Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
26 Ocak 2014
Alcatel-Lucent’e Emmy Ödülü
Alcatel-Lucent televizyon programlarına erişim şeklini değiştiren ağ DVR’ın uygulanmasındaki öncü çalışmaları ile Ulusal Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi Teknoloji & Mühendislik Emmy® Ödülü'nü kazandı.

Ödül, teknik veya mühendislik alanlarının gelişimine katkıda bulunan başarılı kurum ve kişilere veriliyor

Ağ DVR
Günümüzde çok sayıda evde, televizyon programlarını daha sonra izleyebilmek için bir dijital video kayıt cihazı (DVR) bulunuyor.

Bu alandaki bir sonraki adımı ise ağ DVR oluşturuyor. Bu teknoloji ile sabit sürücü oturma odasından çıkartıp ağın içine yerleştiriliyor. Ağ DVR ile evlerdeki tuner sayısı veya DVR’ın sabit sürücü kapasitesi ile kısıtlanmaksızın birden fazla programı eşzamanlı olarak kaydetmek, kaydedilen içeriği, başka bir televizyon, tablet veya akıllı telefon gibi herhangi bir ağa bağlı cihaz üzerinde oynatmak, yeniden başlat, geriye sar ve tekrar izleme gibi özellikler ile kontrol etmek mümkün oluyor.

Hizmet sağlayıcı da ağ DVR’dan faydalanıyor. Sabit sürücünün konutun dışına çıkartılması, aynı zamanda daha az sayıda arıza yaşanması, dolayısıyla da çağrı merkezinin daha az sayıda aranması anlamına geliyor. Hizmet sağlayıcılar sabit sürücüleri ağlarının içindeki merkezi bir yerde toplayıp paylaşarak kendi maliyetlerini de azaltabiliyorlar.

Ağ DVR konusunda zengin bir patent portföyü bulunan Alcatel-Lucent, ATIS-IIF gibi Uluslararası Standart kuruluşları nezdinde ağ DVR temelini oluşturan ağ tabanlı ısmarlama video hizmetlerinde standardizasyonu aktif olarak destekliyor.

Alcatel-Lucent Emmy® Ödülü’nü üçüncü kez kazanıyor: Alcatel-Lucent’in sahip olduğu Bell Labs, 1997 yılında High-Definition TV (HDTV) kapsamında dijital televizyon alanındaki çalışmalarından ötürü ödüle layık görülürken Alcatel-Lucent’in Radyo Frekans Sistemleri alanındaki iştiraki de 2009 yılında tek bir sistem içinde eş zamanlı NTSC veya ATSC sinyal iletimine imkan veren teknolojisi ile ödülü kazandı.

Alcatel-Lucent’in sahip olduğu Bell Labs 2006 yılında kayıt alanına yaptığı üstün teknik katkılardan ötürü bir Teknik GRAMMY® Ödülü kazandı. Aynı zamanda, 1937 yılında da yüksek doğrulukta ses yeniden üretimi için kullanılan hoparlör tasarımı ile bir Bilimsel ve Mühendislik Oscar®’ı kazanmıştı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -6/4 °C
İstanbul 2/5 °C
İzmir -1/10 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3484
EURO
6,0747
IMKB
80.549
ALTIN
214,207