Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
23 Ocak 2014
Moleküler Pataloglar Bir Araya Geldi
Anadolu Sağlık Merkezi, Moleküler Patoloji konusunda uluslararası bir organizasyona imza attı.

Anadolu Sağlık Merkezi Moleküler Patoloji Uygulamaları ile ilgili standartların ve ülkemiz için yeni olan hasta güvenliğine yönelik kuralların belirlenmesi için tüm dünyadan uzmanların katılımıyla uluslararası modellerin incelendiği bir uzlaşma toplantısı düzenledi. Toplantıda ayrıca yine ülkemizde ilk kez Uluslararası Moleküler Patoloji Uygulamalı Temel Eğitim Programı da gerçekleştirildi.

Patoloji bilim disiplini, hastalıkların nasıl oluştuğu, gelişirken organizmada meydana getirdiği değişiklikler, hastalığın biyolojik davranışı ve hastalıkların tedavisine esas parametreleri inceler. İncelemeleri temelde morfoloji tekniklere dayanmakla birlikte, gelişen bilgiye paralel olarak, giderek artan sıklıkla de moleküler patoloji uygulamalarına ihtiyaç duyulur. Anadolu Sağlık Merlezi’nde ilki gerçekleştirilen uygulamalı temel eğitim programında, dünyanın dört bir yanından gelen patologlar hızla gelişen Moleküler Patoloji'nin temel uygulamalarıyla tanıştı. ABD, Almanya, İtalya, Avusturya, Avustralya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Polonya, Romanya, Irak ve diğer ülkelerden katılımların yanında Türkiye’den de uzmanların katıldığı bu program, duyurulmasından çok kısa bir süre içinde kontenjanını doldurdu. Yoğun ilgi nedeniyle toplam 50 katılımla kısıtlanan bu programda, kişiye özel tıp uygulamaları kapsamında, esas olarak kanser ilişkili moleküler tanı ve tedavi incelendi.

Anadolu Sağlık Merkezi Patoloji Laboratuvarı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Baloğlu, ‘Ülkemizde yeni olan bu uygulamalarla ilgili henüz standartların belirgin olmaması nedeniyle, ulusal düzeyde standartlar oluşturulurken gözetilmesi gereken önemli hususların irdelenmesi ve ortak akıl ve tecrübenin rehber olmasını hedefleyerek’ bu toplantıyı düzenlediklerini belirtti. Moleküler Patoloji konusunda Türkiye’de iyi bir bilgi birikimi oluşturulduğunu söyleyen Baloğlu, üniversitelerin ve Sağlık Bakanlığı Eğitim Hastaneleri’nin bu disipline sahip çıkmaya ve önemini anlamaya başladığını vurguladı. Baloğlu, ayrıca Moleküler Patoloji Eğitimi’nin Tıbbi Patoloji Uzmanlık Eğitimi Çekirdek Eğitim Programı'na (ÇEP) dahil edildiğini ve sistemin artık ulusal düzeyde standardizasyonuna geldiğini açıkladı. Toplantıda, moleküler patoloji laboratuvarlarının kuruluşu, akreditasyonu ve verilen hizmetlerin uluslararası standartlarla denetimine yönelik bir ulusal programın oluşturulması amaçlandı. Bu amaçla hazırlanan toplantı sonuç tutanakları ilgili kurumlara teslim edildi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 10/23 °C
İstanbul 14/21 °C
İzmir 13/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6626
EURO
6,5275
IMKB
80.549
ALTIN
222,078