Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
19 Ocak 2014
Sanofi'den Bilim İnsanlarına Ar-Ge Çağrısı
Sanofi Türkiye, Türkiye çapında başlattığı Ar-Ge Çağrısı ile bilim insanlarını yeni ürünler geliştirerek insanlığın hizmetine sunmak için işbirliğine davet ediyor.

Türkiye’de ilaç sektöründeki Ar-Ge yatırımlarına öncülük eden ve klinik araştırmalar alanında Sanofi Grubu’nda stratejik bir konuma sahip olan Sanofi Türkiye, bu gücünü Türkiye’de bilim alanında hizmete dönüştürmek için, bilim insanlarını Ar-Ge Çağrısı ile işbirliğine davet ediyor.

İlaç Ar-Ge’si ve keşfi konusunda insan kaynağı yetiştirme hedefiyle Sanofi Türkiye ekibi tarafından tasarlanan AkademiKA® Programı kapsamında hayata geçirilen Ar-Ge Çağrısı ile, karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlara cevap verebilecek yeni fikirleri olan bilim insanlarıyla birlikte ürün geliştirerek insanlığın hizmetine sunulması hedefleniyor.

Sanofi Grubu’nun uzman olduğu temel tedavi alanlarında Türkiye’de geliştirilen yüksek potansiyelli ar-ge projelerinin keşfedilmesinin amaçlandığı Ar-Ge Çağrısı, başta Üniversitelerin Tıp ve Eczacılık Fakülteleri, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerindeki araştırmacılar olmak üzere tüm bilim insanlarına açık. 31 Mayıs 2014 tarihine kadar başvuruların alınacağı Ar-Ge Çağrısı'nda projeler, özgünlük, yapılabilirlik, yaygın etki ve hukuki anlamda fikri mülkiyet oluşturma niteliğine sahip olmak gibi temel kriterlere göre değerlendirilecek.

Fikirlerinin yaşamları değiştirebilecek buluş olduğunu düşünenlerin Ar-Ge Çağrısı'na katılabilmesi için, sanofi.com.tr veya akademika.org/Arge-Cagri-Projesi adresi üzerinden başvuru formunu doldurmaları yeterli.

Sanofi Türkiye Medikal Direktörü Dr. Edibe Taylan projeyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sanofi Grubu , bugüne kadar Türkiye’de 100’ün üzerinde klinik çalışma tamamladı. 10 senedir devam eden AkademiKA® programımız ile bugüne kadar 1700’den fazla hekime ilaç araştırmaları alanında eğitim verdik Akademi – sanayii işbirliğine güzel bir örnek teşkil eden Sanofi Türkiye ve Ege Üniversitesi İnovasyon İşbirliği kapsamında ise inovatif projeler belirleme ve global Ar-Ge ekiplerimize sunma olanağımız oldu. Tüm bu gelişmeler sonucu ve 2023 vizyonuna paralel olarak; klinik araştırmalar yanında erken dönem Ar-Ge çalışmalarında da ülkemizin söz sahibi olmasını arzuluyor ve üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. . Ar-Ge Çağrısı Projesi ile Türkiye’deki klinik araştırmalar yatırımlarımızı bir adım ileri taşıyarak bilim insanlarını yeni ürünler geliştirmeleri için işbirliğine davet ediyoruz. Hedefimiz, Türkiye’de geliştirilen yüksek potansiyelli Ar-Ge projelerini belirlemek ve Global Ar-Ge ekibimize yeni teknoloji ve ürünlerle işbirliği ve lisans anlaşmaları fırsatları yaratmaktır.”
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 5/14 °C
İstanbul 6/19 °C
İzmir 6/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,1592
EURO
6,7259
IMKB
80.549
ALTIN
326,671