Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
09 Şubat 2014
Amway’den 2013’te de Rekor Satış
Dünyanın en büyük doğrudan satış şirketi olan Amway’in 2013 satış rakamları açıklandı.

Genel merkezi ADA, Michigan’da bulunan Amway, 2013 yılında 11,8 milyar dolarlık global satış yaptığını açıkladı. Şirketi tarafından verilen bilgilere göre 2012 yılındaki 11,3 milyar dolarlık satışın ardından 2013, şirketin arka arkaya büyüme kaydettiği yedinci yıl oldu. Amway, son 14 yılın 13’ünde satışlarda gösterdiği artışla dikkat çekiyor.

Satışlarda beslenme destek ürünleri grubu başı çekiyor
Beslenme destek ürünleri, Amway’in ürün grubu satışları arasındaki liderliğini 2013’te de sürdürdü. 2013’te lansmanı gerçekleştirilen yeni kilo kontrol ürünleri serisi bodykey by NUTRIWAY™’in de gıda takviyesi grubunda süregelen artışı önemli ölçüde desteklediği gözlemlendi.

Bu ürün grubunu güzellik ürünleri kategorisi takip etti. Geçtiğimiz yıl, ince çizgileri ve kırışıklıkları rahatlatmaya yardımcı olmak için bitkisel bileşenler ve ileri bilimsel teknikler ile formüle edilen ARTISTIRY ™, YOUTH XTEND serisi ile cilt bakımı ve kozmetik ürünleri, gıda takviye grubunun ardından en yüksek satış yapan ikinci kategori oldu.

Dünyanın en çok satan ev tipi su arıtma sistemleri markası: eSpring™
Ev teknolojisi ürünleri kategorisi; eSpring™ Su Arıtma Cihazı satışları da ürünün Çin’e girişi ve Asya pazarlarındaki güçlü satışları ile 2013’te etkili bir seyir izledi. eSpring™, Verify Markets şirketinin 2012 global satışlarına dayanarak yaptığı araştırmaya göre dünyada en çok satılan ev tipi su arıtma sistemi markası.

Üretim ve AR-GE için 375 milyon dolar
Amway ürünlerine artan talebi karşılamak amacıyla bütün dünyada 375 milyon dolarlık bir üretim ve AR-GE yatırımı yapıyor. Bu yatırım, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mevcut tesisleri, Washington, Kaliforniya ve Michigan’da inşa edilen tesisleri, Hindistan’da bir işletmeyi, Çin ve Güney Kore’deki AR-GE tesislerini kapsıyor. 2014’te Vietnam ve Çin’deki üretim tesislerinin de genişletilmesi planlanıyor.

Girişimciliği destekleyen şirket
Amway 2008 yılından beri düzenli olarak girişimcilikle ilgili veri toplamakta ve analiz etmekte. Girişimciliğe verdiği sürekli destek kapsamında da Kasım 2013’de 4. Global Girişimcilik Raporu’nu yayınladı. Rapor, insanların girişimcilik ile ilgili tutumları inceleyerek bu konudaki global görüşler hakkında önemli bilgileri ve pek çok kişinin kendi işini kurmak için bir fırsat verilmesi konusunda ne kadar istekli olduğunu ortaya çıkardı. Araştırma bu yıl bölgesel olarak daha da genişleyerek aralarında Amerika Birleşik Devletleri, Kolombiya, Japonya ve Avustralya’nın da olduğu 24 ülkede gerçekleştirildi.

Amway Serbest Girişimcileri çocuklar için elele
Tüm dünyada Çocuk Hakları Günü olarak kutlanan 20 Kasım’da, Amway de One by One Kampanyası’nın 10. yıldönümünde Amway Global Gönüllülük Günü’nü kutladı. Amway Serbest Girişimcileri ve çalışanları, Çin’den ABD’ye 50’yi aşkın ülkede çocuklara yardım için bir araya geldi. Bu etkinlik kapsamında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa bölgesinde kişisel bakım ve ev bakım ürünlerinden oluşan 10.000 paket, ihtiyacı olan çocuklar ve aileleri ile paylaşıldı. Amway Serbest Girişimcileri ile çalışanlarının gönüllü olarak 2593 saat çalıştığı bu etkinlikle 14.000 çocuğa ulaşıldı. Tüm dünyada ise Amway Evrensel Çocuklar Günü’ adı verilen bu bir günlük çalışma kapsamında, yaklaşık 15.000 kişi, 300 projeye katılarak dünyada 100.000 çocuğun yaşamını etkiledi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/13 °C
İstanbul 6/18 °C
İzmir 6/18 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,1617
EURO
6,7237
IMKB
80.549
ALTIN
326,552