Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
17 Kasım 2013
Koruma Grubu Yeni Tesislerini Açtı
Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Kırıkhan’daki açılış konuşmasında Denizli’deki tesislerin Klor Alkali üretim kapasitesinde artışı müjdeledi.

Koruma Şirketler Grubu’na ait 2007 yılında faaliyete geçen Kırıkhan-Hatay fabrikasında kojenerasyon-enerji üretim tesisi, Klor Alkali üretim kapasitesini artıracak ilave elektroliz ünitesi ve Koruma Temizlik A.Ş. üretim tesisi açılışları bugün gerçekleştirildi.

Merkezi Kocaeli’nde bulunan Koruma Şirketler Grubu’nun Kırıkhan tesislerindeki açılışlara Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ve Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Sedat Mican da katıldı.

Açılışta konuşan Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı şunları söyledi: “Kırıkhan’daki yeni elektroliz yatırımımızla günde 350 ton klor üretim kapasitesine ulaşarak Türkiye’nin en yüksek klor üretim kapasitesine sahip oluyoruz. Önümüzdeki hafta Denizli’deki tesisimizde gerçekleştireceğimiz yüzde 50 kapasite artışıyla da ilave 25 ton günlük klor üretimi elde edeceğiz. Bu yatırımlarla Klor Alkali A.Ş.’nin günlük üretim kapasitesi 375 tona ulaşacak. Ayrıca Kırıkhan’da 2 bin metrekarelik Koruma Temizlik A.Ş. tesisimiz, yeni yatırımlarımızla 11 bin metrekareye ulaştı”dedi.

Ardından söz alan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz Koruma Şirketler Grubu’nun Kırıkhan’daki yatırımı için, “Koruma Şirketler Grubu Kırıkhan Tesisi’ndeki kojenerasyon birimi bölgenin 1 yıllık enerji ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede. Ayrıca Hatay’da 2015 sonu gibi tamamlanmasını öngördüğümüz 3 milyar dolarlık yatırımlarla yılda 30 milyar KW/h üretimle enerji merkezi olacak.” dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise “Burada çok önemli bir teşebbüs ruhunu paylaşmak, teşvik etmek ve sonrası için de yeni yatırımlara yöneltmek amacıyla bir aradayız. Koruma Şirketler Grubu’nun Kırıkhan’ımızda ortaya koymuş olduğu yatırımlar hepimizi gururlandıran ve umutlandıran yatırımlardır” şeklinde konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün yaptığı konuşmada “Kimya sektörü Ar-Ge kapasitesi yüksek bir sektördür. Kimya sektöründe böyle bir yatırımın Hatay’da olması artık nitelikli yatırımlar döneminin öneminin kavrandığını bize gösterir. Ayrıca Kırıkhan’daki bu yatırım ile 300 kişilik bir istihdam sağlandı” dedi.

Klor Alkali üretim kapasitesi yüzde 50 artıyor.
2007 Ağustos ayından bu yana Hatay Kırıkhan’da faaliyette bulunan ve Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı İSO 500 listesinde bulunan Koruma Klor Alkali Sanayi Tic. A.Ş, üretim tesisinin kapasite artıran ve kendi enerjisini üretmesini sağlayan yatırımlarını tamamlayarak açılışlarını gerçekleştirdi. Ek elektroliz ünitesi devreye sokularak üretimin yüzde 50 arttırılması hedefleniyor.

Kendi enerjisini üretecek
Son 5 yılda yüzde 300 büyüyen Koruma Şirketler Grubu yeni yatırımları ile kojenerasyon marifetiyle kendi enerjisini de üretmeye başladı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 15/32 °C
İstanbul 21/28 °C
İzmir 21/37 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
80.549
ALTIN
397,185