Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
24 Kasım 2013
+Bi Down'a Perakendenin Güneşi Ödülü
Teknoloji perakendesinin öncü ismi Bimeks, +Bi Down Projesi ile En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması kategorisinde ödülün sahibi oldu

Türkiye’nin en büyük iş dünyası organizasyonlarından olan Perakende Günleri, bu yıl 20 – 21 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Perakende Günleri çerçevesinde verilen Perakende Güneşi Ödülleri ise sektörün öncü şirketlerinin başarılarını taçlandırdı. Özgün hizmet ve perakendecilik konsepti ile dikkat çeken Bimeks’in +Bi Down projesi En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması kategorisinde birinci oldu.

Türkiye’de, teknoloji perakendesinde attığı adımlarla adından söz ettiren Bimeks’in 2012 yılından bu yana sürdürdüğü +Bi Down projesi down sendromlu gençlerin istihdam edilmesini sağlıyor. Bimeks, büyük mağaza konseptli 11 Teknoport mağazasında hayata geçirdiği proje ile insanların hayatlarını farklılaştırmaya ve hayat standartlarını iyileştirmeye katkı sağlıyor.

Bimeks İnsan Kaynakları Yöneticisi Nisa Dizdar, alınan ödül ile ilgili; “Bimeks’in dört temel değeri; Aile, Memnuniyet, Samimiyet, Deneyim’dir. +Bi Down Projesi’ni de bu dört temel değer üzerine oturttuk. Bizim için çok anlamlı olan bu projenin, dört temel değerimizin her birini ayrı ayrı yansıttığını düşünüyoruz. Down’lu gençlerimize, ailelerine, Down Sendromu Derneğine, personellerimize, Soysal’a ve jüri üyelerimize çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Bimeks ailesinin birer üyesi olan bu gençlerin, sorumlu oldukları farklı reyonlarda düzenleme müşteri karşılama ve satış yapma gibi birçok işi başarıyla yürüttüğünü belirten Dizdar, “Bimeks, down sendromlu gençlerin azmiyle birlikte yeteneklerinin ortaya çıkmasına olanak tanıyor. Kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde başarılı bir İnsan Kaynakları Uygulaması ile desteklenen bu projeyle down sendromlu gençlerimizin yanı sıra bizler de gelişiyor ve değişiyoruz, hayata daha farklı bakıyoruz” dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 14/27 °C
İstanbul 22/28 °C
İzmir 20/32 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,8790
EURO
6,5887
IMKB
80.549
ALTIN
254,429