Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
23 Ocak 2014
Moleküler Pataloglar Bir Araya Geldi
Anadolu Sağlık Merkezi, Moleküler Patoloji konusunda uluslararası bir organizasyona imza attı.

Anadolu Sağlık Merkezi Moleküler Patoloji Uygulamaları ile ilgili standartların ve ülkemiz için yeni olan hasta güvenliğine yönelik kuralların belirlenmesi için tüm dünyadan uzmanların katılımıyla uluslararası modellerin incelendiği bir uzlaşma toplantısı düzenledi. Toplantıda ayrıca yine ülkemizde ilk kez Uluslararası Moleküler Patoloji Uygulamalı Temel Eğitim Programı da gerçekleştirildi.

Patoloji bilim disiplini, hastalıkların nasıl oluştuğu, gelişirken organizmada meydana getirdiği değişiklikler, hastalığın biyolojik davranışı ve hastalıkların tedavisine esas parametreleri inceler. İncelemeleri temelde morfoloji tekniklere dayanmakla birlikte, gelişen bilgiye paralel olarak, giderek artan sıklıkla de moleküler patoloji uygulamalarına ihtiyaç duyulur. Anadolu Sağlık Merlezi’nde ilki gerçekleştirilen uygulamalı temel eğitim programında, dünyanın dört bir yanından gelen patologlar hızla gelişen Moleküler Patoloji'nin temel uygulamalarıyla tanıştı. ABD, Almanya, İtalya, Avusturya, Avustralya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Polonya, Romanya, Irak ve diğer ülkelerden katılımların yanında Türkiye’den de uzmanların katıldığı bu program, duyurulmasından çok kısa bir süre içinde kontenjanını doldurdu. Yoğun ilgi nedeniyle toplam 50 katılımla kısıtlanan bu programda, kişiye özel tıp uygulamaları kapsamında, esas olarak kanser ilişkili moleküler tanı ve tedavi incelendi.

Anadolu Sağlık Merkezi Patoloji Laboratuvarı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Baloğlu, ‘Ülkemizde yeni olan bu uygulamalarla ilgili henüz standartların belirgin olmaması nedeniyle, ulusal düzeyde standartlar oluşturulurken gözetilmesi gereken önemli hususların irdelenmesi ve ortak akıl ve tecrübenin rehber olmasını hedefleyerek’ bu toplantıyı düzenlediklerini belirtti. Moleküler Patoloji konusunda Türkiye’de iyi bir bilgi birikimi oluşturulduğunu söyleyen Baloğlu, üniversitelerin ve Sağlık Bakanlığı Eğitim Hastaneleri’nin bu disipline sahip çıkmaya ve önemini anlamaya başladığını vurguladı. Baloğlu, ayrıca Moleküler Patoloji Eğitimi’nin Tıbbi Patoloji Uzmanlık Eğitimi Çekirdek Eğitim Programı'na (ÇEP) dahil edildiğini ve sistemin artık ulusal düzeyde standardizasyonuna geldiğini açıkladı. Toplantıda, moleküler patoloji laboratuvarlarının kuruluşu, akreditasyonu ve verilen hizmetlerin uluslararası standartlarla denetimine yönelik bir ulusal programın oluşturulması amaçlandı. Bu amaçla hazırlanan toplantı sonuç tutanakları ilgili kurumlara teslim edildi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 16/32 °C
İstanbul 22/32 °C
İzmir 24/36 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,3084
EURO
8,6024
IMKB
80.549
ALTIN
455,512