Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
25 Ocak 2014
Liv Hospital Birinci Yılında Fark Yarattı
Uluslararası arenada sağlıkta üstün hizmeti hedefleyerek yola çıkan Liv Hospital birinci yılını doldurdu.

Liv Hospital, sağlıkta yüksek kalite, multidisipliner yaklaşım, üstün teknoloji ve kişiye özel misafir hizmetleriyle hedeflerini yüksek tutarak, uluslararası kalite akreditasyon belgesi JCI’ı en kısa sürede alma başarısını kanıtladı. Ulus’ta 120 milyon dolarlık yatırımla kurulan ve 30 bin metrekare kapalı alanda hizmet veren Liv Hospital 154 yatak, 8 ameliyathane, 48 klinik bulunuyor. Alanında uzman ve akademik çalışmalar yapmış olan birçok hekimi bir araya getiren ve son teknolojiyle donatılmış tıbbi alt yapısı ile öne çıkan Liv Hospital kanser merkezi, kadın, erkek ve çocuk sağlığı başta olmak üzere tüm tanı ve tedavi klinik/merkezleriyle insanların daha kaliteli, sağlıklı yaşamasını hedefliyor.

“Amacımız; sağlığınız”
Kurulduğu günden bu yana geçen 1 yıl içinde pek çok başarıya ve sosyal sorumluluk projesine imza atan Liv Hospital, 4 bin kişiye yönelik, sosyal sorumluluk projesi ‘BİLİYORUM!’ kapsamında geniş çaplı kanser taraması yaparak Türkiye’de bir ilke imza attı. 4 ay süren projede 40-65 yaş arasındakilere meme, akciğer, kolon, rahim ağzı ve prostat kanseri taramasının yapıldı ve çarpıcı veriler elde edildi. Burada amaç insanların erken tanı için kendileri ve sevdikler için bir adım atmalarını sağlamaktı. Ardından yılsonuna kadar ücretsiz kalp taraması yapılan “Kalpten Kalbe” sosyal sorumluluk projesi başladı. Proje kapsamında muayene ve rutin kontrol yöntemlerine ek olarak Türkiye’de ilk kez gelecekteki kalp damar hastalığı riskini belirleyen kalsiyum skorlama testi, tarama kapsamında yapıldı. Ayrıca, rutin muayene, kan tahlili, EKG gibi tetkiklerin yapıldığı “Kalpten Kalbe”de 40 yaş üstü 1500 kişiye taramadan geçti. “Biliyorum” ve “Kalpten Kalbe” sosyal sorumluluk projelerinde sağlanılan faydadan yola çıkarak bu tip taramaların devam edeceğini belirten Meri İstiroti “Birçok bireyin farkındalığını arttırarak, hayat kalitesini yüksek tutabilmeyi hedefliyoruz. Çok yakında anne-çocuk sağlığı üzerine bir projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

Meri İstiroti: “İlkleri gerçekleştirdik”
Liv Hospital olarak uluslararası düzeyde bir referans merkezi olma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Meri İstiroti sözlerine şöyle devam etti: “2013 yılı içinde, Türkiye’nin ilk robotik diz protezi cerrahisi ameliyatını gerçekleştirdik, inatçı hipertansiyon için yeni bir seçenek olan renal denervasyon uygulaması, yeni Türkiye’de bir ilk olan migren pili gibi uygulamasına imza attık. Özellikle cerrahinin neredeyse tüm dallarında hasta konforunu üst düzeyde tutan robotik cerrahi de hem uzmanlarımız hem de doktorlarımız açısından son derece iddialıyız. Mayıs ayında açılması planlanan Ankara’nın ardından hizmet anlayışımızı 2014 yılı sonuna kadar Bahçeşehir, Çamlıca’ya da taşımayı amaçlıyoruz.”
 

Prof. Dr. Oktar Asoğlu: “Hastalığa özel tedavi yapılıyor”
Liv Hospital’daki tüm branşlardaki hekimlerin üst ihtisaslarına göre hizmet sunduklarını belirten Liv Hospital Tıbbi Direktörü Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu “Bu da daha özellikli bir tedavi yaklaşımını ve de klinikler içinde özel birimler kurmayı gerektirdi. Örneğin ortopedide diz cerrahi, ayak, ayak bileği cerrahisi, omurga cerrahi, omuz cerrahisi, el ve dirsek cerrahisi ayrı ayrı planlandı. Ya da genel cerrahide kolon rektal kanserleri ve sindirim sistemi hastalıkları, tiroid, meme, obezite, damar cerrahisi, karaciğer ve pankreas cerrahisi ayrı hocalar tarafından tedavi ediliyor. Bütün hocalarımız çok değerli ve hepsi konusunda uzman isimler. Hocalarımızın deneyimi ile Liv Hospital’ın teknolojik alt yapısı ile bir araya geldiğinde hastalarımıza daha gelişmiş bir hizmet sunuyoruz” dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/9 °C
İstanbul 5/10 °C
İzmir 3/13 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0825
EURO
6,6031
IMKB
80.549
ALTIN
322,014