Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
06 Kasım 2013
Derse Yoğunlaşmak İçin Oyun Şart
Sınıf içinde ve okul bahçesinde oynanan oyunlarla eğitim süreci daha verimli hale geliyor. Zambak Yayınları’nın bu alandaki yeni kitabı etkisi denenmiş 355 oyunla öğretmenlere vazgeçilmez bir kaynak sağlıyor.

İlkokul öğrencilerinin derslere olan katılımını sağlamak ve motivasyonlarını artırmak için sınıf içinde ve bahçede oynanan oyunlar önemli yer tutuyor. Zambak Yayınları’nın TÜYAP Kitap Fuarı’nda öğretmenlerle buluşturduğu Okulda Oyun kitabı tam 355 oyun alternatifi ile bu alanda önemli bir eksiği tamamlıyor.

Oyun sadece eğlence değil
Zambak Yayın Grubu İlkokul Yayın Yönetmeni Murat Olukpınar oyunun çocukların en iyi yaptığı şey ve aynı zamanda en iyi öğrenme yöntemi olduğuna dikkat çekerek şunları söylüyor: “ Çocukken okulda arkadaşlarımızla pek çok oyun oynardık. Hepsi de çok zevkliydi. O kadar zevkliydi ki bazen ders zilinin çaldığını bile duymazdık. Bu oyunlar bizi sadece eğlendirmekle kalmıyordu. Yapılan araştırmalar çocukken oynadığımız oyunların zihinsel gelişimimize önemli katkıları olduğunu söylüyor. Arkadaşlarıyla oyun oynayan çocuk; kendine güveni, iletişim kurmayı, görev dağılımı ve işbölümü yapmayı, sorumluluk ve yetki almayı öğrenir. Oyunlar, öğrencilerin beceri düzeylerini, ilgi ve motivasyonlarını yükseltir ve daha hızlı düşünmelerini sağlar.”

Hem sınıfta hem bahçede
Dersler oyunla birleştirildiğinde çocuklar katılmaya daha istekli olduklarına dikkat çeken Olukpınar, yeni kitaplarında Sınıf İçi Oyunları ve Bahçe Oyunları olarak iki ana bölüm tam 355 örneği öğretmenlerin istifadesine sunduklarını ifade ediyor. Öğretmenlerin gösterdiği ilginin bu alandaki kaynak kitap eksikliğini de ortaya koyduğunu ifade eden Murat Olukpınar TÜYAP Kitap Fuarı’nda da öğretmenlerin kitaba büyük ilgi gösterdiklerini belirtti.

Derse aktif katılım için oyun şart
“Çocuk eğitimiyle oyun neredeyse birbirinden ayrı düşünülemez” diyen Murat Olukpınar oyunla öğrenmenin sağladığı motivasyonu şöyle ifade ediyor: “Sınıfta size göre son derece önemli olan, aslında gerçekten de olmazsa olmaz bir konuyu dakikalarca anlatıp da sınıfa döndüğünüz zaman, bazen size boş boş bakan, uyuklayan sıkılmış yüzlerle karşılaştığınız olmuştur. Böyle bir durumda sınıfta oynatacağınız basit bir oyun sınıfın havasını değiştirip öğrencilerinizi tekrar öğrenmeye hazır hale getirecektir.”

Kitapta neler var?
• Günümüz ilkokul öğretmenlerinin sınıfta ya da okul bahçesinde oynatabileceği, birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar her evre için uygun 355 adet denenmiş harika oyun sunuluyor.

• Oyunlar Sınıf İçi Oyunları ve Bahçe Oyunları olarak iki ana bölümde veriliyor. Her oyunun başında; hangi yaş grubuna yönelik olduğu, oyuncu sayısı, gereken araç-gereç, oyunun oynanış yönergeleri yer alıyor. Ayrıca kitap, oyunlara ait çok canlı ve açıklayıcı resimlerle zenginleştirilmiş.

• Sadece beden eğitimi dersinde değil, Türkçe, matematik ve hayat bilgisi derslerinde de oynatılabilecek oyunlar da eklenmiş. Bu oyunların ders konularıyla nasıl ilişkilendirilebileceğine dair notlar düşülmüş.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -3/6 °C
İstanbul 5/14 °C
İzmir 7/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7934
EURO
6,4158
IMKB
80.549
ALTIN
272,904