Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
01 Şubat 2014
Mixels.com, Cartoon Network'de
Cartoon Network ve Lego işbirliğiyle yaratılan Mixels; eğlence dünyasına merhaba diyor. 6 Şubat’ta Amerika’da ilk yayınına başlayan Mixels.com, kısa çizgi filmleriyle ilk kez 17 Şubat tarihinde Cartoon Network’te…

Mixels, çocuklara yönelik eğlence alanındaki en büyük iki güç olan; Cartoon Network ve LEGO Grubunun güçlü ortaklığı ile yaratılan; çığır açan bir küresel işbirliği olarak hayata geçti ve ilk çıkışını Amerika Birleşik Devletleri’nde Şubat ayında televizyon ve internet üzerinden yapacak. Gerçek ve çok platformlu bir marka olan Mixels.com önce 6 Şubat’ta internette yayına girecek ve bunu 17 Şubat’tan itibaren Cartoon Network’deki kısa çizgi filmler izleyecek. Hemen ardından, Mixeller İşbaşında uygulaması piyasaya çıkarak, Mart ayından itibaren ise çocuklar biriktirilebilir karakterleri içeren LEGO® Mixels oyun setleri ile istediklerini yapabilecekler.

Çocukların medyayı kullanma alışkanlıkları her geçen gün değişmektedir. Bu eşsiz işbirliğiyle Mixels’in piyasaya çıkışı, içerik geliştirilmesi, dağıtımı ve Fikri Haklar oluşturulması konusunda Cartoon Network’ün nasıl gelişim göstermeye devam ettiğine işaret etmektedir. Dünya standartlarındaki çizgi film animatörlerini, oyun geliştiricilerini ve ürün tasarımcılarını bir araya getiren Cartoon Network ve LEGO markasının, bu heyecan verisi franchise’ının ilk anından itibaren ürünü çoklu platform ve farklı formatlarda sunarak, çocukların tamamen entegre edilmiş ve zengin bir deneyim edinmelerine olanak sağlayacak.

Mixels, neşeli ve şaşırtıcı sonuçlara yol açacak şekilde birbiri ile karışan ve birleşebilen renkli yaratıkların dünyası ile ilgilidir. Onlar, üçlü kabileler halinde yaşayan komik ve afacan yaratıklardır. Her bir kabile özgün bir unsura dayanır. Infernites, ateşli ve çabuk kızan ama barbeküyü de seven yaratıklardır. Cragsters, çalışkan bir madenci kabilesidir ve Electroids ise tüm dünyayı aydınlatacak sinirsel enerjiye sahip ilginç yaratıklardır. Nixels, kabileleri yıkmaya ve bozmaya çalışarak Mixel ülkesini harap eden, rahatsız edici ve yıkıcı küçük yaratıklardır.

Mixels.com, karakterler ve Mixels dünyasındaki ortam hakkında hayranların daha fazla kısa çizgi film izleyip daha fazla öğrenebileceği bir merkez olacaktır. Her bir kabile ortamını araştırarak ve Mixels ile buluşarak, birçok eğlenceli bileşimleri keşfetmek için çok sayıda Mixels’i karıştırarak, farklı kabilelerden karakterleri içeren mini oyunlar oynayarak, çocuklar marka ile ilişki kurma olanağını elde edecekler. Her bir kabilenin dünyası, o ortamın özgün niteliklerini gösteren zengin, renkli grafik ögeler ile dolu. Çocuklar, Cubit’leri kullanarak, devasa bir Max oluşturmak için aynı kabileden Mixels’leri birbirine karıştırabilir ya da yeni ve heyecan verici bileşimleri keşfetmek için farklı kabilelerden ögeleri birbirine karıştırabilir; başarılı karışımlar yaparak, özel mini oyunların kilidini açabilirler. Yeni Mixels dalgaları sunuldukça, büyüyen evreni yansıtacak yeni kabileler ve mini oyunlar siteye dahil edilecek. Mixels.com; Watch Cartoon Network Uygulaması ve Cartoonnetwork.com’u üreten Emmy adayı olmuş Cartoon Network Digital stüdyosu tarafından geliştirildi.

1-2 dakikalık bölümlerden oluşan kısa çizgi filmler, macera dizilerinde farklı sayıda karakterler içererek, mix (iki karakterin birleştirilmesi); max (kabilenin üç üyesinin hepsinin birleştirilmesi) veya murp (birleştirme uygun olmadığında) yapma olanağını elde edecek. Mixels kısa filmleri, Cartoon Network’te 17 Şubat’ta gösterilmeye başlanacak ve haftalık olarak yayınlanacak. John Fang (Generation Rex, Ben 10) ve Dave Smith (Powerpuff Girls) tarafından Cartoon Network için yaratılan Mixels, Jennifer Pelphrey, Tramm Wigzell, Brian Miller ve Rob Sorcher tarafından Cartoon Network Stüdyolarında üretildi.

Birinci çeyrekte yayınlanacak dijital uygulama olan Mikseller İşbaşında, karışımda yaratıcılığı olan alışkanlık yapan bir araştırma, çarpışma ve strateji karışımıdır. Cubit malzemelerinizi elde etmek için ayrıntılı yapılar kurarken; zengin 3D grafik dünyasında kayıp Mixels’leri bulun, yeni yerleri keşfedin ve şaşırtıcı karışımlar yaratın. Oyuncular, kayıp Mixel kabilelerini bulmak ve onlarla tekrar bir araya gelmek için bir serüvene atılan, Infernites’lerin bir üyesi olan Flain’in rolünü üstlenirler. Kızgın Nixel’ler tüm Mixel kabileleri arasındaki yerlerde gezinirken ve görünen herkesin başına dert açarken, bu kolay bir iş olmayacaktır. Flain ve Mixel’lerin geri kalanı, sonunda tüm Mixel kabileleri ile tekrar bir araya gelmeyi planlıyorlar ise; yeni arkadaşlar bulmak, yeni yerler kazanmak, malzeme toplamak, daha güçlü olmak ve sürekli Nixel sorunu ile uğraşmak için tüm zekalarını kullanmak zorundalar. Mikseller İşbaşında, Hibernum Creations tarafından geliştirilmiş ve Emmy ve Webby adayı olmuş Cartoon Network Games tarafından yayınlanmıştır.

LEGO Mixels, fiziksel biçimde eğlenceli Mixel’lerin mix, max, ve murp biçimlerini yeniden yaratmak için, LEGO yapım sisteminin çok yönlülük ve yaratıcılığını arttıran eğlenceli biriktirilebilir karakterler yaratan yeni bir kurulabilir oyuncaklar dizisidir. LEGO Mixels, yıl boyunca Frosticons, Infernites, Stretchers, Cragsters, Electroids ve Fang Gang gibi kabileler halinde üretilecek ve yayınlanacaktır. Çocuklar; neşeli sonuçları olan yeni karakterler yapmak, büyüyen Mixels dünyasına kendilerini daha da fazla katmak için, gizemli Cubit’ler kullanarak LEGO Mixel’leri karıştırma ve birleştirme olanağını elde edecekler.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/19 °C
İstanbul 11/22 °C
İzmir 12/24 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7403
EURO
6,3404
IMKB
80.549
ALTIN
270,975