Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
03 Ocak 2014
Kırşehir'in Tarihi EMITT Fuarı'nda
Tarih ve kültür kenti Kırşehir, 2014 EMITT Fuarı'da kültür turizmini öne çıkarmanın yanı sıra termal kaplıcalarıyla sağlık turizminde de iddialı şehirler olduğunu gözler önüne serecek.

30 Ocak - 2 Şubat 2014 tarihleri arasında TÜYAP'ta 18. kez düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT'e katılan Kırşehir, geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan tarihi ve kültürel değerlerini fuar ziyaretçileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Anadolu topraklarının Türkleşmesi ve İslamlaşmasında önemli rol oynayan Kırşehir, sahip olduğu zengin kültürel mirasını uluslararası turizm profesyonelleri ve ziyaretçilere daha yakından tanıtarak bilinirliğini dünya genelinde artırmayı hedefliyor.

Kırşehir'den müzik ve folklor şöleni
2014 EMITT Fuarı etkinlik sahnesinde Kırşehir'in zengin halk müziğinden örneklerin yanı sıra yöresel gösteriler sunacaklarını ifade eden Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Japonlar tarafından yürütülen kazı çalışmalarında elde edilen eserlerin sergilendiği Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve zengin kültürü ile Kırşehir’in turizmden hak ettiği payı alacağına inandığını söyledi.

Kırşehir standında kentin tarihi yapılarının sembolize edileceğini söyleyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise, kültür turizmi kadar sağlık turizminde de iddialı olduklarını, Kırşehir'de yer alan termal kaplıcaların cazibe merkezi konumuna yükseldiğini kaydediyor. Bahçeci, Kırşehir'i uluslararası turizme açma yönünde çalışmalar yürüttüklerini, EMITT Fuarı'nda düzenli olarak yer alarak kentin ziyaretçi sayısını artırmayı başardıklarını ifade ediyor.

Tarih ve kültür kenti
Kırşehir'in Anadolu bozkırında yer alan bir kültür sanat merkezi olduğunu belirten Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın, bölgenin binlerce yıldan bu yana birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığını ve göz kamaştırıcı bir kültür mirasına sahip olduğuna vurgu yapıyor.

Aydın, 13. yüzyılda Türkçenin gelişmesi için büyük gayret gösteren ve Türk dilinin ölümsüz isimleri arasına giren Aşık Paşa, 1272 yılında yaptırdığı medresede astronomi çalışmaları yaptıran Caca Bey ve daha nice büyük sanatçı ve bilginler yetiştiren Kırşehir'in uluslararası turizm açısından büyük önem taşıyan kültürel değerlere sahip olduğunun altını çiziyor.

Kırşehir'in müze ve ören yerleri, cami ve türbeleri, kervansarayları, kaplıcaları, Seyfe Gölü kuş cenneti ve koruma alanlarıyla görülmeye değer birçok kültürel ve coğrafi değere ev sahipliği yaptığını kaydeden Aydın, kültüre ve tarihe meraklı tüm ziyaretçileri Kırşehir standına davet ediyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1220
EURO
9,6899
IMKB
80.549
ALTIN
455,529