Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
14 Şubat 2014
Bimeks Hakkari’ye Teknolojiyi Taşıdı
Türkiye’nin ilk teknoloji perakende şirketi Bimeks, 13 Şubat 2014 Perşembe günü Hakkari’nin ilk teknoloji mağazasını açtı.

Teknoloji’nin kalbi burada atıyor sloganı ile çalışmalarını sürdüren Bimeks, tüm Türkiye’yi teknolojiyle buluşturmaya devam ediyor. Hakkari’nin ilk teknoloji mağazasını açan Bimeks, Hakkari halkına uygun fiyat ve müşteri memnuniyeti anlayışıyla teknolojiyi taşıyor. Şirket aynı zamanda son açtığı Hakkari mağazasıyla, Doğu’dan Batı’ya herkese aynı hizmeti aynı kalite ile sunacağının teminatını veriyor.

Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar ve Hakkari mağazasının franchise sahibi Burhan Çapik’in ev sahipliği yaptığı açılışa; Hakkari Belediye Başkanı Dr. Fadıl Bedirhanoğlu, ve Hakkari Müftüsü M. Fesal Geylani ve Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş katıldı.

Açılışta konuşan Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, “Türkiye genelinde mağaza açtığımız 50. il olan Hakkari’ye, teknolojiyi getiren ilk şirket olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin 7. mağazası olan Hakkari mağazamızla, Doğu illerimizde istihdamı giderek artırıyoruz. Ayrıca; içinde bulunduğumuz barış sürecini desteklemek ve Kuzey Irak’tan kaynaklanan ticari potansiyeli de değerlendirmek istiyoruz. Burada açtığımız 250 metrekarelik mağazamızda; en son teknoloji görüntüleme sistemleri, beyaz eşya, cep telefonu, bilgisayar gibi her türlü tüketici elektroniğini değerli halkımız ile buluşturuyoruz” diye belirtti.

Bayrakta sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin ilk teknoloji perakende şirketi olarak, 1990 yılında açılan ilk mağazamızdan bu yana Hakkari’de açtığımız bu 47. franchise mağazamız ile birlikte toplamda 107 mağazaya ulaştık. Yakın zamanda Osmaniye ve Yozgat’ta açacağımız mağazalarımızla Türkiye’ye yayılmaya devam edeceğiz.”

Franchise mağaza ortağı Burhan Çapik ise “Bimeks gibi büyüyen bir firma ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu mağaza şehrimiz için büyük önem taşıyor; Hakkari’ye yapılan ticari yatırımların en önemlilerinden biri. Farklı sektörlerden mağazaların da gelecek dönemde Hakkari’ye mağaza açabilmeleri için bir örnek olmayı umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

İMKB’de işlem gören ilk teknoloji perakende şirketi Bimeks, aynı zamanda AVM’lere giren ilk teknoloji perakende şirketi olma özelliği de taşıyor. Bimeks, 2013’ün Kasım ayında Electro World’ün Türkiye’deki mağazalarını satın alarak ile bir gecede iki kat büyüdü. Mağazalarının yanı sıra web sitesi ile de müşterilerine ulaşan Bimeks, toplam cirosunun yüzde 7’sini online mağazasından elde ediyor. Türkiye’deki Darty mağazalarını satın almak için de Ocak 2014’te ön anlaşma imzalayan Bimeks, şu an 93 bin metrekarelik bir alanda tüketicilerini ağırlıyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 10/23 °C
İstanbul 14/21 °C
İzmir 13/26 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6626
EURO
6,5275
IMKB
80.549
ALTIN
222,078