Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
14 Aralık 2013
Şefika Kutluer Festivali'ne Skalite Ödülü
Uluslararası Şefika Kutluer Festivali Skalite Turizmde Kalite Ödülüne Layık Görüldü

Dünyaca ünlü flüt solisti Şefika Kutluer’in kendi adıyla 4 yıldır düzenlenen Uluslararası Şefika Kutluer Festivali, Türk turizmine yapılan katkıyı artırmak üzere Skal International İstanbul Kulübü tarafından hayata geçirilen 16. Skalite Ödülleri töreninde Ankara Bölge ödülünün sahibi oldu.

11 Aralık Çarşamba akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreninde Şefika Kutluer, ödülünü Skal Ankara Derneği Başkanı Çiçek Mayda’nın elinden aldı. Ödüle layık görülmekten onur duyduğunu belirten Şefika Kutluer “Türkiye’de klasik müziğe olan ilgiyi artırmak en önemli hedefim, bu festival ile ülkeme birçok yeni klasik müzik izleyicisi kazandırıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Sihirli Flüt dünya müzisyenlerini Türkiye’de buluşturuyor
4 yıldır Ankara’da düzenlenen Uluslararası Şefika Kutluer Festivali’nin teması Doğu Batı ile Buluşuyor. New York Times eleştirmeninin taktığı Sihirli Flüt unvanı ile anılan ve Unicef’in İyi Niyet Elçisi olan Şefika Kutluer müziğinin sihirli gücüyle hem batı hem de doğu ülkelerinden kaliteli müzisyenleri Türkiye’de bir araya getirdi. 4 yıldır birçoğu ilk kez gelen orkestralardan bazıları Ankara dışında İstanbul ve diğer başka şehirlerde de konserler verdi.

Bir çoğuna Şefika Kutluer’in solist olarak katıldığı konserlerden oluşan festivalde ayrıca; Versay sarayından gelen Versay’da Müzik sergisi, Kerem Görsev, Burhan Öçal, Tedi Papavrami, Sara Naiman gibi önemli müzisyenlerle konserler de yer alırken İlber Ortaylı, Talat Halman, Yıldız Kenter’in sunumları da ilgi çeken etkinlikler arasındaydı.

Festival sayesinde çoğu ülkemize ilk kez gelen, batının ve doğunun önemli orkestraları Türk sanatseverlerle buluştu;
City of London Sinfonia,
Festival Strings of Lucerne,
European Union Chamber Orkestrası,
Dünyanın 55 000 yaşındaki ilk Flütü ile Şefika Kutluer’in birlikte verdiği konser,
Selanik Festival Orkestrası, Montenegro Senfoni Orkestrası,
Kosova Filarmoni Orkestrası,
Jiangsu Çin Geleneksel Kadınlar Orkestrası,
Kore Geleneksel Milli Orkestrası,
Kazakistan Filarmoni Orkestrası,
Fransa’dan Sinfonietta de Paris
Le Mans Symphony Orkestrası,
Virtuosi di Praga,
Kremlin Oda Orkestrası,
Strauss Ensemble,
Brandenburg Bach Solistleri
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1200
EURO
9,6929
IMKB
80.549
ALTIN
455,856