Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
13 Şubat 2014
Emirates’ten Afrika’da Yeni Seferler
İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates, Afrika'nın en kalabalık ülkesi Nijerya'nın Abuja ve Kano şehirleri arasında gerçekleştireceği günlük seferler ile uçuş ağını genişletiyor

Emirates, günde iki sefer gerçekleştirdiği Nijerya’nın en büyük şehirlerinden Lagos uçuşlarının da 10’uncu yılını kutluyor. 2 Ocak 2004 tarihinde A330–200 uçağı ile Gana'nın Accra şehrinden bağlantı vererek Dubai'den Lagos'a haftada dört uçuş ile Nijerya seferlerini başlatan Emirates, sadece bir yıl içinde seferlerini haftada dörtten altıya çıkardı ve daha fazla talebin gelmesi ile Ekim 2005'te bu seferleri her gün yapmaya başladı. 1 Ocak 2006 tarihinde Accra bağlantısı iptal edildi ve Dubai'den direkt seferler başladı. 1 Şubat 2009 tarihinde de ikinci günlük sefer eklendi ve bugün, her uçuş Boeing 777–300 ER ile gerçekleştiriliyor.

Bu hatta 12 first, 42 business ve 204 ekonomi olmak üzere üç sınıfta toplam 258 koltuk kapasitesi sunan Airbus A340–500 hizmet verecek. Misafirler; uluslararası kabin ekibi, gurme lezzetleri ve yüzlerce ısmarlama müzik ve video kanalı sunan ice eğlence sistemi ile Emirates'in ödüllü hizmetini deneyimleyecek. Emirates misafirleri, aynı zamanda first için 50 kg, business için 40 kg ve ekonomi için 30 kg olmak üzere cömert bagaj haklarına da sahip olacak.

Nijerya’nın merkezinde yer alan Abuja, büyük oranda 1980'lerde inşa edilmiş ve 1991'de Nijerya'nın başkenti olarak Lagos'un yerini almış planlı bir şehir. Abuja, aynı zamanda Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu'nun genel merkezi ve Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün de bölge merkezi konumunda. Kuzey Nijerya'daki Kano Eyaletinin başkenti olan Kano ise, Lagos'tan sonra Nijerya'daki ikinci en kalabalık şehir ve yüzlerce yıl geriye giden bir tarihe sahip. Bu bölge, Nijerya'nın ihracat gelirlerinin önemli bir kaynağını oluşturan yer fıstığı üretimi ve ihracatı ile tanınıyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 14/27 °C
İstanbul 16/28 °C
İzmir 17/29 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0459
EURO
6,7381
IMKB
80.549
ALTIN
248,202