Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
Ege
15 Şubat 2014
İzmir Fuarlar Kenti Olacak
Karşıyaka Rotary Kulübü’nün Kaya Prestige Otel’de gerçekleşen toplantısında İZFAŞ ve fuarcılık konusu değerlendirildi.

Toplantıya İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs konuşmacı olarak katıldı. Örs, toplantıda yaptığı konuşmada, İZFAŞ’ın organize ettiği fuarlar ve fuarcılığın gelişim süreci ile ilgili bilgiler verdi. Fuar gönüllüleri olarak kabul ettikleri Karşıyaka Rotary Kulübü üyelerinin katkı ve desteklerini beklediklerini söyledi.

İzmir’in fuarcılık kenti olduğunu söyleyen Örs, “İçinde bulunduğumuz 2014 yılının İzmir’de fuarcılık yılı olacağını öngörüyoruz. Gaziemir yeni fuar alanının temelinin atıldığı 2013 yılı, bizim için çok önemli bir yıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı sürdürülen Gaziemir yeni fuar alanı ile fuarcılık sektöründe yeni bir dönemin başlayacağını düşünüyoruz. Yeni fuar alanıyla birlikte fuarcılık sektörünün 1,5-2 misli büyüyeceğini; İzmir, Ege Bölgesi ve ülkemiz ekonomisinde de önemli açılımlar sağlayacağını ve yeni kazanımlar getireceğini öngörüyoruz” dedi.

Yeni fuar alanı ile birlikte İzmir’in fuar takvimine yeni fuarlar ekleneceğini belirten Örs; İZFAŞ olarak önümüzdeki süreçte eğitim, lojistik ve sağlık sektörlerine yönelik fuarlar yapmak istediklerini söyledi.

Örs sözlerine şöyle devam etti:
“İzmir 9 üniversitesi ile adeta bir üniversiteler kenti oldu. İzmir’in eğitim kenti olma misyonu dikkate alınarak, Eğitim ve Eğitim Araçları Fuarı yapılabilir. Expo nedeniyle İzmir’de çok gündeme gelen Sağlık konusunda bir fuar düşünülebilinir. İzmir bir zamanlar ülkenin en önemli ihracat limanıydı. Bu kimliği yeniden canlandırabiliriz. İzmir’in deniz kenti oluşu, demiryolunun Türkiye’de ilk buradan başlaması gibi birçok tarihsel nedeni birleştirerek, İzmir’de bir Lojistik ve Ulaşım Fuarı düzenleyebiliriz.

İZFAŞ olarak, yaptığımız ve yapacağımız fuarların bu kentin üretim dokusuyla buluşan fuarlar olmasına dikkat ediyoruz. Fuarlarımızın, İzmir iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap vermesini istiyoruz. Bu bağlamda, önümüzdeki yeni döneme ilişkin hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

İzmir’in kent önderlerine, ekonomi bileşenlerine, İzmir’in yerel dinamiklerine buradan tekrar çağrıda bulunmak istiyorum. Yeni fuar alanında daha çok fuar yapma imkanına sahip olacağız. İzmir’de hangi alanlarda, hangi sektörlerde fuar yapmaya ihtiyaç duyuluyorsa, o alanlarda, ilgili iş adamları ve meslek örgütleri ile işbirliği yaparak, o fuarları düzenlemeyi istiyoruz.”

Toplantı sonunda Karşıyaka RotaryKulübü Başkanı Yasemin Reşitoğlu tarafından İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs’e, katılımları ve bilgi paylaşımı anısına dostluk, teşekkür belgesi verildi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 11/22 °C
İstanbul 17/20 °C
İzmir 15/24 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,5435
EURO
10,3611
IMKB
80.549
ALTIN
511,333