Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
08 Şubat 2014
Saç Bakımında Son Tedavi Yöntemleri
Saç dökülmesi, hem erkeklerde hem de kadınlarda en sık rastlanan sağlık problemlerinin başında geliyor.

Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri Medikal Direktörü Uzm. Dr. Servet Terziler, saç dökülmesine karşı geliştirilen ve saç bakımında popüler olan son tedavi yöntemlerini anlattı.

Saç dökülmesine kendi kanınızla tedavi: PRP

Uzm. Dr. Servet Terziler, kanın en küçük çekirdeksiz hücresi olan trombositlerin, pıhtılaşmayı sağlama görevi olduğunu söyledi. Damarın yırtılması veya kesilmesi sonucu kanın dış ortamla bağlantısının trombosit ile kesildiğine dikkat çeken Uzm. Dr. Terziler, “Trombosit kanamayı durdurarak yara yerinde kanamayı önleyen bir koruyucu tabaka oluşturur. Yara yerinde 1-2 hafta gibi bir süre içinde trombosit fonksiyonları sayesinde yeni dokular oluşur. Yaranın üzerindeki kabuk düştüğünde altta yeniden derinin oluştuğunu görürüz” dedi.

Uzm. Dr. Servet Terziler, trombositin bu gücünün artık tıpta pek çok alanda kullanılmaya başlandığını ifade ederek, en önemli tedavi gücünün de saç alanında olduğunu belirtti. FDA onaylı bir tedavi yöntemi olan kişinin kendi kanıyla saçının tedavi edilmesi yönteminin Türkiye’de de uygulanmaya başladığını hatırlatan Uzm. Dr. Terziler, şöyle konuştu: “Kanınızdan 10 cc yani bir çorba kaşığı kadar alınarak özel bir işlemden geçirilir. Trombositten zengin plazma (Platelet Rich Plasma) kısmı tedavi edilmek istenen bölgelere enjekte edilir. Bu sayede bu bölgenin hücrelerini aktive eden iyileştirici salgı sayesinde kök hücre göçü oluşur. Yeni gelen hücreler kollejen sentezini artırarak dokunun iyileşmesini sağlar. Yapılan bu tedavinin ardından günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.”

Uzm. Dr. Servet Terziler PRP’nin saç dökülmesini durdurma ve saç köklerini canlandırılmasını sağlama gibi sonuçları ortaya çıkardığını ifade ederek, PRP’nin 15 günde bir, en fazla 30 dakika uygulandığını ve 3-4 ay sürdüğünü anlattı.

Growth Factor (GF) ile saçlarınız sağlıkla büyüyor
Uzm. Dr. Terziler, saç kaybı tedavisinde uyguladıkları son yöntemlerden birinin de Growth Factor Hair Complex olduğunu söyledi. Saç için besleyici olan vitamin, aminoasid ve proteinden zengin büyüme faktörlerinin saç derisine skinstamp adı verilen 0,8 mm uzunluğunda mikro iğneler barındıran mekanizma aracılığıyla verildiğini ifade eden Servet Terziler, skinstamp ile açılan kanallar sayesinde uygulanan solüsyonun emiliminin artırıldığını vurguladı. Uzm. Dr. Terziler, Growth Factor Hair Complex’in saç derisi ve folikülleri besleyerek sağlıklı bir saç büyüme döngüsüne yardımcı olduğuna dikkat çekerek, uygulamanın haftada 2 kez, toplamda da 10 seans şeklinde yapıldığını ve 1 hafta ara verilerek 2 kür şeklinde uygulanabildiğini söyledi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 10/25 °C
İstanbul 17/22 °C
İzmir 16/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6250
EURO
6,4525
IMKB
80.549
ALTIN
222,169