Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
01 Ocak 2014
EMITT 2014 Fuarı'nda Tango Gösterisi
Geçmiş yıllarda EMITT Fuarı'na üst üste iki kez katılan ve 2013 EMITT Fuarı'na ülke sponsorluğu desteği veren Arjantin, 2014 EMITT Fuarı'nda yine yer alarak fuarda üçüncü kez boy göstermeye hazırlanıyor.

30 Ocak - 2 Şubat 2014 tarihleri arasında TÜYAP'ta 18. kez düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT'e katılan Arjantin, fuarda üç yıl üst üste yer alarak Türkiye'ye olan ilgisini ortaya koyuyor.

Fuar boyunca tango dersleri
Arjantin Turizm Bakanı Carlos Enrique Meyer ve geniş bir katılımla 2014 EMITT Fuarı'na hazırlanan Arjantin standında fuar ziyaretçileri muhteşem tango gösterilerini izleme şansına sahip olacaklar. Enrique Meyer, Arjantin olarak dileyen tüm ziyaretçilere fuar boyunca tango dersleri vereceklerine de vurgu yapıyor.

Arjantin'de Türk turistleri görmek istiyoruz
EMITT Fuarı'na üst üste 3 yıldan bu yana katılmalarının başlıca nedeninin Türkiye gibi önemli bir turizm pazarına duydukları ilgiden kaynaklandığını ifade eden Meyer, Arjantin açısından Türkiye'nin büyük bir potansiyel sunduğunu, 2013 yılında 4.000 olan Türk turist sayısını artırmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Arjantin'in farklı biyolojik çeşitlilikteki canlı türlerine ev sahipliği yaptığını kaydeden Meyer, Latin Amerika'yı bir uçtan uca kateden geniş bir coğrafyaya sahip ülkede turistik imkanların sınırsız olduğuna değinerek, bunlardan bazılarının futbol, tango, folklor, polo, golf, yürüyüş, at binme, rafting, hobi balıkçılığı, kayak, avcılık, kaplıcalar, spalar, arkeolojik kalıntılar, şaraplar ve özel et yemekleri olduğunun altını çiziyor.

Arjantin Turizm Bakanı Meyer'in EMITT Fuarı ve Türkiye hakkındaki görüşleri ise şöyle: "EMITT, Arjantin’in turizm konumlandırmasına katkıda bulunacak, yeni işler ve yatırımlar meydana getirecek, turistlere özel ürün ve varış noktalarının promosyonu ve pazarlamasını geliştirmek için turizm endüstrisinden profesyonelleri bir araya getiren birinci sınıf bir turizm fuarıdır. Katılım amacımız, Arjantin markasının tanıtımını yaparak ve bu markayı yayarak bu cazip fırsatları yakalamaktır. Bu hedefe ulaşmak, Arjantin’in satışlarının artmasına ve Asya piyasasından bilgi ve turist akışının çoğalmasına vesile olacaktır. 2013 Temmuz ayından itibaren Arjantin ve Türkiye, yani Buenos Aires ve İstanbul arasında, ülkemizdeki turist akışının artmasının yanında yatırımı da teşvik etmeye yardımcı olmak üzere Türk Hava Yolları tarafından günlük uçak seferleriyle bağlantı kurulduğunu belirtmek ve vurgulamak da isterim."

Doğa harikası bir ülke
Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın Arjantin'i ziyaret etmeyi düşünen turistlerin dünyanın bir başka coğrafi bölgesinde göremeyecekleri muhteşem doğal güzelliklerle tanışacağını belirtiyor. Hayat boyu unutulmayacak deneyimler için Arjantin'in harikalar diyarı olduğunu ifade eden Aydın, 275 şelaleden oluşan ve Dünya Doğal Mirasında yer alan Iguazú Şelalelerinin ise tek kelimeyle bir doğa harikası olduğuna vurgu yapıyor.

Spor tutkunları için ideal bir ülke
Arjantin'in sporda ve dünya çapında sportif organizasyonlarda da öne çıkan bir ülke olduğunu ifade eden Aydın, 2014 yılı için Dakar Rallisi sürücüleri ve takımlarının dayanıklılık testinin Arjantin Rosario ile Şili Valparaiso arasında olacağını kaydediyor. Aydın, MotoGP'nin de resmi olarak gelecek sezondan itibaren yeni inşa edilmiş Termas de Rio Hondo parkurunda yapılacağını, Arjantin'in Dakar Rallisi gibi dev bir organizasyonun yanı sıra MotoGP’ye de ev sahipliği yapacağına vurgu yaparak, Latin Amerika'nın renkli ve güzel ülkesi Arjantin'i yakından tanımak isteyen herkesi 2014 EMITT Fuarı'na davet ediyor.

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1220
EURO
9,6899
IMKB
80.549
ALTIN
455,529