Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
02 Şubat 2014
Turkmax Gurme 3 Şubat’ta Yayında
Dünyaca ünlü Türk şefler ve yemek kültürü alanında uzmanlaşmış ünlü isimlerle Türkiye’nin lezzet ekranı Turkmax Gurme, 3 Şubat’tan itibaren Digiturk 21. kanalda ve HD kalitesi ile Digiturk 321. kanalda yayın hayatına başlıyor

İçerik çeşitliliğini izleyicilerin özel ilgi alanlarına uygun şekilde geliştiren Digiturk, bu kapsamda, özgün içeriklerle oluşturduğu kanallarına bir yenisini daha ekliyor. 3 Şubat 2014 günü, saat 11.15’ten itibaren Digiturk 21. kanalda ve HD kalitesi ile 321 kanalda yayına başlayacak Turkmax Gurme, Türkiye’nin önde gelen şefleri ve yemeğe gönül vermiş ünlü isimlerin sunacağı programlarla ekranda olacak.

Turkmax Gurme yerel lezzetlerden dünya mutfağının farklı tatlarına uzanan geniş bir içerikle, aralıksız devam edecek bir yemek ve aşçılık şöleni sunacak. Kanalın yayın akışında The Dr. Oz Show, Sedef’le Doğal Lezzetler gibi sevilen programlarının yanı sıra, Anıl İlter’in sunacağı Ekmek Arası, Uğur Volkan Uysal’ın sunacağı Yemek İşi, Ünlü Gazeteci Nilay Örnek’in sunacağı Şehirli Sofralar, Kürşat Başar’ın hazırlayıp sunduğu Kürşat Başar’la, Ece Zaim’in sunacağı Küçük Mutfak Sırları, Jess Molho’nun sunacağı, Melih İçigen ve Aydın Demir’in şefliğini yapacağı Mutfaktakiler, Eyüp Kemal Sevinç’in sunacağı EKS 101 Eyüp Kemal'in Seçtikleri ve Türkiye’nin en sevilen şeflerinden olan Arda Türkmen’in sunacağı Ardanın Mutfağı gibi çok sayıda program yer alıyor.

Zengin yemek kültürü programları geniş bir izleyici kitlesi oluşturacak
Turkmax Gurme’nin yayın akışında yer alacak programlar ile yemek yapmayı, yemeyi seven, bir mutfak kültürüne sahip olan ve bunu yaşam tarzına dönüştürmüş bir izleyici kitlesiyle buluşması bekleniyor. Yemek ve yemek kültürüne ilginin giderek arttığı bir dönemde daha keyifli ve farklı bir içerik sunacak olan Turkmax Gurme, içeriğinde yer alan programlarla, hali hazırda ekranlarda yer alan çeşitli yemek programlarından daha farklı bir formatta ekrana gelecek.

Turkmax Gurme ile ilgili bir açıklama yapan Turkmax Gurme Genel Müdürü Petek Kardaş, Digiturk’ün ilgi alanlarına yönelik özel içerik sunma stratejisi doğrultusunda Turkmax Gurme’yi hayata geçirdiklerini belirtti. Turkmax Gurme’nin, Digiturk’ün tematik kanalları arasında özel bir yeri olacağının altını çizen Kardaş, “Turkmax Gurme ile yemek kültürü ve mutfak sanatlarına ilgi duyan izleyicilere hitap eden yepyeni ve özel bir kanal sunuyoruz. Turkmax Gurme, Türkiye’nin bir numaralı yemek kanalı olma iddiasıyla yayına başlıyor. Bu kanalda, izleyicilerimize, mutfak sanatları ve yemek kültürü üzerine daha farklı ve keyifli bir içerik sunmak temel hedefimiz. Ayrıca, bu alana ilgi duyan izleyicilerin 7 gün 24 saat güncel içeriklere erişebilecekleri bir yayın akışı sağlamayı istiyoruz. Türkiye’de farklı tatlara son derece düşkün bir profil var. Her yaş grubundan hem kadın hem de erkek izleyicilerin, ilginç tariflere ve pişirme yöntemlerine ciddi şekilde ilgi gösterdiği ve bu tür içerikleri merakla takip ettiği bir dönemdeyiz. Bu çerçevede Türkiye’nin en çok sevilen ve izlenen aşçılarını ve yemek konusunda uzmanlaşmış ünlü isimlerini bu yeni kanalımızda bir araya getirdik. İzleyicilerimiz Turkmax Gurme’de, Türkiye’nin alanında dünya çapında şöhrete kavuşmuş sevilen şeflerinin sunumuyla, keyif alacakları bir içerik bulabilecek. Turkmax Gurme, bu yönüyle çok özel bir izleyici kitlesinin ilgi odağı olacak” dedi.

Turkmax Gurme’de izleyici karşısına çıkacak programlardan bazıları şöyle:

Ekmek Arası
Anıl İlter’in sunuculuğunda gerçekleşecek olan Ekmek Arası programı, yaşadığımız şehirlerin arka sokaklarında gizlenmiş ve aslında kültürel olarak zengin bir yemek geleneği haline gelen seyyar lezzetleri konu alıyor. Ekmek Arası, basit lezzetli ve makul fiyatlı yemeklerin yenebileceği ve genellikle yerel halkın bildiği seyyar lezzetleri, hazırlık aşamalarıyla birlikte izleyiciyle buluşturacak.

Şehirli Sofralar
İstanbul, midesine düşkün lezzet avcıları için sonsuz bir kaynak. Sadece yemekle yetinmeyip, işin mutfak sırlarını öğrenmeye heveslenenler içinse bu şehirde keşfedilmeyi bekleyen nice mekân var. Hem başarılı bir gazeteci, hem de meraklı bir yemek tutkunu olan Nilay Örnek’in rehberliğinde, farklı lezzetlere keşif yolculuğu başlıyor.

Yaratıcı şefler, şık restoranlar ve leziz yemekleri keşfe çıkan Nilay Örnek, menülerinin zenginliğiyle ünlü restoranlara konuk oluyor. Gittiği restoranlarda yemeklerin tadına bakmakla yetinmeyen Örnek, işin sırrını keşfetmek için her seferinde soluğu mutfakta alıyor. Yeni lezzetlere hayat veren şefler, onun için iştah açıcı yemekler hazırlıyor. Şehirli Sofralar her hafta yeni bölümüyle Turkmax Gurme’de Digiturk izleyicisi ile buluşacak.

Yemek İşi
Uğur Volkan Uysal Turkmax Gurme’deki yeni programıyla izleyicilere, mutfakta daha fazla ve keyifli vakit geçirmek için ilham veriyor. Kısa sürede ortaya çıkardığı yaratıcı yemeklerle herkesin gönlünü kazanan Uysal, Yemek İşi’yle yemeğe çok farklı bir yorum getiriyor.

Kürşat Başar’la
Yazar ve müzisyen Kürşat Başar, şık bir sofrada, akşam yemeğinde konuklarını Turkmax Gurme ekranında ağırlıyor. Kürşat Başar ve kendi sektörlerinde tanınmış dört konuğu, yemek masasının başında bir yandan ünlü şeflerin hazırladığı yemeklerini yerken bir yandan da farklı konulardaki renkli sohbetlerini sürdürecek. ‘Kürşat Başar’la’ canlı yayınla her hafta Turkmax Gurme’de ekrana gelecek.

Sedef’le Doğal Lezzetler
Sedef İybar’ın, kendi bahçesinden topladığı doğal malzemeleri muhteşem yemeklere dönüştürdüğü program Sedef’le Doğal Lezzetler Turkmax Gurme’de ekranlara gelmeye devam ediyor. Doğal, orijinal ve sağlıklı lezzetlerin yer aldığı programa Sedef İybar’ın arkadaşları da konukluklarıyla renk katıyor.

Küçük Mutfak Sırları
Ece Zaim’in sunumuyla ekrana gelecek Küçük Mutfak Sırları’nda her evin mutfağında uygulanabilir, pratik tariflerden oluşan menüler Turkmax Gurme izleyicilerine sunulacak. Ece Zaim, uzun yıllar edindiği mutfak tecrübelerinden yola çıkarak yemek yapımında dikkat edilmesi gereken ip uçlarını da izleyiciyle paylaşacak.

Arda’nın Mutfağı
Arda Türkmen, yiyecek-içecek sektöründeki deneyimlerini ve özel tariflerini Turkmax Gurme izleyicileriyle paylaşıyor. Bildiğimiz yemeklerin birer sanat eserine dönüştüğü Arda’nın Mutfağı eğlenceli sunumuyla ekranlarda olacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -3/10 °C
İstanbul 3/13 °C
İzmir 5/17 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0485
EURO
6,5545
IMKB
80.549
ALTIN
308,754