Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
09 Şubat 2014
Geleneksel El Sanatları Kulesite'de
Kulesite’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği 3. Dünden Bugüne Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni sergisi Konya halkının ziyaretine açıldı

Konya’nın yaşam ve eğlence merkezi Kulesite 7 - 16 Şubat 2014 tarihleri arası 3. Dünden Bugüne Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni’ne ev sahipliği yapacak. Birbirinden değerli ustaların ve unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Türk el sanatlarının incelenebileceği sergi Konya halkının beğenisine sunuluyor.

Sergi kapsamında Kündekari, Habbablık, Hattı Gubari, Yemeni yapımı, Sedefçilik, Mütteka ve Üfleme Cam Sanatı gibi yüzyıllar boyunca babadan oğula geçen birçok değerli el sanatı ve bu sanatların çok az sayıdaki önemli ustaları Kulesite’de Konyalılarla buluşacak.

Sergi hakkında düşüncelerini dile getiren Kulesite AVM Müdürü Mustafa Totan, “Kulesite olarak; unutulmaya yüz tutmuş bu paha biçilemez geleneksel sanatları ve değerli ustalarını geçmişine ve kültürel değerlerine büyük önem veren Konya halkıyla buluşturmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Her birimizin bu tür etkinliklerden çok büyük bir manevi kazancı oluyor. Ayrıca bu sergiler geleneksel sanatlarımızı yaşatma adına da çok büyük önem taşyor” dedi.

36 ustanın katılımı ile 36 geleneksel sanatın icra edileceği sergi Kulesite, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve Limon Ağacı’nın katkılarıyla gerçekleştirilecek.

Kulesite’de ziyaret edilebilecek geleneksel sanatlar ve ustalar ise şöyle;
1-Yemeni Yapımı-Mehmet Orhan Çakıroğlu
2-Bakır İşleme-Akif Duymaz
3-Sedefçilik-Muzaffer Demir
4-Topaç Yapımı-Ekrem Demirbaş
5-Keçe Yapımı-Salih Girgiç
6-Çini yapımı-Mehmet Yıldırım
7-Lüle Taşı İşleme-Ahmet Şen
8-Kukla Yapımı- Yücel Özdemir
9-Ebru Sanatı- Sıddı Zübeyde Atan
10-Kızılcabölük Dokuma-İsmail Makav
11-Taş Baskı-Ahmet Duran Yaşın
12-İpek Dokuma-Yılmaz Büyükaşık
13-Üfleme Cam sanatı-Halil İbrahim Mert
14-Habbablık-Osman Çakmak
15-Hakkaklık-Rasim Köseoğlu
16-Kutnu Dokuma-Muhittin Eldemir
17-Kapı tokmakları işleme-Ali Demirci
18-Dövme bıçak yapımı-İbrahim Çolakoğlu
19-Mütteka -Necati Korkmaz
20-Testi Yapımı- Mehmet Gürpınar
21-Kündekari-Mevlüt Çiller
22-Kazaziye Sanatı-Birgül Tabakoğlu
23-Tahta Kaşık Yapımı- Mustafa Sami Onay
24-Mozaik Taş Sanatı-Mehmet Taşkapan
25-Ney yapımı-Ali Erol
26-Rebab Yapımı-Ali Şems Aksu
27-Kabak Kemane- Gürel Kalkan
28-Ladik Halı Dokuma-Fatih Tuğrul
29-Hacivat-Karagöz-Yücel Özdemir
30-Hattı Gubari-Necati Korkmaz
31-Edirne Mis Sabun – Edirnekari - Edirne Bez Bebekleri
32-Mum Yapımı-Mustafa Kolcu
33-Marküteri Ahşap Kakma
34-Boynuz Tarak
35-Naht Sanatı
36-Zamak ve Alpaga

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 16/34 °C
İstanbul 22/29 °C
İzmir 20/34 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,9718
EURO
8,1794
IMKB
80.549
ALTIN
443,102