Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
07 Ocak 2014
UTİB'ten Teknik Tekstil Eğitimi
UTİB tarafından yürütülen Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe ortak kuruluş BUTEKOM Projesi kapsamında verilen Teknik Tekstil Eğitimleri taşıt tekstilleri ve teknik giysiler konularında verilen eğitimlerle devam etti.

BEBKA tarafından 2012 Yılı Teklif Çağrısı Sürdürülebilir Sanayi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve UTİB tarafından yürütülen Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe ortak kuruluş BUTEKOM Projesi kapsamında verilen Teknik Tekstil Eğitimleri taşıt tekstilleri ve teknik giysiler konularında verilen eğitimlerle devam etti.

Uludağ İhracatçı Birlikleri Kırmızı Salonunda gerçekleştirilen eğitime, Erciyes Üniversitesinden Doç. Dr. Levent Önal ve Uludağ Üniversitesinden Doç. Dr. Mehmet Karahan konuşmacı olarak katıldı. Eğitimin ilk oturumunda Doç. Dr. Levent Önal, Taşıt Tekstilleri başlığı altında taşıtlarda kullanılan teknik tekstiller ve bunların yapıları ve yıllar içindeki gelişiminden bilgiler aktardı. Önal bir buçuk saat süren eğitim kapsamında katılımda bulunan firma yetkililerine, taşıtlarda döşemelik kumaşlar, taşıt koltuğu ve konfor kavramı, lif takviyeli kompozitler ve taşıtlarda kullanımı beklentileri içeren konular anlattı.

ÖNEMLİ BİLGİLER PAYLAŞILDI
UTİB tarafından yürütülen Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe ortak kuruluş BUTEKOM Projesi kapsamında tekstil firmalarının temsilcilerine verilen Teknik Tekstil Eğitim seminerinin ikinci oturumda ise Uludağ Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mehmet Karahan Teknik Tekstil başlığı altında, teknik tekstillerin tanımı, yapıları, sınıflandırması ve pazar durumu, akıllı ve fonksiyonel giysiler hakkında bilgiler paylaştı. Özellikle tekstilde koruyucu elbiselerin özelliklerinden bahseden Karahan, “Bu elbiselerin özellikleri kullanıldıkları endüstrinin ihtiyaç ve beklentilerine göre değişir. İnsanların dış etkilerden korunması amacı ile üretilen koruyucu giysilerde en önemli husus insan hayatını korumasıdır” ifadelerini kullandı.

Yapılan seminerin ardından her iki eğitmen tekstil ve konfeksiyon sektörü için Ar-Ge’nin vazgeçilmez olduğunun sinyallerini de verdi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/21 °C
İstanbul 14/20 °C
İzmir 14/23 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7332
EURO
6,5830
IMKB
80.549
ALTIN
227,564