Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
07 Ocak 2014
Tat Gıda'dan 40 Milyon Dolarlık Anlaşma
Tat Gıda Sanayi A.Ş., domates ürünlerinde Japonya’nın en büyük şirketi olan Kagome Co. Ltd. ile yaklaşık 40 milyon dolarlık ihracat için anlaşma imzaladı.

Türkiye’de ihracata dönük tarımsal endüstrinin kuruluşuna öncülük eden Tat Gıda Sanayi A.Ş., Japonya’nın en büyük gıda markalarından biri olan Kagome Co. Ltd. ile domates ürünleri ihracatına yönelik anlaşma yaptı. Tat Gıda, üç yıllık sözleşme çerçevesinde Japon firmaya yaklaşık 40 milyon dolar tutarında domates ürünleri ihracatı gerçekleştirecek.

Tat Gıda’yla Kagome’nin 1983 yılında başlayan işbirliğinin 30’uncu yılında yapılan anlaşma, Japonya’nın başkenti Tokyo’da imzalandı. Tat Gıda Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer, Kagome Co. Ltd. Üretim ve Satın Almadan sorumlu Direktörü Katsuyuki Miwa ile SC Foods Sumitomo Grup Başkanı Hirofumi Norimoto tarafından imzalanan anlaşma, Aralık 2016 tarihine kadar geçerli olacak.

Japonya’nın dev şirketi Kagome ile işbirliklerinin 30. yılında gerçekleşen bu anlaşmanın kendileri için özel bir mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu ifade eden Tat Gıda Sanayi Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer, ‘‘Japonlar, tüm dünyada kaliteye ve güvene verdikleri önem ile bilinirler. Bu nedenle Japonya’nın domatesli ürün alanındaki en büyük şirketiyle yaptığımız anlaşma, maddi değerinin yanı sıra kalitemize duyulan güvenin göstergesi olması açısından da bizim için son derece gurur verici’’ dedi.

110 yılı aşkın süredir Japonya’da domatesli ürünler sektöründe faaliyet gösteren Kagome ile 30 yıllık işbirliğinin karşılıklı güvene dayalı olduğunu belirten Kesimer, “Kagome’nin tohumdan üretime kadar her aşamada katı kalite kuralları vardır. Biz de Türkiye’de domatesli ürünler sektöründe adı kaliteyle anılan bir firma olarak Kagome ile uzun yıllardır işbirliğimizi sürdürüyoruz” dedi. Japonya’da domatesli ürün tüketiminin bir hayli yüksek olduğunu ve Japonya’nın en çok domates salçası ihraç ettiğimiz ikinci ülke olduğunu belirten Kesimer, Japonlar’ın uzun yaşam sırlarından biri olarak domatesin görüldüğünü belirtti. “Bilimsel araştırmalar; domates suyunda yüksek miktarda bulunan likopenin, kemik erimesini yavaşlatmaktan, kalp krizi riskini azaltmaya ve kanserli hücrelerin çoğalmasını önlemeye kadar pek çok yararı olduğunu ortaya koyuyor” diyen Kesimer, sağlığa etkisi kesin olarak kanıtlanmış domatesin, Japonya’daki tüketiminin yaygınlaştırılmasında Kagome’nin büyük rol oynadığını da sözlerine ekledi.

Domatesin tohumdan mamul hale gelmesine kadar geçen tüm süreçleri uluslararası standartlarda uygulayan Tat Gıda Sanayi A.Ş. aralarında Japonya’nın da olduğu 40’ı aşkın ülkeye yıllık 40 milyon dolarlık ihracat yapıyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 14/27 °C
İstanbul 16/28 °C
İzmir 17/29 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0459
EURO
6,7381
IMKB
80.549
ALTIN
248,202