Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
21 Ocak 2014
Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası, Fethiye’de
Tüm dünyadaki macera ve doğa tutkunlarının heyecanla beklediği Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası 2014, 29 Nisan – 4 Mayıs 2014 tarihleri arasında Fethiye’de start alıyor…

Eşsiz doğası ve muhteşem güzelliğiyle ülkemizin en gözde turizm merkezlerinden biri olan Fethiye, tüm dünyadaki macera ve doğa tutkunlarının merakla beklediği Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası 2014’e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

29 Nisan – 4 Mayıs 2014 tarihleri arasında Fethiye’de düzenlenecek olan Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası (Adventure Racing European Championship), Unesco Dünya Mirası adayı olan, demokrasinin doğduğu Likya Coğrafyası üzerinde gerçekleştirilecek.

Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü’nün, 5 yıldır, Batı Toroslar ve Güney Ege kıyılarının eşsiz coğrafyası üzerinde 1.400 km2’lik bir alanda gerçekleştirdiği Lycian Challenge, 2014 yılında Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası (AREC) olarak şampiyona otoriteleri tarafından kabul edilmesiyle birlikte projenin kapsamı çok büyüdü.

Doğaya Saygı Ön Planda
Güney Ege coğrafyası üzerinde yer alan 450 km’lik bir doğal bir parkurda 100’den fazla uluslararası sporcunun katılacağı, 4 gün sürecek olan bu muhteşem heyecan; sporcuların, doğayla mücadele, macera ve dayanıklılık gibi alanlarda rekabetini sağlayacak.

Yok eden değil koruyan, tüketen değil sürdüren bir turizm anlayışının bölgede gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen şampiyonada; belirlenen parkur boyunca, dağ bisikleti, patika koşusu, deniz kanosu, yüzme, nehir kanosu, trekking, ip inişi, kanyon geçişi gibi bir çok doğa sporları kıyasıya mücadelelere sahne olacak.
Yarışmaya şimdiden 20 takım başvurdu.

Türkiye’nin Tanıtımı İçin Büyük Fırsat
Türkiye’de ilk defa Avrupa Şampiyonası adı ile gerçekleştirilecek olan bu organizasyon, Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü’nün uluslararası düzeyde yaptığı lobi çalışmaları ve etkin çabaları ile ülkemize kazandırıldı. Projeye, Muğla Valiliği ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) önemli ölçüde destek veriyor.

Sadece Avrupa’da değil tüm dünyada ilgi ile izlenen en önemli doğa sporları etkinliklerinden biri olan Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası’nın, standart tatil anlayışından uzakta, yeni ve farklı bir tatil rotasını sunmak ve turizm geliri yaratmak gibi hedefler de gözetleyerek, Türkiye’ye büyük katkılar sağlayacağı öngörülüyor.

Çok Özel Bir Organizasyon
29 Nisan – 4 Mayıs 2014 Tarihleri arasında gerçekleştirilecek Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası, yarış ve yarış dışında gerçekleştirilecek izleyicilere yönelik etkinlikleri ile de kendi alanında çok özel bir organizasyon olarak hafızalarda yer alacak.

Şampiyonada; konserler, yarışlar, doğa/macera deneyimleri, fotoğraf yarışması gibi etkinliklerle; yerli, yabancı turistler ve bölgenin yerel sakinleri için özel bir program gerçekleştirilecek.
4 gün sürecek şampiyonanın ardından, yarışmaya katılan ve başarılı olan sporculara, çeşitli ödüller verilecek.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/9 °C
İstanbul 10/15 °C
İzmir 9/13 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,2873
EURO
6,0224
IMKB
80.549
ALTIN
212,456