Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
12 Şubat 2014
Soçi Bir Teknoloji Merkezine Dönüştü
Karadeniz kıyısında bir grup köyden oluşan Soçi, sadece yedi yıl içerisinde ileri bir teknoloji merkezine dönüştü.

7-23 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek Sochi XXII. Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Kış Oyunları’na sayılı günler kaldıkça heyecan da artıyor. Oyunların bilişim teknolojileri ortağı olan Atos’un olimpiyat deneyimi ve uzmanlığında gerçekleşecek organizasyon, 900 sunucu, 1000’den fazla ağ ve güvenlik cihazı, 6500 bilgisayar ve 12 yeni spor karşılaşmasıyla bugüne kadar düzenlenmiş en kapsamlı ve en dijital kış oyunları mücadelesi olacak.

Yedi ayrı dalda, toplam on beş kış sporunun yer alacağı 2014 Kış Oyunları için 70 IT uzmanından oluşan Atos takımı, Haziran 2012’den bu yana Sochi’de çalışmalarını sürdürüyor. 25.000 kişinin başvurabileceği gönüllü portalı ise geçen yıldan bu yana başvurulara açık. Atos takımı, tüm teknolojik altyapı ve sistemlerini yönetirken, testlerini de tamamlıyor. 220.000 kişilik akreditasyon süreci de yine Atos tarafından yönetiliyor.

Atos’un sunduğu IT hizmetleriyle ilgili konuşan Sochi 2014 Başkanı Dmitry Chernyshenko da, Sochi 2014 Kış Oyunları’nın bugüne kadar gerçekleşmiş en dijital olimpik oyunlar olacağını vurguluyor.

“Bu muhteşem organizasyonda, olimpiyatların dünya çapındaki bilişim teknolojileri ortağı Atos ile çalışmaktan dolayı çok mutluyuz” diyen Chernyshenko, “Atos bu konudaki üstün deneyimini ve bilgi birikimini Sochi’de de kullanacak olması bizim için çok önemli” açıklamasını yapıyor.

Atos Büyük Organizasyonlar ve Olimpik Oyunlar Iberya CEO’su Patrick Adiba ise “Sochi 2014 Olimpik ve Paralimpik Kış Oyunları teknolojik altyapısının hazırlıklarına uzun süre önce başladık. Atos takımı olarak, Sochi’de de başarılı bir organizasyon sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” diyor.

DÜNYANIN GÖZÜ ÜSTÜNDE
Karadeniz kıyısındaki ücra bir noktada bir grup köyden oluşan Soçi, sadece yedi yıl içerisinde ileri bir teknoloji merkezine dönüştü. Ve bu kent, tarihin teknolojik açıdan en gelişmiş Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapacağı beş haftaya aşkın bir sürece boyunca dünyanın merkezi olacak.

Atos, Sochi’de gerçekleşecek 26 olimpiyat ve paralimpik oyunlar için tasarlanan teknoloji laboratuvarında her bir yarış için 70 adet test gerçekleştirdi. Böylece toplamda 100 bin saatlik test Atos takımı tarafından tamamlandı.Olimpiyatların kusursuzluğunu hedefleyen Atos, aynı zamanda, oyunlar esnasında ortaya çıkabilecek 500 farklı senaryoya karşı tedbir hazırlıklarını gerçekleştirdi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/9 °C
İstanbul 10/15 °C
İzmir 9/13 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,2873
EURO
6,0224
IMKB
80.549
ALTIN
212,456