Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
14 Kasım 2013
Öğrenciler Dijital Dünya'yı Deneyimleyecek
Türk Telekom, Gazi Üniversitesi’nde kurduğu Teknoloji Laboratuvarı ile öğrencilere teorik bilgilerini uygulayarak geliştirecekleri bir imkan yaratırken, sektöre de yetişmiş eleman kazandıracak.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un, Ankara Gazi Üniversitesi’nde kurduğu Türk Telekom Teknoloji Laboratuvarı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa İlbaş, Gazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alkan ve Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay’ın katıldığı bir törenle açıldı.

Üniversitenin Elektronik Haberleşme, Telekomünikasyon ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencilerinin dijital dünyayı deneyimleyebileceği ve teorik bilgilerini pratik uygulama ile geliştirebilecekleri laboratuvar, sektöre yetişmiş eleman kazandırma açısından da büyük önem taşıyor. Türk Telekom, grup şirketleri ve iş ortakları tarafından donatılan laboratuvarda, Türk Telekom yöneticileri de eğitim müfredatı paralelinde öğrencilerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaşacak.

Tahsin Yılmaz: Toplumsal ihtiyaçlara duyarlıyız
Törende bir konuşma yapan Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, toplumsal sorunlara ve ihtiyaçlara duyarlı olan Türk Telekom’un Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük yaptığını belirterek, şöyle konuştu:
“Türkiye’nin bilgi toplumu olma hedefini çok önemsiyoruz. Ülkelerin sahip olduğu bilişim altyapısı ve teknoloji geliştirme yeteneğinin gelişmişlik düzeyinin ana göstergeleri arasında olduğuna inanıyoruz. Bugün Türk Telekom’un liderlik ettiği bilgi teknolojileri ve iletişim sektörü, Türkiye’deki sürdürülebilir ekonomik büyümenin arkasındaki ana itici sektörlerden biri haline gelmiştir. Dijital Yaşam vizyonumuz ile Türkiye’nin dijital altyapısını en ileri teknolojilere hazır hale getirdik. Bu altyapı üzerinden yaşamı dönüştürmek ve hayatın her alanında dijital çözümleri üretmek için çalışıyoruz. Hayatı kolaylaştıran dijital çözümlerimizle yaşamımızdaki dijital dönüşümü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda; santral, DSLAM, MPLS, Router, RL, Fiber, modem vb. sistemlerimizi, sosyal sorumluluğumuzun gereği olarak gençlerimizi yetiştirecek bir laboratuvar kurmak için kullanmış olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Böylelikle bir yandan toplumsal fayda yaratırken diğer yandan sektörümüzün yetişmiş elamanlarını da erkenden keşfetmiş olacağız.”

Acarer: Ar-ge faaliyetlerinin ve inovasyona dayalı çalışmaların artırılması gerekiyor
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer yaptığı konuşmada; bilim ve teknolojinin, ülkelerin ekonomik büyümesi üzerinde etkisinin farkında olarak, Ar-ge faaliyetlerinin ve inovasyona dayalı çalışmaların artırılması gerektiğine dikkat çekerek: “Bir ülkede refah ve yaşam standardı, üretkenliğe bağlı rekabet gücü artarsa yükselir. Üretkenliği artıran en önemli araç inovasyondur. Bir ülkede inovasyon için nitelikli ve girişimci insan gücüne, yeni fikirlerin üretilmesini ve yayılmasını sağlayan bir ortama, inovasyonu destekleyen mekanizmalara ihtiyaç vardır. Bunun için etkileşim ve etkin bir işbirliği çok önemlidir. Bu gün burada açılışı yapılan Türk Telekom’un, Gazi Üniversitesi’nde kurduğu teknoloji laboratuvarı, bu etkin işbirliğinin güzel bir örneğini teşkil ediyor” dedi.

Süleyman Büyükberber: Türk Telekom Teknoloji Laboratuvarı en yeni ve modern laboratuvarımız
Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber de törende yaptığı konuşmada, “Türk Telekom gibi bir dünya markasının Gazi Üniversitesi bünyesinde ileri teknoloji laboratuvarı açması gurur vericidir. Bu laboratuvar Üniversitemizdeki 100’den fazla laboratuvar içerisinde en yeni ve en modern olanıdır. Bu laboratuvarda yetişecek öğrencilerimiz, ortaya çıkacak bilimsel makaleler, ülkemizi, bizi ve Türk Telekom’u da gururlandıracaktır” dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/4 °C
İstanbul 4/9 °C
İzmir 5/11 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3538
EURO
6,0654
IMKB
80.549
ALTIN
214,302