Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
23 Aralık 2013
Cafe Aman İstanbul, Maslak Show Center'da
İstanbul’u İstanbul yapan müzikler 4 Ocak 2013’te Cafe Aman İstanbul sürpriz sanatçıları, özel orkestrası ve 35 kişilik Yunan Otantik Halk Dansları ekibi Momoyeri ile TİM Maslak Show Center’da sizlerle buluşuyor.

İki yakayı ezgileriyle birleştiren Cafe Aman İstanbul yüzyıllar boyu farklı kültürleri barındıran, Osmanlı’nın unutulmuş ezgilerini yeniden hatırlatıyor. Anadolu ve Rumeli şarkıları, Osmanlı Fasıl Müziği, Türk Sanat Müziği ve Bizans Müziği 4 Ocak 2013’te 35 kişilik Yunan Otantik Halk Dansları ekibi ve sürpriz sanatçılar ile toplamda 52 kişiden oluşan dev kadrosuyla TİM Maslak Show Center’da müzik severlerin karşısına çıkıyor.

Cafe Aman İstanbul'un, dört solist ve 13 kişilik orkestrasına bu özel gece için Yunanistan’ın otantik halk dansları ekibi; Kostas Aleksandris yönetimindeki 35 kişilik Momoyeri dans grubu eşlik edecek. Bizans’tan Osmanlı’ya ve Osmanlı’dan günümüze ulaşmış olan anonim şarkılar ile dönemin birlikte yaşayan farklı kültürlerinin unutulmaya yüz tutan ezgileri, İzmir’den rembetikolar, Trabzon’dan Karadeniz şarkıları, İstanbul’dan dönem şarkıları ve Selanik’ten Rumeli ezgileri hepsi aynı sahnede birleşip, dinleyenleri 19. yüzyıla götürecek. Şarkılarını Rumca ve Türkçe yorumlayan Café Aman İstanbul, iki yakanın şarkılarını yüz yıllar sonra yeniden birleştiriyor.

Yüzyıllık ezgiler İstanbul’da yankılanacak…
4 Ocak’ta gerçekleşecek muhteşem gecede, İzmir Rembetikoları, Girit ezgileri, Karadeniz şarkıları, İstanbul dönem şarkıları, Selanik ve Rumeli ezgileri aynı sahnede buluşuyor. Mübadele’nin duygusal ayrılık hikâyeleri, Sirtaki’den kasap havasına, karşılamadan zeybeğe, horondan sirtoya özgün dönem dansları eşliğinde etkileyici bir sahne şovuna dönüşüyor.

Yunan müzik ustaları İstanbul’da buluşuyor…
İki yakanın şarkıları ve danslarının sergileneceği Bir ayrılık şarkısı: Mübadele adlı müzikal gösteride farklı sürprizler de olacak. Atina’nın yükselen yıldızı Areti Ketime ve Trabzon'un önemli seslerinden Beşköylü Adem Ekiz, Yunan kaval ve tulum sanatçısı Vasilis Folinas, Selanik'in ünlü kemençecisi Dimitris Karasavvidis, vurmalı sazlarda Kostas Karasavvidis, Girit'ten kemençesiyle Dafni Biliusi ve laftasıyla Yorgo Vrondinakis görkemli gece için özel olarak müzik severlerin karşısına çıkacak.
Bir müzik atölyesi mantığıyla çalışan ve repertuarını; özel arşivlerden, taş plak kayıtlarından ve yazılı kaynaklardan oluşturan “Café Aman İstanbul”; şarkılarını hem Rumca hem de Türkçe yorumluyor. Türk ve Rum müzisyenlere sahip, İstanbul ve İzmir’de şekillenen anonim halk müziklerinden örnekler sunan ve bu döneme ait şarkılara öncelik veren grup, 2009 yılında Stelyo Berber ile Pelin Suer tarafından kuruldu.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 15/31 °C
İstanbul 22/28 °C
İzmir 20/36 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,9718
EURO
8,1794
IMKB
80.549
ALTIN
441,857