Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
29 Aralık 2013
Damak Tadına Göre Peynir İhracatı
Dünya pazarlarına sunduğu ürünlerle Türkiye adına önemli başarılara imza atan Muratbey, her ülkenin damak tadına ve tüketim alışkanlıklarına göre peynir ihracatı yapıyor.

Muratbey Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Erol, her ülkenin damak tadına ve tüketim alışkanlıklarına bağlı olarak ihracat yaptıklarını söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan Erol, “Ürün kullanım alışkanlıklarının uyum göstermesi en büyük ihracat artılarından biri. Damak zevkinin örtüşmesi ürünlerimizin beğeniyle tüketilmesini sağlıyor. Örneğin Irak'ta en hızlı satılan ürün, bu bölgenin kültürel dokusuna, beslenme alışkanlıklarına, uygun olan tel ve örgü peynirken Kuveyt ve Katar'da Burgu peyniri çok daha hızlı bir satış performansı gösteriyor” dedi.

Dünya markası olma yolunda hızla ilerlediklerini belirten Erol, cirolarının yüzde 11’ini ihracatın oluşturduğunu kaydetti. Erol, “Hedefimiz bu rakamı yüzde 20’e çıkarmak. Büyüme ve global marka olma hedefi ile Türkiye'nin ihracatını artırmayı planlayan Turquality programının adayları arasındayız. Turquality ile yurtdışı marka yatırımlarımız hız kazanacak” diye konuştu.

Yaklaşık 15 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini dile getiren Erol, Ürdün, BAE ve Katar’da ise bayilikleri olduğunu hatırlattı. Erol, “Japonya, ABD, S.Arabistan, BAE, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, KKTC, Mısır, Türkmenistan, Ürdün ve Azerbaycan sofralarında yer alan Muratbey dünyanın dört bir köşesindeki tüketicileriyle kendi markasıyla buluşuyor” dedi.

Muratbey’in peynirlerinin Ortadoğu’nun 8 ülkesinde keyifle tüketildiğini ifade eden Erol, şunları kaydetti: “Irak’ta pazar lideriyiz. Japonya ve BAE pazarına giren üçüncü Türk markası olduk. Azerbaycan pazarında en çok tüketilen markalardan biriyiz. Muratbey Burgu Peyniri, Helix Cheese markasıyla Fransa’da ve Türkmenistan’da tescillendi. Aynı markamızla yaptığımız başvurumuz Lübnan’da da kabul edildi. Yine Irak’ta ve Çin’de yaptığımız başvurularımızla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.”
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 10/25 °C
İstanbul 17/22 °C
İzmir 16/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6250
EURO
6,4525
IMKB
80.549
ALTIN
222,169