Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
07 Kasım 2013
Adanalılar Intel'le Geleceğe Dokundu
Bu yıl Intel Teknoloji Konferansı’nda katılımcılar 2’si 1 Arada bilgisayar ve tabletlerden giyilebilir teknolojilere, yeni nesil Intel işlemcilerden dokunmatik sistemlere, teknolojideki yenilikleri ilk ağızdan dinleme ve yakından inceleme olanağı buldular

Teknoloji lideri Intel’in Türkiye’deki iş ortaklarını bir araya getirmek ve onlarla teknolojideki en son yenilikleri paylaşmak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği Intel Teknoloji Konferansları bu yıl Adana’dan başladı. Bu yıl teması Geleceğe Dokunun olarak belirlenen Intel Teknoloji Konferansları’nın ilki 5 Kasım Salı günü Adana Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi. Intel’in gelecek vizyonunu paylaştığı etkinlikte katılımcılar şirketin yeni nesil işlemcilerine sahip en yeni ürün ve cihazlarla yakından tanışma olanağı buldu. Etkinlikte 2’si 1 Arada tablet ve bilgisayarlar, yeni nesil Haswell işlemciler; 14 nanometre ve Quark işlemci gibi yeni teknolojiler ön plana çıktı.

Intel Teknoloji Konferansı’nın açılış konuşmasında Intel Türkiye Ar-Ge Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı Aslı Arslan Eşme, dünyada ve Türkiye’de makro ekonomi ve teknolojik trendler hakkında bilgiler verdi. 2013 yılında dünya ekonomisinin zorlu bir dönemden geçtiğini söyleyen Eşme, buna rağmen Türkiye’nin de aralarında bulunduğu gelişmekte olan ülkelerin özellikle son iki yıldır yavaş ama istikrarlı bir büyüme sergilediklerini, küresel büyüme için artık gelişmekte olan ülkelerin büyük önem taşıdığını vurguladı. Bugün teknolojide bir kırılma noktasına gelindiğini anlatan Eşme, son 5 yılda internete bağlı cihaz sayısının yüzde 300 arttığına, dünya çapında bugün bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler gibi farklı cihazlardan internete bağlanan 2 milyarın üzerinde internet kullanıcısı olduğuna dikkat çekti. 2020 yılında 200 milyar cihazın internete bağlı olacağının öngörüldüğünü kaydeden Eşme, önümüzdeki yıllarda nesnelerin interneti, makineler arası iletişim ve algısal teknolojilerin hızla yükselen trendler olarak hayatımızı dönüştüreceğini anlattı. Intel’in yeni ürünleri hakkında katılımcılara bilgi veren Eşme, Intel’in artık bilgisayardan akıllı telefona, araç içi eğlence sistemlerinden tabletlere ve 2’si 1 Arada bilgisayarlara kadar tüm akıllı cihazların içinde insanların hayatını kolaylaştırdığını söyledi. Intel’in üstün performans ve çok daha uzun pil ömrü sunan 4. Nesil Intel Core işlemci ailesinin, dünyanın ilk 22 nanometre akıllı telefonun ve 14 nanometre işlemcisinin de müjdesini veren Eşme, giderek küçülen işlemcilerle her geçen gün akıllı cihazların sayısının katlanarak artacağını ve daha şık ve kullanışlı cihazların hayatımıza gireceğini kaydetti.

Intel Teknoloji Konferansları bu yıl her zamankinden daha renkli şovlara ve demolara da sahne oldu. Intel Türkiye Ar-Ge Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı Aslı Arslan Eşme’nin konuşması sırasında, yakın gelecekte farklı teknolojilerin hayatımızı nasıl değiştireceğini anlatmak amacıyla gerçekleştirilen sürpriz canlı performans da katılımcılardan tam not aldı.

Intel Teknoloji Konferansları sektörü aydınlatmaya devam ediyor…

Intel Türkiye, geleneksel Intel Teknoloji Konferansları ile sektörü bir araya getiriyor, teknolojideki yenilikleri ve teknolojinin gittiği yeri sektörle paylaşıyor. Intel Teknoloji Konferansları, Adana’nın ardından sırasıyla 7 Kasım’da Ankara, 13 Kasım’da İzmir’de ve 20 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirilecek. Intel, Teknoloji Konferansları ile sektör firmalarını, iş ortaklarını, karar vericileri ve çalışanları teknolojideki en son yenilikler, yeni trendler ve gelecek beklentileri konusunda ilk ağızdan bilgilendirmeyi amaçlıyor. Bilişim/Teknoloji Bayileri, Zincir Mağazalar ve Telekom Operatör Bayi ve Satış Noktaları başlıkları altında tüm bilişim sektörünü bir araya getiren etkinlik, katılımcılara geleceğin teknolojilerini öğrenerek işlerine buna göre yön verme, güncel pazar verilerine ulaşma, Intel ve iş ortaklarının yetkilileriyle bir araya gelme ve bağlantılar kurma ve işlerini büyütme fırsatı sunan önemli bir platform oluşturuyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/21 °C
İstanbul 14/20 °C
İzmir 14/23 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7332
EURO
6,5830
IMKB
80.549
ALTIN
227,113