Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
01 Şubat 2014
Bursa’dan Turizm Atağı
Bu yıl 71 ülkeden 4500 katılımcıyı ağırlayan EMITT Fuarı’nda Bursa tur operatörlerine 2014 vizyonunu anlattı.

Bu yıl 71 ülkeden yaklaşık 4500 katılımcıyla kapılarını açan 18. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT Türkiye’nin turistik illerinin de kıyasıya yarıştığı bir platform haline geldi.

Bu yıl fuara adeta çıkarma yapan Bursa Valiliği kiraladığı 330 metrekarelik dev standında hem 2014 turizm vizyonunu tanıttı hem de tur operatörlerini ağırladı. Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezi Bursa, bundan böyle termal, sağlık turizmi, kültür, doğa turizmlerinin yanı sıra kongre ve fuar turizmi alanlarında da ülke turizminden hak ettiği payı almaya kararlı olduğunu tur operatörlerine anlattı.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu “Kar ve Ateş” temalı fuarda Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’i de ağırlayarak, Bursa’nın turizm vizyonu ve 2014 beklentileri ile ilgili bilgi verdi.

20’den fazla tur operatörüyle bir toplantı yapan Vali Karaloğlu, bundan böyle valilik, belediye, turizm sektörü olarak ortak bir dil yakalayacaklarını belirterek “bundan böyle hedefimiz, üst marka olan Bursa’yı öne çıkararak yeni bir dil, yeni bir konseptle şehrimizi topyekün tanıtmak. Bursa markasının altında alt başlıklar olarak tabii ki Uludağ, iznik, sağlık turizmi, doğa turizmi ayrı ayrı çalışarak kentimizi gerçekten bir marka şehir haline getirmek” dedi.

Bursa’nın tur operatörleri tarafından özellikle kültür turizminde bir uğrak yeri olarak kullanıldığını hatırlatarak, İstanbul’dan çıkan turların öğle yemeğini Bursa’da yiyerek ve Balıkesir’e devam ettiklerini söyledi ve tur operatörlerine şu çağrıyı yaptı:

“Bursa sadece bir İskender Kebabı yenecek kadar kısa bir sürede anlaşılacak bir şehir değil. Bursa çok derin bir şehir. Bursa Osmanlının kurucu başkenti. Bursa’da daha uzun konaklayarak tam bir Bursa turu olmasını arzu ediyoruz. Kültür turları ile Bursa’ya gelen insanların en azından bir gece konaklayarak 2 günlerini Bursa’da geçirmelerini istiyoruz”

Karaloğlu, Osmanlı’nın en önemli 3 başkenti İstanbul – Bursa – Edirne’yi tek kültür turunda buluşturacak yeni bir destinasyon yaratmak için çalışacaklarını belirterek hem Bursa’ya gelen turist sayısını hem de konaklama süresini artırmayı hedeflediklerini söyledi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1200
EURO
9,6929
IMKB
80.549
ALTIN
455,856