Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
12 Kasım 2013
Kipa Yöneticileri 21. Yılı Sahada Kutladı
Türkiye’nin önde gelen perakendecilerinden Kipa’nın üst düzey yöneticileri, Kipa’nın 21’inci yaş gününde yönetim kararlarının mağazalara nasıl yansıdığını ve müşteri memnuniyetine etkisini görmek için mağazalara indi.

Kipa yöneticileri, tüm Yönetim Kurulunu mağaza reyonlarına taşıyarak, bizzat müşterilere hizmet verdiler.

Bir hafta boyunca müşteriye raflardan ürün getirmekten kasalarda çalışmaya, depodan sebze-meyve taşımaktan mağaza güvenliğine değin her alanda çalışan yöneticiler, müşterilerin önerilerine de kulak verdiler. Yeni dönemdeki planlara yansıyacak olan tüm bulgular; mağaza çalışmasının gerçekleştiği her günün ardından yöneticiler arasında konuşulup paylaşıldı.
İlki geçen yıl yapıldı

Geçen yıl başlatılan bu uygulama sayesinde yöneticiler bu yıl, geçen yıldan beri mağaza hizmetlerini geliştirmek için aldıkları 170 kararın ne derece etkin olduğunu değerlendirdi. Hep Birlikte Mağazada Çalışıyoruz”anlamına gelen Twist adıyla bilinen etkinlik çerçevesinde, 50 yönetici gün boyu fiziksel işlerde çalıştı. Kipa Operasyonlar Direktörü Ewan McMahon mağaza müdürlüğünü üstlenirken, diğer yönetim kurulu üyeleri, kasadan reyonlara pek çok farklı görev aldı. Twist programına katılan Kipa CEO’su Jeff Adams, “Tesco, İngiltere’de ilk ekip Twist’ini yaptığında katılanlar arasındaydım. Bu hem ekip ruhunu geliştirme, hem de işimizin özünün mağazalardan ve müşteri memnuniyetinden geçtiğini hatırlamak için çok iyi bir yöntem” dedi.

Adams, “Geçen yıl yaptığımız Twist’te pek çok ufak noktayı geliştirme kararı aldık. Bu yıl çalışmaya başladığımızda, bunlardan pek çoğunun artık mağazalarda oturmuş olduğunu gördük. Elbette, bu yıl da müşterimize daha iyi hizmet etmemizi sağlayacak yeni yöntemler geliştireceğiz” diye ekledi.
Tesco’nun eski CEO’su Terry Leahy’nin başlattığı Twist, yöneticilerin mağazaları doğal haliyle incelemesini hedefliyor. Uygulamanın başladığı ilk yıl içinde, Twist yapan 3 bin yöneticinin, uygulamanın ardından işlerine bakış açılarının değiştiğini belirtmesinin ardından Twist uygulaması Tesco’nun aktif olduğu ülkelerin hemen hepsine yayıldı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 11/28 °C
İstanbul 21/26 °C
İzmir 18/33 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,2610
EURO
7,3524
IMKB
80.549
ALTIN
242,195