Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
30 Ocak 2014
IFC’den Çimko’nun Büyümesine Destek
IFC’nin oluşturduğu yaklaşık 65 milyon dolar tutarındaki finansman paketi Çimko’nun enerji verimliliği ve hazır beton alanındaki yatırımları için kullandırılacak

Dünya Bankası Grubu kuruluşu IFC, Sanko Holding kuruluşu Çimko’ya enerji verimliliği ve hazır beton alanındaki yatırımları için yaklaşık 65 milyon dolar tutarında kredi paketi sağladı. IFC’nin oluşturduğu finansman paketinin 40 milyon dolar tutarındaki kısmı IFC tarafından sağlanırken, 18 milyon Euro’luk kısmı IFC’nin liderliğinde BNP Paribas Fortis SA/NV tarafından sendikasyon kredisi olarak temin edildi.

Kredi anlaşmasının Çimko’nun pazardaki rekabet gücünü sağlamlaştırması ve şirketin Güneydoğu Anadolu’da sağladığı istihdamı artırmasına katkıda bulunması hedefleniyor. Çimko IFC’den aldığı kredi ile hem yüksek miktarda enerji tasarrufu sağlayacak hem de karbon salınımını azaltacak enerji verimliliği yatırımları gerçekleştirecek. IFC’nin enerji verimliliği, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik konularında vereceği danışmanlık hizmetleri Çimko’nun sürdürülebilir büyüme programlarına da katkı sağlayacak.

Sanko Holding’in IFC ile işbirliğinin 1989 yılına uzandığını belirten Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, “IFC’yi uzun dönemli iş ortağımız olarak görüyoruz. Çimko’nun başarısında IFC’nin finansal desteğinin yanı sıra sektördeki derin bilgi birikiminin de katkısı çok olmuştur.” dedi.

İnşaat ve altyapı sektörü için çimentonun hayati rol taşıdığına dikkat çeken IFC Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Sanayi ve Hizmetler Direktörü Guy Ellena, çimento üretiminde yaşanabilecek herhangi bir sıkıntının bu sektörleri olumsuz yönde etkileyebileceğini söyledi. Ellena sözlerine şunları ekledi: “Bu proje sayesinde Çimko üretim kapasitesini verimli bir şekilde artırabilecek. Uzun dönemli iş ortağımız Sanko ile başka projelerde de beraber çalışabilmeyi umuyoruz.”

IFC, yaklaşık 50 yıldır Türkiye'de özel sektörün kalkınmasına destek olmaktadır ve 2013 mali yılında Türkiye’de 20 proje için 985 milyon Amerikan Doları yatırım yapmıştır. Yatırım yapılan öncelikli alanlar arasında mikro, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler; yenilenebilir enerji, enerji güvenliği, enerji verimliliği ve temiz üretim; eğitim; altyapı; ticaret finansmanı; ve yurtdışında yatırım yapan Türk şirketlerinin desteklenmesi bulunmaktadır.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 12/29 °C
İstanbul 18/24 °C
İzmir 19/29 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,6683
EURO
8,9576
IMKB
80.549
ALTIN
460,446