Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
11 Şubat 2014
BİLGİBursa Konuşmaları Devam Ediyor
8 Şubat’ta BİLGİBursa’da gerçekleşen Pazarlama Yalanları adlı oturumda, interaktif pazarlama hakkındaki tüm detaylar, Türkiye’nin öncü isimleri tarafından anlatıldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ilk İstanbul dışı merkezi olan Bursa, Türkiye’nin gerek eğitim-öğretim gerekse ekonomi ve girişimcilik bakımından potansiyeli en yüksek kentlerinden biri. BİLGİ, başarıyla oluşturduğu akademik, kültürel ve bilimsel iklimini Bursa’ya taşımaya devam ediyor. Bursa Konuşmaları kapsamında devam eden etkinliklerin sonuncusu 8 Şubat’ta BİLGİBursa’da gerçekleşti.

Pazarlama Yalanları adlı oturumda katılımcılar; gelişen teknoloji ile birlikte geleneksel pazarlama yöntemlerinin değiştiği ‘interaktif pazarlama’nın ön plana çıktığı günümüzde, interaktif pazarlama hakkındaki tüm detayları Türkiye’nin ilk İnteraktif Pazarlama Yüksek Lisans Programı Next Akademi’nin öğretim üyeleri Yüce Zerey ve Serdar Kuzuloğlu’ndan dinledi.

Konuşmacılardan İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Coca-Cola Türkiye İnteraktif Pazarlama Müdürü Yüce Zerey, pazarlamanın temeline değindi. Pazarlamanın duygusal ve fonksiyonel ihtiyaçlardan kaynaklandığını belirten Zerey, “Pazarlama, fiziksel ve duygusal ihtiyacı belirleyen ve karşılayan bir sektördür” dedi. Markayı konumlandırırken pazarlamanın önemine de değinen Zerey, artık pazarlama için bir uzmanlık sektörünün de oluştuğunu vurguladı. Zerey, pazarlamanın makineleşme ve endüstrileşmeden sonra dijital devrim olduğunun altını çizdi.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, bilişim ve teknoloji alanında çalışmalarıyla tanınan gazeteci ve yazar Serdar Kuzuloğlu da konuşmasında, dijitalde Foursquare, Twitter ve Facebook’u konumlandırmanın önemi üzerinde durdu. Sosyal medya yönetimi ve ölçümleme üzerine de bilgiler veren Kuzuloğlu, artık müşterinin şikayetini Twitter üzerinden yazarak, direk firmaya ulaşabildiğini ve hızla geri dönüş alabildiğini vurguladı. Konuşmasında pazarlamada tüketicinin önemi ve onu özümsemeye değinen Kuzuloğlu, bu noktada ihtiyaçların hem duygusal hem fonksiyonel olduğunu söyledi.

Yüce Zerey ve Serdar Kuzuloğlu’nun ders verdiği İnteraktif Pazarlama Yüksek Lisans Programı Next Akademi gerek işlediği konular gerek sektörün içinden gelen akademik kadrosu gerekse de derslere konuk ettiği isimler ile fark yaratıyor. Büyük şirketlerle yaptığı iş birlikleri sayesinde öğrencilerine çok çeşitli deneyim ve iş imkanları sunuyor. Böylelikle öğrenciler sektöre girdikleri andan itibaren karşılaşacakları çalışma sistemini daha okuldayken tanıma şansı yakalıyorlar.
Bursa Bölge Müdürü Gökhan Alpözü’nün ev sahipliğinde yapılan sohbet toplantısında BİLGİ Yüksek Lisans Programları’na ilişkin bilgiler de verildi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/21 °C
İstanbul 14/20 °C
İzmir 14/23 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7332
EURO
6,5830
IMKB
80.549
ALTIN
227,113