Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
01 Ocak 2014
Bosna Hersek 2014 EMITT Fuarı'nda
Turizmde atağa kalkan Bosna Hersek, EMITT Fuarı'nda dünyaya Hayatın tadını çıkarın, Bosna Hersek'in tadını çıkarın sloganıyla seslenecek.

30 Ocak - 2 Şubat 2014 tarihleri arasında TÜYAP'ta 18. kez düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT'e katılacak olan Bosna Hersek Turizm Birliği, başta Türkiye pazarı olmak üzere dünya pazarlarındaki payını büyütmeye hazırlanıyor.

Kalp şeklinde bir ülke
Bosna Hersek Turizm Birliği’nden Adnan Vlajčić, EMITT Fuarı'nın Türkiye'den Bosna Hersek'e turist çekmek ve B2B işbirlikleri kurmak için en doğru platform olduğunu ifade ediyor. Vlajčić, doğu ve batı medeniyetlerinin büyüleyici tarihlerinden oluşan zengin bir mirasa sahip olan Bosna Hersek'in kültürlerin kesişme ve buluşma noktası olduğunun altını çiziyor.

Vlajčić, Bosna Hersek'in Türkler açısından bir başka özel anlamı olduğunu ifade ediyor ve ülkesinde Osmanlı tarihinin tüm dönemlerine ait eserlerin en güzel örneklerinin yer aldığına vurgu yapıyor.

Tarihi eserler, eşsiz nehirler
Bosna Hersek'in binbir güzelliğe ev sahipliği yaptığını ifade eden Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın ise, ülkenin en güzel tarihi eserlerinin Saraybosna'da yer aldığını, bunların arasında Baş Çarşı, Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman yakın akrabası Gazi Hüsrev Bey Cami ve türbesi, Vali Konağı, İnat Evi, Fatih Sultan Mehmet'in yaptırdığı Fatih Cami, Latin Köprüsü ve Igman Dağı eteklerindeki Vrelo Bosna olduğunu belirtiyor.

Aydın, Bosna Hersek'te sayısız güzelliği barındıran nehirler arasında Una, Sana, Drina, Bosna, Vrbas’ın yanı sıra Mostar Köprüsü'nün altından akan Neretva'nın mutlaka görülmesi gerektiğini belirtiyor. Mostar'da tarihi Koski Bey Cami, Karagöz Cami, Blagay'da tarihi Alperenler Tekkesi, geçmiş dokusunu korumayı başarmış Travnik sokakları, Osmanlı Kalesi ve Fatih Sultan Mehmet'in suyunu övdüğü Plava Voda'yı ziyaret edilmesi gereken mekanlar arasında sayıyor.

Kuşatma altındaki Saraybosna halkının dört yıl boyunca kahramanca direnişinin en somut izi olan ünlü Savaş Tüneli'nin de günümüzde bir turistik değer olarak önem taşıdığını ifade eden Aydın, her yıl yüzbinlerce yabancı turistin Savaş Tüneli’ni ziyaret ettiğini de sözlerine ekliyor.

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1200
EURO
9,6929
IMKB
80.549
ALTIN
455,856