Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
22 Kasım 2013
Ankara’nın İlk Sigorta Mağazası Açıldı
Sigortacılık hizmetini perakende sektörüne kazandıran, ING Grubu'nun yeni yatırımı Sigorta Cini'nin yeni mağazası Ankara Kentpark Alışveriş Merkezi'nde açıldı.

ING Grubu, Türkiye’deki yeni yatırımı Orange Sigorta Aracılık Hizmetleri kanalıyla farklı sigorta şirketlerinin ürünlerini tek bir çatı altında topluyor. Son tüketicinin kolay ve hızlı ulaşabileceği alışveriş merkezleri ve alışveriş mağazalarının bulunduğu caddelerde açılan Sigorta Cini isimli mağazalar sigorta hizmetini tüketicinin ayağına götürüyor.

İstanbul’da Marmara Forum, Metrocity AVM ve Tütüncü Mehmet Efendi Caddesindeki mağazalarla hizmete başlayan Sigorta Cini’nin Ankara’daki ilk mağazası Kentpark AVM’de açıldı. 21 Kasım’da gerçekleştirilen mağaza açılışına ING Emeklilik ve Orange Sigorta Yöneticilerinin yanı sıra, Hazine Müsteşarlığı, Ankara Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Ankara basınından olmak üzere bir çok davetli katılarak yeni sigorta satış kanalını yerinde görme fırsatı buldular.

Ankara’nın ilk sigorta mağazası
Türkiye’nin ilk sigorta marketi olma özelliğini de taşıyan Sigorta Cini, mağazalarındaki uzman ekip, tüm sigorta ürünleri hakkında danışmanlık vererek sigorta satın almayı kolaylaştırıyor. Sigorta Cini’ni sigorta dağıtım işine bakış açısını değiştirmeyi hedefleyen devrimsel bir konsept olarak tanımlayan Sigorta Cini Genel Müdürü Pieter-Bas Vos, bu yeni hizmet hakkında şunları söyledi: “Hizmetimiz gayet açık, erişilebilir lokasyonlardayız. Kentpark da Ankaralıların çok sevdiği ve sıklıkla ziyaret ettiği bir alışveriş merkezi. Bu nedenle Sigorta Cini olarak Ankara’yı çok önemsiyoruz. Mağazalarımızdaki müşterilerle birebir iletişim kuran danışmanlarımız iletişim becerileri ve sigorta konusunda eğitimliler özellikle müşteri memnuniyetine odaklanmış durumdalar. Gayet basit, anlaşılır ve kafaları karıştırmayan bir anlatım kullanıyoruz. Yani mağazalarımıza gelen müşterilerimiz karmaşık poliçeler ve evraklarla uğraşmıyor. Çok hızlı ve verimli çalışan merkezi teknolojik altyapımız var. Mağazalarımız amaca uygun ve konforlu bir şekilde tasarlandı. Sattığımız ürünle AVM içindeki diğer mağazalar arasında dikkatleri üzerimize çekiyoruz. Doğru bilgilendirilen müşteriler sigorta yaptırmanın ne kadar değerli olduğunun farkına varıyorlar. Biz her ailenin hayatın beklenmedik olaylarına karşı korunmaya ihtiyacı olduğuna ve hayat istenmeyen bir yön aldığında herkesin ikinci bir şansı hak ettiğine inanıyoruz. Sigorta, kaza ve kayıp anlarında yeni bir umut için çok iyi bir yol. Bu nedenle Sigorta Cini mağazalarının diğer lokasyonlarımızda olduğu gibi Ankara’da da ilgiyle karşılanacağını inanıyoruz. Sigorta Cini mağazalarında ilk etapta kasko ve trafikten oluşan oto sigortaları, konut, zorunlu deprem sigortası, sağlık sigortası, hayat ve bireysel emeklilik, işsizlik vb. ürünler satılacak.”

Sigortacılıkta mağazacılık dönemi
Sigorta Cini sigorta hizmetini tüketicinin ayağına götürüyor. Artık alışveriş merkezlerinde sigorta mağazalarından alışveriş yapmak, mağazalarda sunulan avantajlardan yararlanarak sigorta sahibi olmak yeni bir alışveriş trendi olacak.

Sigorta Cini perakende sigorta hizmeti sunan bir yapı ve satış kanalı. Sigorta ürünleri almak isteyen kişiler alışveriş yaptıkları AVM’ler ya da benzer lokasyonlardaki Sigorta Cini mağazalarına uğrayarak bu mağazalardan, sigorta ürünleri konusunda eğitim almış uzmanlardan ihtiyaç duydukları sigorta seçenekleri konusunda bilgi alıyor ve sigortalanıyorlar. Bu mağazalarda müşterilerin ihtiyaçları analiz edilerek, hangi ürünlere ihtiyacı oldukları tespit ediliyor. Daha sonra da müşteri istediği takdirde müşterinin ihtiyaçlarına uygun ve Sigorta Cini ile anlaşmalı sigorta şirketlerinin ürünleri onlara sunuluyor. Ancak, burada acentelik sisteminde olduğu gibi belirli bir sigorta şirketine yönlendirme yapılmadan müşterinin ihtiyaçlarına ve tercihlerine odaklanılıyor. Sigorta hizmetini mağazacılığa taşıyan ve ING tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk perakende sigorta mağazaları zinciri Sigorta Cini’nde, ING Emeklilik, Aksigorta, Axa Sigorta, Ergo, Groupama, HDI Sigorta ve Mapfre Genel Sigorta’nın ürünleri satılıyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/25 °C
İstanbul 18/23 °C
İzmir 19/31 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6668
EURO
6,2796
IMKB
80.549
ALTIN
277,425