Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
03 Şubat 2014
Otomotiv'de İnovasyon Stratejileri Raporu
PwC’nin Büyümeye giden yol: Otomotiv sektöründe inovasyon stratejileri araştırması'na göre; dünya otomotiv sektöründeki üst düzey yöneticilerin öncelikli stratejik hedefi, teknoloji ve müşteri deneyiminde çığır açan yenilikler

PwC tarafından yapılan Büyümeye giden yol: Otomotiv sektöründe inovasyon stratejileri araştırması’nın sonuçlarına göre, iyi tanımlanmış inovasyon stratejilerine sahip otomotiv şirketleri, yetenekli iş gücünün dikkatini çekmekten gelir büyümesine kadar pek çok alanda rekabet avantajı kazanıyor. Los Angeles'da düzenlenen Connected Car Expo'da sunulan PwC Büyümeye giden yol: Otomotiv sektöründe inovasyon stratejileri araştırması, dünya genelinde otomotiv sektöründeki yöneticilerin üçte birinin gelişmekte olan ürünleri inovasyon bakımından öncelik olarak aldığını ve yaklaşık aynı sayıda yöneticinin de radikal ya da çığır açan yenilikler yapmayı planladığını ortaya koyuyor.

Araştırma sonuçlarına göre, otomotiv sektöründeki yöneticiler, teknoloji ve müşteri deneyimi olmak üzere iki alana çok büyük önem veriyorlar. Sektör yöneticilerinin çoğu, önümüzdeki üç yıl içinde yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmek üzere dış ortaklarla işbirliği yapmayı planladığını belirtiyor. Ayrıca, otomotiv sektöründeki yöneticilerin %88'i 'müşterilerin', %85'i ise 'stratejik ortakların' ilk seçenekleri olduğunu ifade ediyorlar.

PWC Türkiye otomotiv lideri M.Bilgutay Yaşar araştırmada ortaya çıkan sonucun Türk Otomotiv Sektörünün öncelikleriyle de uyumlu olduğunu belirterek, Avrupa’da bir otomotiv üretim üssü haline gelen ülkemizde en çok AR-GE faaliyeti ve yatırımı yapan sektörün otomotiv sektörü olduğunu vurguladı. Sektörün global rekabet gücünü artırması için ise bunun yeterli olmadığını belirten Yaşar, daha fazla inovasyon ve bunu destekleyebilecek eğitimli insan gücünün yetiştirilmesinin ve desteklenmesinin önemli olduğunun da altını çizdi.

PwC'nin Avrupa otomotiv lideri olan Felix Kuhnert araştırmayı değerlendirirken şunları söyledi; “Otomotiv sektörü büyük ölçüde rekabete dayalı ve müşterilerin beklentileri şu anda hiç olmadığı kadar yüksek. Bu bir risk alma ve karşılığında ödül kazanma süreci. Kurumsal yapılarının temel unsuru olarak inovasyonla ilgilenen otomotiv şirketlerinin gelecekte pazar lideri olma olasılığı çok yüksek."

Otomotiv sektöründeki yöneticiler, yetenek ve kültürün, inovasyon üzerinde çalışma konusunda karşılaştıkları temel zorluklar olduğunu ifade ediyorlar. Otomotiv sektöründeki CEO'lar, inovasyon kültürünü oluşturup teşvik etmenin en önemli noktasının "üst yönetimin yaklaşımını" doğru şekilde ayarlamak olduğunu belirtiyor. Otomotiv sektöründeki yöneticilerin dörtte üçünden fazlası (%79), yenilikçi projelerde üst düzey yönetici katılımının önemli olduğunu düşünüyor.

PwC'nin küresel inovasyon lideri olan Robert Shelton, araştırma sonuçlarını değerlendirerek, “İyi tanımlanmış bir inovasyon stratejisine sahip olmak, lider olmakla geride kalmak arasındaki fark anlamına gelebilir. Hızlı teknolojik gelişmeler ve iş modelindeki yenilikler, şirketlerin müşterilerine değer sağlama şeklini değiştiriyor. Tekrarlanabilir, ölçeklenebilir ilerlemelerin yolunu açmak amacıyla inovasyondan yararlanan otomotiv şirketleri, yetenek kazanmaktan ticarileştirmeye kadar pek çok alanda küresel pazarda öncü olacak."

Shelton sözlerine şu şekilde devam ediyor: "Güçlü bir yenilik kültürü, çalışanların motive olmasına ve onların ilgisini çekmeye yardımcı oluyor". “Deneyimlerimiz, en büyük inovasyon yanlılarının işlerinde, şirketlerinde ve hatta tüm dünyada fark yaratan kişiler olarak tanınmak isteyen kişiler olduğunu gösteriyor. Bu da güçlü bir inovasyon kültürüne sahip ve kurumsal sürdürülebilirliğe bağlı otomotiv şirketlerine, en yetenekli kişileri işe alırken avantaj sağlıyor."
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -5/11 °C
İstanbul 1/9 °C
İzmir 5/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,4160
EURO
8,9680
IMKB
80.549
ALTIN
414,389