Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
12 Şubat 2014
Soçi Bir Teknoloji Merkezine Dönüştü
Karadeniz kıyısında bir grup köyden oluşan Soçi, sadece yedi yıl içerisinde ileri bir teknoloji merkezine dönüştü.

7-23 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek Sochi XXII. Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Kış Oyunları’na sayılı günler kaldıkça heyecan da artıyor. Oyunların bilişim teknolojileri ortağı olan Atos’un olimpiyat deneyimi ve uzmanlığında gerçekleşecek organizasyon, 900 sunucu, 1000’den fazla ağ ve güvenlik cihazı, 6500 bilgisayar ve 12 yeni spor karşılaşmasıyla bugüne kadar düzenlenmiş en kapsamlı ve en dijital kış oyunları mücadelesi olacak.

Yedi ayrı dalda, toplam on beş kış sporunun yer alacağı 2014 Kış Oyunları için 70 IT uzmanından oluşan Atos takımı, Haziran 2012’den bu yana Sochi’de çalışmalarını sürdürüyor. 25.000 kişinin başvurabileceği gönüllü portalı ise geçen yıldan bu yana başvurulara açık. Atos takımı, tüm teknolojik altyapı ve sistemlerini yönetirken, testlerini de tamamlıyor. 220.000 kişilik akreditasyon süreci de yine Atos tarafından yönetiliyor.

Atos’un sunduğu IT hizmetleriyle ilgili konuşan Sochi 2014 Başkanı Dmitry Chernyshenko da, Sochi 2014 Kış Oyunları’nın bugüne kadar gerçekleşmiş en dijital olimpik oyunlar olacağını vurguluyor.

“Bu muhteşem organizasyonda, olimpiyatların dünya çapındaki bilişim teknolojileri ortağı Atos ile çalışmaktan dolayı çok mutluyuz” diyen Chernyshenko, “Atos bu konudaki üstün deneyimini ve bilgi birikimini Sochi’de de kullanacak olması bizim için çok önemli” açıklamasını yapıyor.

Atos Büyük Organizasyonlar ve Olimpik Oyunlar Iberya CEO’su Patrick Adiba ise “Sochi 2014 Olimpik ve Paralimpik Kış Oyunları teknolojik altyapısının hazırlıklarına uzun süre önce başladık. Atos takımı olarak, Sochi’de de başarılı bir organizasyon sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” diyor.

DÜNYANIN GÖZÜ ÜSTÜNDE
Karadeniz kıyısındaki ücra bir noktada bir grup köyden oluşan Soçi, sadece yedi yıl içerisinde ileri bir teknoloji merkezine dönüştü. Ve bu kent, tarihin teknolojik açıdan en gelişmiş Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapacağı beş haftaya aşkın bir sürece boyunca dünyanın merkezi olacak.

Atos, Sochi’de gerçekleşecek 26 olimpiyat ve paralimpik oyunlar için tasarlanan teknoloji laboratuvarında her bir yarış için 70 adet test gerçekleştirdi. Böylece toplamda 100 bin saatlik test Atos takımı tarafından tamamlandı.Olimpiyatların kusursuzluğunu hedefleyen Atos, aynı zamanda, oyunlar esnasında ortaya çıkabilecek 500 farklı senaryoya karşı tedbir hazırlıklarını gerçekleştirdi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -4/1 °C
İstanbul 6/9 °C
İzmir 6/11 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,3665
EURO
8,9421
IMKB
80.549
ALTIN
443,197