Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
14 Şubat 2014
Avrupagöz Hedef Büyüttü
Avrupagöz’ün yüzde 50 hissesi, Suudi Arabistan merkezli Nesma Holding ve körfez ülkelerinde sağlık alanında önemli yatırımlara imza atan Reaya Holding’e 52 Milyon TL’ye satıldı.

Türkiye’de göz sağlığı alanında hızla büyüyen Avrupagöz, dünyanın önde gelen holdingleri arasında yer alan 2,5 Milyar Dolar ciroya sahip Suudi Arabistan merkezli Nesma Holding ve körfez ülkelerinde sağlık alanında önemli yatırımlara imza atan Reaya Holding ile yüzde 50 ortaklığa imza attı.

Anlaşmanın kamuoyuna duyurulması amacıyla 12 Şubat 2014 Çarşamba günü Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Avrupagöz Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, Avrupagöz’e iki yılı aşkın bir süredir yoğun yerli ve yabancı yatırımcı ilgisi vardı. Kendi vizyonumuz doğrultusunda yabancı bir yatırımcıyla çalışmayı arzu ediyorduk. Aynı hedefler noktasında buluştuğumuz Nesma ve Reaya Holding ile bu ortaklıkta karar kıldık. Yatırım gücümüzün artması ile birlikteşube sayımızı artırarak sadece Türkiye’nin değil göz sağlığı alanında dünya liderliğine ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Bir yılda % 300’lük büyüme
2008 yılında tek şube ile yola çıktığını söyleyen Ramazan Burak Telli; 2012 yılında Avrupagöz’ü4 şubeden, 2013 yılında 14 şubeye çıkararak bir yılda yüzde 300’lük bir büyüme kaydettiklerini ifade etti. Toplantıda açılması planlanan şubelerle ilgili de şu bilgileri aktardı:
“2014 yılında şube sayımızı yurtiçinde 21’e, 2015 yılında ise 32’ye çıkaracağız. Bu yıl içerisinde Van, Karadeniz Ereğli, Eskişehir, Bursa, Erzurum, Şanlı Urfa ve Diyarbakır’da hizmet vermeye başlayacağız. Karadeniz Ereğli’deki şubemizi Şubat ayı içerisinde, Diyarbakır’da ise hastalarımıza üç ay sonra hizmet vermeye başlayacağız. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz. Orta vadedeki hedefimiz, Türkiye’nin tüm illerinde yer almak.”

Telli, Nesma ve Reaya Holding ortaklığı ile birlikte yurtiçinde olduğu gibi Avrupagöz markasını yurtdışına da taşıyacağını söyledi. Yurtdışında sağlık hizmetlerinin kısıtlı olduğu ve sağlık politikalarının iyi işlemediği bölgelerde yatırım planları olduğunu belirten Telli “Öncelikli olarak iki yıl içerisinde Azerbaycan, Kuzey Irak ve Türkmenistan’da şubeler açacağız. Sizlerinde tahmin edeceği üzere ilk şubemizi ortaklığımız dolayısıyla Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde açıyoruz” dedi.

2015 hedefi: Londra Borsası’na Açılmak
2013 yılı içerisinde 65 milyon TL yatırım yaptıklarını söyleyen Telli, “2014 yılında yurtiçinde ve yurtdışında 102 Milyon TL yatırım yapmayı hedefliyoruz. 2015 yılında ise toplamda 165 Milyon TL yatırım bütçesi ayırdık” dedi. 2013 cirosunun 110 milyon TL olduğunu söyleyen Telli, 2014 yılı ciro hedefinin ise 200 Milyon TL olarak belirlediğini ifade etti. Ramazan Burak Telli’nin diğer bir hedefi de Nesma ve Reaya Holding ortaklığı ile birlikte 2015 yılında Londra Borsasına açılmak.

Gözde Referans Noktası Avrupagöz İhtisas Üniversitesi Olacak
Eğitime yatırım yapacaklarını da söyleyen Telli, “Kendi bünyemizde özellikle hekimlerimize ve sağlık personelimize Avrupagöz Akademisi çatısı altında eğitim veriyoruz. Ana hedefimiz; Avrupagöz Akademisi’ni referans noktası olabilecek bir üniversiteye çevirmek. Başta kendi uzman hekim kadromuzu oluşturmak ve sektöre göz uzmanlığı alanında branşlaşmış doktor yetiştirmektir. Bu ortaklıkla birlikte bu projenin alt yapı çalışmalarını hızlandırdık. Sizlerin vasıtasıyla bu konu ile ilgili işbirliklerine de açığız” dedi.

Yeşil Kartlılar da Genel Sağlık Sigortası Kapsamına Alınmalı
“Avrupagöz olarak, kurulduğumuz günden bu yana ve her zaman hastalarımızdan SGK farkı almadan göz sağlığı hizmeti vermekteyiz” diyen Telli, yeşil kartlıların da genel sağlık sigortası kapsamında olması gerektiğini sözlerine ekledi.

SalehAl.Turki: Avrupagöz ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz
Ramazan Burak Telli’den sözü alan Nesma Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Reaya Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şeyh SalehAl.Turki ise başta lojistik, sağlık ve IT alanlarda yatırımlar yaptıklarını belirterek, “Avrupagöz ile yapmış olduğumuz ortaklıktan dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz.Türkiye, son yıllarda geleneksel üretimden finansal hizmetler veren ve kaliteli üretim yapan bir ülkeye dönüştü. Türkiye, büyüyen bir ekonomiye sahip ve ilerleyen zaman içerisinde dünya ekonomisinde ilk 10’da yer alacağını inanıyorum. Türkiye’nin Arap ülkelerinin sorunlarıyla yakından ilgilenmesi ve ekonominin güçlü olmasından dolayı Arap ülkelerinde çok özel bir yere sahip. Bundan dolayı Türkiye’ye yatırım Suudi Arabistan’da önemli bir konu. Bizler de Türkiye’de sermaye transferi konusunda koordinasyon görevi üstlenerek bir yatırım ajansı gibi çalışmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’ye yatırım yapma nedeninden de bahseden Al Turki “Türk insanlarını seviyorum. İyi bir ortaklık kurabilmeniz için birlikte çalıştığınız insanları sevmeniz lazım. Avrupa ve ABD’de de yatırımlarım var ama o bölgelerdeki büyüme oranları çok düşük ve Türkiye’deki gibi heyecan verici değil. Avrupagöz sunduğu hizmet kalitesiyle, teknolojik yatırımları ve büyüme hızı ile bizi gerçekten çok heyecanlandırıyor. Bu dinamizmi Avrupagöz markasıyla birlikte tüm dünyaya taşıyacağız.
Başbakanlık Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Arda Ermut konuşmasında; Başta Suudi Arabistan olmak üzere Körfez ülkelerindeki yatırımcıların Türkiye’ye gelen önemli yatırımcılar arasında yer aldığını belirtti.

Sözkonusu yatırımın Türkiye ve Körfez ülkeleri arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri daha da güçlendireceğini ifade eden Ermut; sağlık sektöründe yaşanan gelişmelere dikkat çekerek, şunları söyledi: “Türkiye sağlık sektöründe bölgesel bir üs durumuna gelmiştir. Birçok ülkeden Türkiye’nin sağlık sektörüne yatırım gelmektedir. Yükselmekte olan ekonomilerin geleceği hakkındaki tartışmaların yoğunlaştığı böylesi bir dönemde gerçekleşen bu yatırım Türkiye ekonomisine duyulan güvenin devam ettiğinin bir göstergesidir.” Arda Ermut son olarak Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı olarak gerek Körfez ülkelerinden gerekse tüm dünyadan uluslararası tüm yatırımcılara destek olmaya devam edeceklerinin altını çizerek, Türkiye’nin yatırımcı dostu bir ülke olduğunu söyledi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/9 °C
İstanbul 5/10 °C
İzmir 3/13 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0825
EURO
6,6031
IMKB
80.549
ALTIN
322,014