Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
17 Kasım 2013
Koruma Grubu Yeni Tesislerini Açtı
Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Kırıkhan’daki açılış konuşmasında Denizli’deki tesislerin Klor Alkali üretim kapasitesinde artışı müjdeledi.

Koruma Şirketler Grubu’na ait 2007 yılında faaliyete geçen Kırıkhan-Hatay fabrikasında kojenerasyon-enerji üretim tesisi, Klor Alkali üretim kapasitesini artıracak ilave elektroliz ünitesi ve Koruma Temizlik A.Ş. üretim tesisi açılışları bugün gerçekleştirildi.

Merkezi Kocaeli’nde bulunan Koruma Şirketler Grubu’nun Kırıkhan tesislerindeki açılışlara Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ve Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Sedat Mican da katıldı.

Açılışta konuşan Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı şunları söyledi: “Kırıkhan’daki yeni elektroliz yatırımımızla günde 350 ton klor üretim kapasitesine ulaşarak Türkiye’nin en yüksek klor üretim kapasitesine sahip oluyoruz. Önümüzdeki hafta Denizli’deki tesisimizde gerçekleştireceğimiz yüzde 50 kapasite artışıyla da ilave 25 ton günlük klor üretimi elde edeceğiz. Bu yatırımlarla Klor Alkali A.Ş.’nin günlük üretim kapasitesi 375 tona ulaşacak. Ayrıca Kırıkhan’da 2 bin metrekarelik Koruma Temizlik A.Ş. tesisimiz, yeni yatırımlarımızla 11 bin metrekareye ulaştı”dedi.

Ardından söz alan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz Koruma Şirketler Grubu’nun Kırıkhan’daki yatırımı için, “Koruma Şirketler Grubu Kırıkhan Tesisi’ndeki kojenerasyon birimi bölgenin 1 yıllık enerji ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede. Ayrıca Hatay’da 2015 sonu gibi tamamlanmasını öngördüğümüz 3 milyar dolarlık yatırımlarla yılda 30 milyar KW/h üretimle enerji merkezi olacak.” dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise “Burada çok önemli bir teşebbüs ruhunu paylaşmak, teşvik etmek ve sonrası için de yeni yatırımlara yöneltmek amacıyla bir aradayız. Koruma Şirketler Grubu’nun Kırıkhan’ımızda ortaya koymuş olduğu yatırımlar hepimizi gururlandıran ve umutlandıran yatırımlardır” şeklinde konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün yaptığı konuşmada “Kimya sektörü Ar-Ge kapasitesi yüksek bir sektördür. Kimya sektöründe böyle bir yatırımın Hatay’da olması artık nitelikli yatırımlar döneminin öneminin kavrandığını bize gösterir. Ayrıca Kırıkhan’daki bu yatırım ile 300 kişilik bir istihdam sağlandı” dedi.

Klor Alkali üretim kapasitesi yüzde 50 artıyor.
2007 Ağustos ayından bu yana Hatay Kırıkhan’da faaliyette bulunan ve Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı İSO 500 listesinde bulunan Koruma Klor Alkali Sanayi Tic. A.Ş, üretim tesisinin kapasite artıran ve kendi enerjisini üretmesini sağlayan yatırımlarını tamamlayarak açılışlarını gerçekleştirdi. Ek elektroliz ünitesi devreye sokularak üretimin yüzde 50 arttırılması hedefleniyor.

Kendi enerjisini üretecek
Son 5 yılda yüzde 300 büyüyen Koruma Şirketler Grubu yeni yatırımları ile kojenerasyon marifetiyle kendi enerjisini de üretmeye başladı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/9 °C
İstanbul 10/15 °C
İzmir 9/13 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,2873
EURO
6,0224
IMKB
80.549
ALTIN
212,456