Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
08 Şubat 2014
Avrupa'dan Amerika'ya Fuar Turu
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Ocak ayı boyunca; Brezilya, Almanya ve ABD’de toplam 4 fuarda Türk tekstil sektörünü temsil etti.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), farklı pazarlarda kalıcı bağlantılar kurarak katma değeri yüksek ihracat için çalışmalarına yeni yılda da kaldığı yerden devam ediyor. Ocak ayı içerisinde 2 tanesi ABD olmak üzere Brezilya ve Almanya’da toplam 4 ayrı fuara katılan UTİB’in; ihracat rakamı da geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9.20 oranında artarak 118 milyon 574 bin dolar seviyelerine geldi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan UTİB Başkanı İbrahim Burkay, “Birliğimiz için dünyanın farklı bölgelerindeki fuarlara katılmak ve farklı iş bağlantıları kurmak kurumsal bir kültür halini aldı” dedi.

Başta ev tekstili olmak üzere, Türk tekstil sektörünü başarıyla temsil eden UTİB, fuar yolculuğuna sektörün dünyadaki en büyük fuarı olan Heimtextil Frankfurt ile başladı. Heimtextil’de, Türkiye Ev Tekstili Trend Alanı’nı organize eden Birlik; fuara, Türkiye’den katılan 165 firmaya öncülük etti ve Türkiye en fazla katılım gösteren 5’inci ülke oldu.

ABD’de Türk tekstili
Fuar yolculuğunda ikinci durak ise Yeni Dünya Amerika Birleşik Devletleri oldu. 14 – 15 Ocak 2014 tarihleri arasında New York’da düzenlenen Premiere Vision ve 21-23 Ocak 2014 tarihleri arasında yine New York’da düzenlenen Texworld fuarlarına milli katılım UTİB tarafından organize edildi. ABD'de düzenlenen fuarların özellikle Kuzey Amerikalı profesyonellerin ilgisini çektiğini vurgulayan Burkay, “Tekstil sektörünün dünyadaki en önemli pazarı olan Amerika’da, firmalarımız kendi profesyonel ağlarını güçlendirme fırsatı buluyorlar. Türk tekstilcilerin, dünyanın en ünlü markaların bulunduğu Amerika pazarında yer alarak ürünlerini sergilemeleri büyük bir fırsat” diye konuştu.

Güney Amerika’ya giriş kapısı Brezilya oldu
UTİB’in, Avrupa’dan başlayıp ABD ile devam eden Ocak ayı fuar yolculuğunun son durağı ise Güney Amerika’nın, Türkiye için parlayan pazarı Brezilya oldu. UTİB, Premiere Vision Brasil fuarına milli katılım organize ederek Türk tekstilcilerin kumaş ve tekstil ürünlerinin sergileneceği pazarda yer almasını sağladı. İbrahim Burkay, Brezilya fuarı hakkındaki değerlendirmesinde ise Türk kumaş ve aksesuarlarına yabancı olan bölgenin önemine dikkat çekti. Burkay, “Alternatif Pazar arayışlarımız aralıksız sürüyor. Brezilya bu anlamda son birkaç yıldır önem verdiğimiz bir Pazar. Çünkü bu fuar ile tüm Güney Amerika pazarına ürünlerimizi sergileme imkanı buluyoruz” dedi.
UTİB’in bir sonraki durağı, 17-20 Şubat 2014 tarihleri arasında Texworld Paris Fuarı olacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/21 °C
İstanbul 14/20 °C
İzmir 14/23 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7332
EURO
6,5830
IMKB
80.549
ALTIN
227,113