Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
01 Şubat 2014
Ses Dalgalarıyla Gençleşin
Yılların ilerlemesiyle cildiniz eski formunu kaybetmeye başlıyor. Yüz ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkmalar yaşınızı ele veriyor.

Ameliyata gerek kalmadan sadece ses dalgalarıyla daha genç bir cilde sahip olabileceğinizi biliyor musunuz? Ultraskin yönteminde ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki kolajen üretimi tetiklenerek ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlanıyor. Bu yöntem hakkında bilgi veren Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri’nden Dermatolog Dr. Eylem Acar, gelişen teknolojiyle ses dalgalarının gençleşmeyi ve güzelleşmeyi mümkün kıldığını söyledi.

Kolajen üretimini artıran teknoloji

Cilde esnekliğinin ve kalitesinin yıllar içinde bozulduğunu söyleyen Uzm. Dr. Acar, Ultraskin yönteminin, ses dalgalarıyla ısı enerjisi oluşturarak istenilen doku derinliğine odaklanabilmeyi sağladığını vurguladı. Bu sayede cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturduklarına dikkat çeken Uzm. Dr. Acar, cilt yüzeyinin etkilenmediği bu işlemin yüz, boyun ve dekolte bölgesinde uygulanabildiğini belirtti. Uzm. Dr. Acar, cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan ses dalgalarıyla, yeni kolajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisinin meydana geldiğini ve zaman içinde cerrahi bir operasyon geçirmeden yüz germe etkisinin elde edildiğini söyledi.

Tek seansta çözüm

Bu tedavinin hemen sonuç verdiğini vurgulayan Uzm. Dr. Acar, uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etkinin her geçen gün daha da belirginleştiğini belirtti. 30- 60 dakika arasında değişen bu tek seanslık uygulamanın ciltte kolajen üretimini uyardığı için uzun süreli kalıcı sonuçlar verdiğini ifade eden Uzm. Dr. Acar, tedavinin en erken 6 ay en geç ise 2 yıl içerisinde tekrarlanması gerektiğini belirtti.

Ağrısız gelen güzellik

Uygulama sırasında hastaların hissettikleri acıyı genelde ‘iğne batması’ ya da ‘elektriklenme’ olarak tanımladıklarını da sözlerine ekleyen Uzm. Dr. Acar, “Özel odaklama ultrasona sahip cihazlarla anesteziye ihtiyaç olmadan uygulama yapılabilir. Tedavi ağrısız olup kişinin sosyal yaşamını etkilemeyecek bir tedavidir. Sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir” dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/9 °C
İstanbul 9/11 °C
İzmir 6/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,4738
EURO
6,1921
IMKB
80.549
ALTIN
212,223