Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
08 Şubat 2014
Saç Bakımında Son Tedavi Yöntemleri
Saç dökülmesi, hem erkeklerde hem de kadınlarda en sık rastlanan sağlık problemlerinin başında geliyor.

Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri Medikal Direktörü Uzm. Dr. Servet Terziler, saç dökülmesine karşı geliştirilen ve saç bakımında popüler olan son tedavi yöntemlerini anlattı.

Saç dökülmesine kendi kanınızla tedavi: PRP

Uzm. Dr. Servet Terziler, kanın en küçük çekirdeksiz hücresi olan trombositlerin, pıhtılaşmayı sağlama görevi olduğunu söyledi. Damarın yırtılması veya kesilmesi sonucu kanın dış ortamla bağlantısının trombosit ile kesildiğine dikkat çeken Uzm. Dr. Terziler, “Trombosit kanamayı durdurarak yara yerinde kanamayı önleyen bir koruyucu tabaka oluşturur. Yara yerinde 1-2 hafta gibi bir süre içinde trombosit fonksiyonları sayesinde yeni dokular oluşur. Yaranın üzerindeki kabuk düştüğünde altta yeniden derinin oluştuğunu görürüz” dedi.

Uzm. Dr. Servet Terziler, trombositin bu gücünün artık tıpta pek çok alanda kullanılmaya başlandığını ifade ederek, en önemli tedavi gücünün de saç alanında olduğunu belirtti. FDA onaylı bir tedavi yöntemi olan kişinin kendi kanıyla saçının tedavi edilmesi yönteminin Türkiye’de de uygulanmaya başladığını hatırlatan Uzm. Dr. Terziler, şöyle konuştu: “Kanınızdan 10 cc yani bir çorba kaşığı kadar alınarak özel bir işlemden geçirilir. Trombositten zengin plazma (Platelet Rich Plasma) kısmı tedavi edilmek istenen bölgelere enjekte edilir. Bu sayede bu bölgenin hücrelerini aktive eden iyileştirici salgı sayesinde kök hücre göçü oluşur. Yeni gelen hücreler kollejen sentezini artırarak dokunun iyileşmesini sağlar. Yapılan bu tedavinin ardından günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.”

Uzm. Dr. Servet Terziler PRP’nin saç dökülmesini durdurma ve saç köklerini canlandırılmasını sağlama gibi sonuçları ortaya çıkardığını ifade ederek, PRP’nin 15 günde bir, en fazla 30 dakika uygulandığını ve 3-4 ay sürdüğünü anlattı.

Growth Factor (GF) ile saçlarınız sağlıkla büyüyor
Uzm. Dr. Terziler, saç kaybı tedavisinde uyguladıkları son yöntemlerden birinin de Growth Factor Hair Complex olduğunu söyledi. Saç için besleyici olan vitamin, aminoasid ve proteinden zengin büyüme faktörlerinin saç derisine skinstamp adı verilen 0,8 mm uzunluğunda mikro iğneler barındıran mekanizma aracılığıyla verildiğini ifade eden Servet Terziler, skinstamp ile açılan kanallar sayesinde uygulanan solüsyonun emiliminin artırıldığını vurguladı. Uzm. Dr. Terziler, Growth Factor Hair Complex’in saç derisi ve folikülleri besleyerek sağlıklı bir saç büyüme döngüsüne yardımcı olduğuna dikkat çekerek, uygulamanın haftada 2 kez, toplamda da 10 seans şeklinde yapıldığını ve 1 hafta ara verilerek 2 kür şeklinde uygulanabildiğini söyledi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 5/14 °C
İstanbul 6/19 °C
İzmir 6/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,1592
EURO
6,7259
IMKB
80.549
ALTIN
326,671