Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Ocak 2014
Profesyonel Sporculara Doğal Destek
Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı, profesyonel sporcuların Ritmik Masaj ile antrenman yorgunluğunu daha çabuk atarak sahaya daha enerjik çıkabileceğini açıkladı.

Ülkemizde 11 yılı aşkın süredir Ritmik Masaj (EECP) tedavisini koroner kalp hastalarında uygulayan ve aldığı başarılı sonuçları yurt içi ve yurt dışı tıp kongrelerinde sunan Prof. Avcı, bu uygulamanın profesyonel sporculara sağlayacağı yararlar ile ilgili şu açıklamada bulundu:
Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı; “Ritmik masaj, vücudun belden aşağısına, kalp ritmi ile uyumlu olarak yapılan derin adale masajıdır. Bu masaj, vücutta kan dolaşımını canlandırmakta, tüm organların damarlarını genişletmekte ve kanlanmasını arttırmaktadır. Bu etkisi ile profesyonel sporcularda antrenman sırasında yoğun şekilde çalışan kaslarda biriken metabolizma artıklarını çabuk uzaklaştırılmakta, antrenman sonu yorgunluğun çabuk atlatılması sağlamaktadır” diyor. Prof. Dr. Avcı, bazı ülkelerde profesyonel sporculara antrenman sonu, alışılmış masaj uygulaması yerine Ritmik Masaj uygulandığını, sporcuların daha çabuk toparlanmasını ve ertesi gün sahaya daha enerjik çıkmasını sağladığına değiniyor.

Nasıl Uygulanıyor?

Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı Ritmik Masajın, sırt üstü yatar durumdaki kişinin belden aşağısına sarılan sargıların her kalp atımında ardı sıra şişirilip boşaltılması ayarlanarak, otomatik olarak yapıldığını söyledi. Ortalama bir saat süren uygulama sırasında kişilerin çoğunlukla uykuya daldığını, uygulama sonunda yanakları kızarmış ve enerjik olarak masajdan kalktığını belirtiyor.

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/9 °C
İstanbul 10/15 °C
İzmir 9/13 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,2873
EURO
6,0224
IMKB
80.549
ALTIN
212,456