Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Ocak 2014
Profesyonel Sporculara Doğal Destek
Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı, profesyonel sporcuların Ritmik Masaj ile antrenman yorgunluğunu daha çabuk atarak sahaya daha enerjik çıkabileceğini açıkladı.

Ülkemizde 11 yılı aşkın süredir Ritmik Masaj (EECP) tedavisini koroner kalp hastalarında uygulayan ve aldığı başarılı sonuçları yurt içi ve yurt dışı tıp kongrelerinde sunan Prof. Avcı, bu uygulamanın profesyonel sporculara sağlayacağı yararlar ile ilgili şu açıklamada bulundu:
Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı; “Ritmik masaj, vücudun belden aşağısına, kalp ritmi ile uyumlu olarak yapılan derin adale masajıdır. Bu masaj, vücutta kan dolaşımını canlandırmakta, tüm organların damarlarını genişletmekte ve kanlanmasını arttırmaktadır. Bu etkisi ile profesyonel sporcularda antrenman sırasında yoğun şekilde çalışan kaslarda biriken metabolizma artıklarını çabuk uzaklaştırılmakta, antrenman sonu yorgunluğun çabuk atlatılması sağlamaktadır” diyor. Prof. Dr. Avcı, bazı ülkelerde profesyonel sporculara antrenman sonu, alışılmış masaj uygulaması yerine Ritmik Masaj uygulandığını, sporcuların daha çabuk toparlanmasını ve ertesi gün sahaya daha enerjik çıkmasını sağladığına değiniyor.

Nasıl Uygulanıyor?

Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı Ritmik Masajın, sırt üstü yatar durumdaki kişinin belden aşağısına sarılan sargıların her kalp atımında ardı sıra şişirilip boşaltılması ayarlanarak, otomatik olarak yapıldığını söyledi. Ortalama bir saat süren uygulama sırasında kişilerin çoğunlukla uykuya daldığını, uygulama sonunda yanakları kızarmış ve enerjik olarak masajdan kalktığını belirtiyor.

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 10/21 °C
İstanbul 17/22 °C
İzmir 16/27 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0742
EURO
6,8075
IMKB
80.549
ALTIN
251,269