahip Ankara’yı kapsıyor. Tur boyunca sıradışı menüler, kahvaltı ve yemekler de dahil iki kişilik odada kişi başı fiyatı 1.150 TL.

• BİR TUTAM ANADOLU BİNBİR LEZZET; Bu turda 16 – 20 Ekim tarihlerinde 5 gün / 4 gece boyunca pek yan yana getirilmeyen ancak bir araya gelince de zengin bir kültür zinciri oluşturan İç Anadolu programı sunuluyor. Malatya, Elazığ, Kemaliye, Divriği, Sivas, Tokat, Amasya, Çorum’u ve yörelerin enfes lezzetlerini kapsayan bu turda sıradışı menüler, kahvaltı ve yemekler de dahil iki kişilik odada kişi başı fiyat 1.440 TL.

• BİR KAPADOKYA DAHA VAR KAPADOKYA’DAN İÇRE; Bu turda medyatik Kapadokya dışında onun kadar görkemli ama bir o kadar da bakir ve gizli Kapadokya’nın kapıları açılıyor. Kayseri, Nevşehir, Ürgüp, Göreme, ve Zelve’yi kapsayan bu masalsı bölgede gerçek yöresel mutfağın da tadına varılıyor. Bu turun fiyatı, sıradışı menüler, kahvaltı ve yemekler de dahil iki kişilik odada kişi başı 1.500 TL.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/24 °C
İstanbul 11/18 °C
İzmir 16/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
80.549
ALTIN
378,335