Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
27 Ocak 2014
(RED), U2 ve Bank of America AIDS’e Karşı Bir Arada
RED, U2 ve Bank of America’nın işbirliği Super Bowl sırasında lansmanı yapılacak olan yeni U2 şarkısının ücretsiz olarak indirilmesi ile başlayacak ve AIDS ile savaş için 10 milyon doların üzerinde kaynak sağlayacak.

AIDS’e karşı çalışmalarıyla bilinen (RED) örgütü, rock grubu U2 ve Bank of America AIDS’le savaşmak üzere yeni bir işbirliği imzaladı. Buna göre 2 Şubat’ta Super Bowl’da U2’nun Invisible adlı yeni şarkısını tanıtacak. Bu şarkı yayına girdiği andan itibaren 24 saat içerisinde iTunes’dan ücretsiz indirilebilecek. Her indirme işlemi için Bank of America 1 dolar olmak üzere, dünyanın en fakir ülkelerindeki on milyonlarca insana hayat kurtaran HIV/AIDS tedavi, test ve önleyici hizmetler sağlayan Küresel AIDS, Verem ve Sıtma İle Savaş Fonu’na toplamda 2 milyon dolara kadar bağışta bulunmuş olacak. Bank of America’nın Küresel Fona yatırmak üzere ayrıca 10 milyon dolar değerinde tahhüdü bulunuyor.

(RED), efsanevi U2 grubunun solisti Bono ve Bobby Shriver tarafından şirket bağışlarını AIDS ile savaşa yönlendirmek amacıyla2006 yılında kuruldu ve söz konusu Küresel Fon için halihazırda 240 milyon doları aşkın kaynak yarattı. Bank of Amerika’nın sağlayacağı ilave finansman (RED)’in bu zamana kadar topladığı fonunun çeyrek milyar doları aşmasına yardımcı olacak.

U2 grubunun solisti ve (RED)’in kurucularından Bono; “Bank of America’nın Küresel Fonun AIDS’i ortadan kaldırmaya yönelik çabalarına katkıda bulunmak üzere bir (RED) ortağı olması harika bir haber. Bu sadece milyonlarca dolar sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda da bilinç uyandıracak ve halihazırda 35 milyon insanın canını almış olan bu hastalığa bir son vermeye yönelik bir kamu baskısı oluşturacak ve oyunun kurallarını değiştirecek nitelikte bir girişim. Ayrıca Bank of America 10 milyon dolar tutarındaki taahhüdü Gates Vakfının, SAP’ın ve Afrika’daki Motsepe Ailesinin toplam 22 milyon dolar tutarında bağış yapmasını sağladı.” şeklinde konuştu.

Bank of America Genel Müdürü Brian Moynihan Bank of America, geniş müşteri tabanında ve 240.000’den fazla çalışanında farkındalık yaratmak suretiyle 2015 yılına kadar HIV virüsünün anneden çocuğa geçme yoluyla bulaşmasının tamamen önüne geçmeye yönelik küresel çabalarını sürdürüyor. Bankamız yaklaşık 5.100 bireysel bankacılık şubesi ve 16.300 ATMsi ile Birleşik Devletlerdeki her iki haneden birisine hizmet vermekte olup dünyadaki en çok ziyaret edilen internet sitelerinden birisine ve 30 milyondan fazla internet bankacılığı kullanıcısına ve 14 milyon mobil kullanıcıya sahip.Tam da bütün kaynaklarımızı Birleşik Devletler’deki ve dünya genelindeki müşterilerimize hizmet etmeye adamışken, bu olanakları AIDS ile savaş halinde olan (RED)’e ve küresel sağlık topluluğuna sunabiliyoruz. Daha da önemlisi, müşterilerimizi ve çalışanlarımız da bu savaşa katılmaya teşvik ediyoruz.” dedi.

(RED) fonları –Gana, Kenya, Lesoto, Ruanda, Güney Afrika, Swaziland, Tanzanya ve Zambiya’dan oluşan sekiz Afrika ülkesinde AIDS ile savaşıyor ve HIV virüsünün anneden çocuğa geçme yoluyla bulaşmasını sona erdirmeye ve AIDS’ten kurtulmuş bir kuşak elde etmeye odaklanarak tedavi, test, önleme ve bakım hizmetleri sağlayan HIV/AIDS bağışlarını desteklemek için kullanılıyor. (RED) tarafından toplanmış olan 240 milyon doları aşkın bağışların yüzde yüzü (RED) tarafından masraflar için hiçbir kesinti yapılmaksızın yerinde sağlanan hizmetlerde kullanılmak üzere doğrudan Küresel Fona aktarılıyor. (RED)’in Bank of America’dan Starbucks’a, Apple ve diğerlerine uzanan ortakları, BM Milenyum Kalkınma Hedefleri gereğince, 2015 yılına kadar HIV virüsünün anneden çocuğa geçme yoluyla bulaşmasının tamamen önüne geçmeye yönelik küresel bir baskı yaratmak üzere birleşmişlerdir.

Küresel AIDS, Verem ve Sıtma İle Savaş Fonu İcra Direktörü Mark Dybul; “AIDS’i ortadan kaldırmayı amaçlayan savaşımıza bu çok ihtiyaç duyulan kaynağı ve farkındalığı sağlayamaya yönelik bu yenilikçi ortaklık için Bank of America’ya, (RED)’e ve U2’ya teşekkür etmek isteriz. Bu ortaklığın önümüzdeki yıllarda çok güzel sonuçlar elde edeceğine çok eminim. ” dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 16/32 °C
İstanbul 22/32 °C
İzmir 24/36 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,2955
EURO
8,5875
IMKB
80.549
ALTIN
453,960