Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
31 Ekim 2013
Eğitim Ekonomisi Avrupa’ya Kayıyor
Türkiye’den öğrenciler, 700 Euro’dan başlayan fiyatlarla yüksek lisans eğitimi almak için Avrupa’nın en iyi üniversitelerini tercih ediyor.

Türkiye’den çok sayıda öğrenci yüksek lisans eğitimi için Avrupa üniversitelerinin avantajlarından yararlanıyor. Avrupa ülkelerinin dünyaca ünlü üniversiteleri, öğrenim kaliteleri, yabancı dil eğitimleri ve kazandırdıkları vizyonun yanı sıra sundukları birbirinden iyi iş olanaklarıyla Avrupa’da eğitimi cazibeli kılıyor. Eğitim maliyetlerinin de uygun olması ve YÖK denkliklerinin bulunması Avrupa üniversitelerini öne çıkarıyor. Ayrıca tüm öğrenciler, Avrupa’nın genç nüfusa ihtiyaç duymasından dolayı mezuniyet sonrası çalışma ve oturum hakkı elde ediyor.

Dünyanın önde gelen üniversitelerinin bulunduğu Avusturya’da yüksek lisans eğitimi alabilmek için ALES sınavından 55 almak gerekiyorken, Almanya üniversiteleri için böyle bir şart gerekmiyor. Diploma not ortalaması kabul görmek için yeterli oluyor. Avrupa Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Salih Uyar: “Son yıllarda yüksek lisans eğitimi için Avrupa üniversitelerini tercih eden öğrencilerin sayısı ciddi bir artış gösteriyor. Özellikle Avusturya ve Almanya başta olmak üzere Avrupa’daki üniversitelere her yıl Türkiye’den çok sayıda öğrenci yerleştiriyor. Yüksek lisans eğitimi için Avrupa üniversitelerinin tercih edilme nedenlerinden biri, dünyanın en iyi üniversitelerinde düşük bütçelerle eğitim alınabiliyor olmasıdır. Bir diğer neden ise yabancı dil avantajı sağlıyor olması. Ayrıca Avrupa Birliği'ne dahil ülkelerin üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler, mezun olduktan sonra oturma ve çalışma hakkı elde edebiliyorlar" dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -3/6 °C
İstanbul 5/14 °C
İzmir 7/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7934
EURO
6,4158
IMKB
80.549
ALTIN
272,904