Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
17 Aralık 2013
Yasmin Levy, Avea Sıradışı Konserleri'nde
Müziğin sesi yükselir Avea’yla diyerek dünya müziğinin sıra dışı isimlerini müzikseverlerle buluşturan Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri, 5. yılında Ladino’nun eşsiz sesi Yasmin Levy’yi ağırlayacak

Tam 5 yıldır geleneksel ve moderni, yerel ve küreseli harmanlayan, dünya müziğinin sıra dışı isimlerini Müziğin sesi yükselir Avea’yla diyerek, sevenleriyle buluşturan Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri 5.yılında Ladino dilinde seslendirdiği sıra dışı şarkıları ile Yasmin Levy’yi ağırlayacak.
11 Ocak Cumartesi akşamı saat 20:30’da İstanbul Kongre Merkezi’nde hayranlarıyla buluşacak olan Yasmin Levy, 2014’ün ilk konserini İstanbullular için verecek.

Konserlerinde, el üstünde tuttuğu Flamenko dünyasının tutkusunu izleyicilerine yaşatan Yasmin Levy, bu tutkuyu Türk müziğinin duygusal ve hisli havası ile tamamlıyor. Flamenko gitara eşlik eden Türk sazlarının zengin sesleri ve piyanonun ruha dokunan tuşları, sanatçının canlı performanslarına masalsı bir hava katıyor. İspanyol flamekosu, Arjantin tangosu ve Portekiz fadosunu harmanlayan Levy’nin büyüleyici sesi ve şarkı sözü yazarlığı farklı müzikal kültürlerin birbiriyle bütünleşmesini sağlayarak unutulmaz bir atmosfer yaratmayı başarıyor.

Firuze ve Sevda şarkılarına özgün yorum
Türk ve İran klasiklerinin yanı sıra özellikle Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Edith Piaf gibi güçlü sesleri dinlediğini belirten Yasmin Levy, Türkiye’ye karşı duyduğu sevgiyi “Ne zaman ümitsiz, karanlık bir yerde olsam Türkiye'deki insanları düşünüyorum. Moralim yerine geliyor'' diye dile getiriyor. Geçtiğimiz yıl çıkan son albümü Libertad’da Firuze parçasını seslendiren Levy, bu yılda Aysel Gürel'in anısına yapılan ve Türkiye’nin pek çok ünlü sanatçısını bir araya getiren Aysel’in albümünde Sevda şarkısını yorumlamıştı.

Barış elçisi kültürleri müzikle harmanlıyor
Müzikal felsefesinin özünde farklı kültürlerin bir arada dostça ve barış içerisinde yaşaması inancını barındıran Yasmin Levy, albümünde üç farklı kültürden müzisyenleri bir araya getirerek kültürler arası diyaloğu desteklemesiyle 2006 yılında Anna Lindh Ödülü’ne layık görülmüştü. 2008 yılında ise, yıllardır süren Ortadoğu krizinin içinde sıkışıp kalan çocuklar yararına çalışan İngiltere merkezli bir hayır kurumu olan “Barışın Çocukları” tarafından İyi Niyet Elçisi ilan edilmişti.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 15/31 °C
İstanbul 22/28 °C
İzmir 20/36 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,9718
EURO
8,1794
IMKB
80.549
ALTIN
441,857