Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
09 Şubat 2014
Memorial Ankara Hastanesi Açıldı
Türk sağlık sektörüne yön veren, uluslararası arenada tıbbi ve bilimsel başarıları ile referans merkezi olan Memorial Sağlık Grubu Başkentte…

Türkiye’nin kalbi, sağlıkta ilk'lerin öncüsü Memorial’in 10’uncu hastanesi ile Ankara’da atıyor.

Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, 6 Şubat 2014 Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında, Memorial Ankara Hastanesi ve grubun yeni yatırımları hakkında bilgi verdi.

Ankara’da yepyeni bir sağlık hizmeti anlayışı
Memorial Ankara Hastanesi’nin 42 bin metrekarelik kapalı alanı ile başkentin en büyük özel hastanelerinden biri olduğuna dikkat çeken Uğur Genç, Memorial’in Ankara’ya yatırım nedenini şu sözlerle açıkladı: “Memorial olarak büyük ve kapsamlı hastanelere yatırım yaparak, daha entegre sağlık hizmeti sunmak istiyoruz. Ankara da sağlık hizmet kalitesinin yüksek olduğu şehirler arasında yer alıyor. Bu anlamda Başkentteki hekimlere ulaşmak, Türkiye’nin önde gelen tıp fakültelerinin olduğu ve iyi hekimlerin yetiştirildiği bir şehirde bulunmak bizim için çok önemli. Grubumuzun en önemli değerleri; kaliteli, fark yaratan, etik ve hastasını ön planda tutan hizmet anlayışıdır. Biz de bu noktadan hareketle bünyemize yeni hastaneler ekleyerek kaliteli ve dünya standartlarında sağlık hizmetlerimizle, her geçen gün daha fazla insanın hayatına dokunmayı hedefliyoruz.”

Ankara’ya 65 milyon dolarlık yatırım
Memorial Ankara’nın 50 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirildiğini anlatan Uğur Genç, “Yeni açılacak bölümler ile birlikte bölgeye toplam 65 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı hedefliyoruz. Ankara Hastanemizin bünyemize katılması ile birlikte 5000 kişiyi aşan çalışan sayımızla büyük bir aile olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Bilimle teknolojiyi birleştiren bir dünya hastanesi
Uğur Genç, Türkiye’deki en ileri tıp teknolojisine sahip tanı-tedavi üniteleri, modern mimarisi ve yepyeni bir sağlık anlayışı ile bölgenin sağlık üssü olacağını belirterek, “Memorial Ankara,
60’ı yoğun bakım ünitelerinde olmak üzere 230 yatak kapasitesi, 11 ameliyathane ve 63 poliklinik ile hizmet veriyor. En yeni sterilizasyon tekniklerinin uygulandığı uluslararası standartlarındaki ameliyathanelerinde kullanılan led lambalar; ameliyatın niteliğine göre ışık rengini ayarlama ve ısı açığa çıkarmama özelliği sayesinde cerrah ve hastaya büyük ölçüde konfor sunuyor. 256 kesitli Bilgisayarlı Flash Tomografi (BT) cihazı sayesinde hastalar işlem sırasında radyasyondan çok daha az etkileniyor. Standart MR’dan daha geniş olan 70 cm çapındaki son teknoloji ürünü MR cihazı, özellikle kapalı alan korkusu olan hastalara büyük ferahlık sağlıyor. Hastanemizde ayrıca MR uyumlu anestezi cihazı ve monitör de bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Memorial’ın uluslararası üne sahip bölümleri Ankara’da
Memorial Ankara Hastanesi başta Kalp Damar Cerrahisi, Girişimsel Kardiyoloji, Tıbbi Onkoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi gibi Memorial’ın uluslararası üne sahip bölümleri olmak üzere; tüm branşlarda multidisipliner bir anlayışla hizmet sunacağını belirten Genç, çok yakında tüp bebek, organ nakli, kemik iliği nakli ve radyasyon onkolojisi bölümleri ile de hizmet vermeye başlanacağını açıkladı.

Memorial’in, hastaların yaşam kalitesini artırmak için önemli çözümleri bir arada sunduğunu vurgulayan Uğur Genç, “Memorial Ankara Hastanesi’nde radyoloji görüntüleri ve laboratuvar sonuçları dijital olarak saklanıp, ilgili bölümlere aktarılıyor. Hastane bu özelliği sayesinde, Memorial Sağlık Grubu’nun diğer hastaneleri ile entegre çalışıyor. Farklı lokasyonlardaki doktorlara aynı görüntü üzerinden hasta konsültasyonu olanağı sunan sistem, hasta için en doğru teşhis ve tedavi olanaklarının planlanmasını sağlıyor” şeklinde konuştu.

Ankara sağlık turizmi için önemli bir merkez
Uğur Genç, Konya yolu üzerindeki Memorial Ankara Hastanesi’nin çevre illerden ve yurtdışından gelen hastaların rahatlıkla ulaşabileceği stratejik bir noktada bulunduğunu dile getirerek, “Ankara, hem İç Anadolu Bölgesi’nde yer alması hem de Karadeniz ve Doğu illerine yakınlığından dolayı çok fazla hastanın tercih ettiği bir şehir. Ayrıca başkent olması nedeniyle dünyanın da tanıdığı çok önemli bir destinasyon. Dolayısıyla sağlık turizmi açısından bakıldığında büyük bir potansiyele sahip. Dünyanın 92 ülkesinden hasta kabul eden bir sağlık grubu olarak Ankara’nın sağlık turizminde cazibe merkezi haline gelmesi için çalışacağız” açıklaması yaptı.

Büyümeye devam edeceğiz
Memorial Sağlık Grubu’nun yatırımlarının önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini dile getiren Genç, “2014 yılına Memorial Ankara Hastanesi ile güzel bir başlangıç yaptık. Grubumuzun bünyesine her yıl yeni hastaneler katmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıllarda büyük hastane projeleri ile Memorial markasını yurt dışına da taşımayı planlıyoruz” dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/25 °C
İstanbul 18/23 °C
İzmir 19/31 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6668
EURO
6,2796
IMKB
80.549
ALTIN
277,425