Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
22 Ocak 2014
Pirelli WRC’ye Geri Döndü
2014 Dünya Ralli Şampiyonası’na lastik tedarikçisi olarak geri dönen Pirelli, WRC’de yarışacak olan ve tamamen yenilenen ralli lastiklerini bu haftasonu koşulan Monte Carlo Rallisi’nde gün yüzüne çıkardı.

Pirelli, motorsporlarındaki 100 yıllık başarısı ve deneyimi ile 2014 yılı Dünya Ralli Şampiyonası’nda dört yeni ralli lastiği ile geri döndü: RK asfalt ralli lastikleri, Sottozero, Scorpion XR toprak zemin ralli lastikleri ve Sottozero Ice.

Pirelli’nin en fazla kullanılmasını öngördüğü yeni RK asfalt ralli lastikleri,235/40 R18 ölçülerinde ve iki çevresel kanal ile ıslak ve kuru zeminler için geliştirildi. Lastiklerin iç yüzyeyine yerleştirilen iki çevresel kanal sayesinde su tahliyesi en iyi şekilde yapılarak suda kızaklama önleniyor. Aynı zamanda daha güvenli viraj almasını sağlayan bu iki kanala ek olarak, daha büyük yere temas yüzeyi sayesinde lastiklerin yol tutuşu da artırıldı. RK ralli lastikleri WRC’de sert ve yumuşak olmak üzere iki farklı bileşenle yer alıyor. Kuru zeminlerde sert hamur tercih edilirken ıslak zeminlerde ise yumuşak hamurlu lastikler kullanılacak. Monte Carlo ve İsveç gibi özel ralliler için ise farklı bileşene sahip lastikler geliştiren Pirelli, öneğin çok soğuk hava koşullarının öngörüldüğü Monte Carlo Ralli’sinde ise çok yumuşak (supersoft) bileşenli RK ralli lastikleri kullanılmasını öngörüyor.
Monte Carlo Rallisi’nin asfalt zemini için geliştirilen Sottozero lastikleri ise 235/40 R18 ölçülerine ve iki versiyona sahip: Karlı ve buzlu zeminler için çivili ve normal yollarda kullanılan lastiklerde olduğu gibi çivisiz lastikler.

Toprak zemin ralliler için geliştirilen Scorpion XR lastikleri ise 205/65-15R ölçülerine sahip. Zorlu toprak zemin koşulları için geliştirilen bu lastikler sağlamlığı sağlayan simetrik taban deseni ile dikkat çekiyor. Bu lastikler de iki farklı bileşene sahip: Sert hamur Portekiz, Meksika ve İtalya gibi çok zorlu ve aşındırıcı zemin koşullarına sahip ralliler için geliştirilirken; yumuşak hamur ise Finlandiya rallisi gibi daha az agresif olan zeminler için geliştirildi. Bu yumuşak bileşenler aynı zamanda İngiltere Rallisi gibi çamurlu zemin ve soğuk hava koşullarına sahip rallilerde de kullanılabilecek.

Sottozero Ice ralli lastikleri ile Pirelli’nin ralli lastikleri ürün gamı tamamlanıyor. 205/65-15 ölçülerinde ve çivili olan Sottozero Ice ralli lastikleri, İsveç Rallisi’nde sıkça karşılaşılan karlı ve buzlu zemin etapları için tasarlandı. 380 adet çiviye sahip bu lastikler, İskandinavya’nın zorlu koşullarında yüksek yol tutuşu garanti ediyor. Pirelli’nin patentli çivi tutma teknolojisine sahip bu lastikler çivi kayıplarını engellemek için tasarlandı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/9 °C
İstanbul 10/15 °C
İzmir 9/13 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,2873
EURO
6,0224
IMKB
80.549
ALTIN
212,456