Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
15 Şubat 2014
2. Gaziantep Enerji Zirvesi'nde Önemli İsimler
İlki geçtiğimiz yıl T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımı ile gerçekleştirilen Enerji Zirvesi, bu yıl 21 Şubat’ta Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

Enerji konusunda başarılı bir üs olarak, sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bölgede yaratılmakta olan katma değerin milli ekonomimize büyük katkı sağlamasına destek vermek hedefleniyor. Bölgenin enerji alanındaki bu en büyük organizasyonu karar vericileri ve kanaat önderlerini buluşturarak enerji yol haritasını çiziyor. Enerji Zirvesi’ne Bakanlıklar, özel sektör, kamu, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler, ilgili tüm taraflar katılıyor. Bölgenin güçlü şehri Gaziantep, Enerji Zirvesi ile eerji alanındaki tüm paydaşları buluşturuyor.

ZİRVEYE KİMLER KATILACAK?
T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın açılış konuşması ile başlayacak olan Zirvenin konuşmacıları arasında Gaziantep Büyükşehir Valisi Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’in yanı sıra T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK 2. Başkanı Mustafa Yılmaz, Gaziantep Milletvekili - Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Çimen, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı İbrahim Mazıcıoğlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Prof. Dr. Kerem Alkin gibi önemli isimler yer alıyor.

T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, EPDK, Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Ticaret Odası gibi kurumların destekleriyle gerçekleştirilen Zirve, Sanko Enerji, SolarTürk, MB Holding, Özmaksan, Wilo, E-G Mimarlık, THY ve Gazdaş sponsorluğunda düzenleniyor.

ZİRVEDE NELER KONUŞULACAK?
Enerji verimliliği politikaları, sanayide enerji yönetimi, bölgedeki güneş ve rüzgar enerjisi yatırımları ve bu yatırımların geleceği, temiz enerji teknolojileri, lisanssız enerji üretiminde yeni dönem, enerji hukukunda yeni düzenlemeler Zirvenin öne çıkan konuları arasında yer alıyor. Geçen seneki başarısından güç alan Zirve’de bu yıl Ana Oturumların yanında interaktif olarak gerçekleştirilecek Paralel Oturumlarda da önemli konular tartışılıyor.

Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sungur Bursa; “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Gaziantep Enerji Zirvesi, enerji sektörünün tüm paydaşlarını buluşturarak bölgede sürdürülebilir kalkınma için etkili bir işbirliği ve bilgilendirme platformu durumuna gelmiştir. Bu yıl ilk kez verilecek Gaziantep Sanayide Enerji Verimliliği Ödüllerinin de sanayide enerji verimliliği için güçlü bir teşvik olacağına inanıyoruz.” diyor.

SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ÖDÜLLERİ İLE GAZİANTEP BİR İLKE İMZA ATIYOR...
Her yıl tekrarlanan bölgenin enerji alanındaki en büyük organizasyonunda bir ilk yaşanarak Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri de veriliyor.

Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri, enerji politikaları ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bölgenin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı çok sayıdaki başarılı uygulamayı paylaşmak ve diğer projelerin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla düzenleniyor ve 21 Şubat tarihinde sahiplerini buluyor.

ZİRVE VE ÖDÜL TÖRENİNİN KARBON AYAK İZİ SİLİNİYOR!
2. Enerji Zirvesi “karbon nötr” olarak düzenleniyor. Zirve ve ödül töreni süresince ortaya çıkan CO2 emisyonları üniversite öğrencileri tarafından hesaplanarak Zirve’nin karbon ayak izi siliniyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 16/34 °C
İstanbul 22/29 °C
İzmir 20/34 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,9718
EURO
8,1794
IMKB
80.549
ALTIN
443,102